Найкращі курси німецької мови: все, що вам потрібно знати про Humboldt-Institut

Про одну з найбільших мовних шкіл в Німеччині — з перших вуст

«Вивчай німецьку разом з друзями» — таким є  девіз Humboldt-Institut, однієї з найвідоміших мереж мовних шкіл у Німеччині з 12 центрами, де пропонують інтенсивні курси для дітей та дорослих. Найбільший центр розташований у Бад-Шуссенріді — маленькому містечку у федеральній землі Баден-Вюртемберг на півдні країни, про який зараз і піде мова.

Будівля і територія просторі настільки, що тут можуть комфортно почуватися 300 студентів. Тут є басейн, спортзал, стіна для скелелазіння, футбольне поле та художня кімната, які використовуються для активностей після уроків. У кімнатах гуртожитку, облаштованих усім необхідним, студенти живуть по двоє.

Щороку в Humboldt приїжджає багато людей різного віку, яких розподіляють за категоріями. Кожній людині видається браслет, що означає категорію. Червоний — Junioren, або юніори (11-13 років), жовтий (14-15 років) і зелений (16-17 років) — Jugendlichen, або підлітки, синій — betreuers. Betreuers — це дорослі, які організовують усі заходи, подорожі, уроки та активності, ну і, звичайно, слідкують за дотримуванням правил студентами.

Бад-Шуссенрід — невелике містечко з цікавою історією, прекрасною природою та місцями, які хочеться досліджувати. Тому кожен студент може двічі на тиждень іти на прогулянку в місто — це називається Stadtgang. Це крута можливість поспілкуватися з місцевим населенням та попрактикувати німецьку. Крім того, двічі на тиждень учні їздять на Ausflug, або шкільну екскурсію. Вони вивчають різні місця та міста Німеччини, особливо південну її частину, яка дуже добре репрезентує німецьку культуру та історію. Є поїздки до великих міст, як-от Мюнхен з музеєм BMW, Штутгарт з музеєм Porsche, Констанц і Бодензее, Ульм і Мюнстер, а також до невеликих, таких як Равенсбург, Меерсбург, Фрідріхсгафен, Біберах, Кемптен тощо. Студенти їздять на екскурсії, ходять по музеях, виконують цікаві завдання німецькою мовою. Все з розрахунком на те, аби можна було самостійно досліджувати Німеччину.

Що по уроках? Кожен студент, який прибуває у Гумбольдт, проходить тестування на рівень німецької мови. Після цього за ним закріплюється клас і вчитель. Класи невеликі — максимум 12 осіб, тому навчання проходить комфортно і з максимальною увагою до кожного. Учні отримують свої робочі зошити, теки Гумбольдта та матеріали для додаткових завдань. Уроки інтерактивні: можна грати в Kahoot на граматику чи в інші ігри німецькою мовою. Серед завдань може бути знімання фільму чи відео. Все це розвиває розмовний досвід та практику, які будуть оцінюватися в кінці навчання. Залежно від віку та дня тижня студенти мають 3-4 уроки. Наприклад, у середу 3 уроки + екскурсія, у понеділок — 4 уроки. Тривалість уроків також відрізняється: у вівторок і четвер останнє заняття після обіду триває 1,5 години, у понеділок — 45 хвилин, у п’ятницю та середу після обіду навіть уроків немає. Тож графік щодня змінюється, аби студенти не нудьгували.

Наприкінці уроків усі учні отримують домашнє завдання, яке вони повинні виконати під час Hausaufgabenzeit. Майже щодня є одна вечірня година, коли всі мають прийти до своїх класів і зробити домашнє завдання на наступний день. Це дуже комфортно, адже не потрібно витрачати свій вільний час, оскільки графік щодня досить щільний.

Після уроків учні мають можливість обирати активності: басейн, приготування страв (наприклад, кексів, брауні чи піци), малювання в арткімнаті, караоке, будь-який спорт (футбол, баскетбол, теніс, пінг-понг тощо). Але більшість підлітків зазвичай проводять час у спільній зоні.

Усі активності та уроки розраховані на те, аби розширити знання і коло знайомств кожного студента. До школи приїжджають люди з різних країн світу: від Туреччини, Швейцарії, Іспанії, Мексики, Франції, Бразилії до України, Болгарії, США, Італії тощо. Усі доброзичливі та відкриті до спілкування. До речі, у школі звучить тільки німецька (і дуже рідко англійська), що є корисним для мовної практики.

І останнє, але не менш важливе: у п`ятницю студенти пишуть тести Abschlusstest, якщо це їхній останній тиждень перебування в центрі, якщо ні — вони пишуть Wochentest.  Увечері всі збираються у великій залі та проводять церемонію Zeugnisvergabe, під час якої студенти, що пройшли навчання, отримують сертифікати про результати тестування та рівень німецької мови. Подія справді вражає, тому що всі вбираються дуже елегантно, а перед самою церемонією студенти демонструють свої таланти (як-от співи чи танці).

Інститут Гумбольдта — це справді чудова можливість відкрити для себе Німеччину, її культуру, історію, людей та мову. Всі уроки мають практичний підхід, тож з кожним днем рівень мови покращується. Хоча навіть із рівнем німецької A1 можна знайти нових друзів з будь-якої країни світу, представити себе та свої таланти іншим.

Humboldt-Institut: особистий досвід

Я потрапила до інституту, шукаючи перспективи вивчення мови та в цілому навчання в Німеччині. Навесні ми з мамою написали в Інститут і були приємно вражені їхньою прихильністю та готовністю допомогти. Я підготувала ще один лист — вже мотиваційний, і вже в липні поїхала назустріч пригодам. Хочу висловити вдячність німцям за таку підтримку, адже далеко не всі українці (тим паче сьогодні) мають можливість оплатити навчання. Перша моя реакція після приїзду в центр — шок і паніка. Я опинилася на п’ять тижнів у чужій країні, без батьків і жодної знайомої мені людини, ще з невпевненістю у своїх знаннях англійської та німецької. Але все склалося добре, моєї англійської (B2+) та німецької (A2) вистачило для комунікації. Уже першого вечора роззнайомилася з іншими підлітками, грала в ігри та відпочивала. Я одразу потоваришувала зі своєю сусідкою по кімнаті — Софією з Канарських островів (Іспанія). За час перебування в Німеччині ми дуже зблизилися і продовжуємо спілкуватися досі.

За п’ять тижнів у Гумбольдті мій рівень німецької виріс з А2 до В1. Особливо покращилися моя граматика та розмовна практика, тому зараз розмовляю вільно. Двічі на тиждень ми їздили досліджувати різні міста. Найкрутішими для мене стали поїздки до Мюнхена (особливо в музей BMW і прогулянка містом), Констанца (з екскурсією по старому місту) та у Меерсбург зі старим замком і краєвидом на Бодензее.

Я б щиро рекомендувала Humboldt-Institut своїм одноліткам, адже це справді незрівнянний досвід пізнання Німеччини та широкі можливості для вивчення мови. Але ключовим для мене стало дослідження нової країни та менталітету, який відрізняється від українського. І звісно, це пошук цікавих людей, які легко можуть стати твоїми друзями.


Текст: Юлія Лазар


Реклама

Популярні матеріали

Знайомтеся, Олександр «Терен» — український ветеран та новий...


«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Український суперфуд: 5 корисних страв з буряка


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали