Анастасія Білоус
fashion-редакторка журналу ELLE
Книжковий магазин Read Eat в Києві
Днями я нарешті завітала до нового книжкового магазину у Києві Read Eat і була вражена. Два поверхи книжок українською мовою та широкий простір для перепочинку і неспішного читання. Почитати на місці за кавою я, звісно, не встигла через кількість роботи, проте обрала для себе декілька книжок додому. Мій вибір пав на мемуари актора Метью Перрі, які мені давно радила почитати подруга, а також на книгу «Політики не брешуть», у якій двоє українських журналістів досліджують закони взаємодії між політиками та виборцями.
Новий відеокліп співачки Lida Lee
Над цією відеороботою для Lida Lee ми працювали разом із командою понад два місяці. Я обожнюю процес стайлінгу від ідеї до реалізації, і цього разу нам вдалося створити неймовірні костюми у колаборації з талановитим українським майстром із шиття Дмитром Білолисим. І наприкінці місяця ми нарешті дочекалися релізу треку.
Озеро Констанц у німецькому містечку Ліндо
Цього місяця по дорозі додому в Київ я встигла відвідати неймовірно мальовниче містечко Ліндо. Воно розташоване на сході Німеччини та особливе своїм величезним озером Констанц. Це озеро ще називають Bodensee, і знаходиться воно на межі чотирьох країн: Німеччини, Австрії, Італії та Швейцарії. По-перше, захоплює краєвид та поєднання води і гір, а по-друге, у цьому озері можна плавати. Прийти туди у неділю і зануритися у ще теплу вересневу кристально чисту воду разом із неспішними європейцями — особливе задоволення.
Катерина Попова
шеф-редакторка сайту ELLE.UA
Фільм: «Довбуш» Олеся Саніна
Цього місяця мене дійсно вразив український історичний фільм режисера Олеся Саніна, в основі сюжету якого — життя найвідомішого з опришківських ватажків у Карпатах Олекси Довбуша. На мій погляд, це дуже потужна робота. До речі, стрічка є одним із найдорожчих українських фільмів — бюджет складає 120 млн грн. А із цікавинок (а їх дуже багато) — кадри у фільмі мають свої сенси. Наприклад, кадр із княгинею Яблуновською у фільмі як омаж картині «Станчик» в стилі академізму польського художника Яна Матейка. Це одна з кількох його картин, на яких зображений історичний персонаж — королівський блазень Станчик. Режисер розповідав, як він намагався з точністю повторити усе, що зображено, а це вартує чималих зусиль. У схожості ви можете впевнитися й самі, роздивившись фото в галереї нижче.
А ще ELLE.UA є медіапартнером виставки за фільмом, тому читайте на нашому сайті про те, як створювалися костюми для наймасштабнішого українського історичного екшену. І обовʼязково завітайте, щоб побачити цю красу наживо.
Вистава: «Безталанна» в Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка
Вже давно планувала сходити на виставу за пʼєсою Івана Карпенка-Карого «Безталанна» в Театрі Франка, яка збирає солдаути більше ніж рік, і не просто так. Це найпопулярніший драматичний твір одного з засновників українського професійного театру, актора, режисера, драматурга Карпенка-Карого. І не лише його, а й усієї національної спадщини в цілому.
В центрі оповіді — любовний трикутник: Варка, Гнат, Софія. Їхні взаємини становлять головну сюжетну лінію драми. Проте автор пропонує не простий, а більш глибинний варіант осмислення та занурення у вічну категорію — Любов, що дарується лише обраним. Вона буде існувати доти, доки існує Життя, Людство, Світ. Раджу сходити кожному і порефлексувати разом із героями на сцені.
Книжки: «Зло під сонцем» Агати Крісті, «Естетичний інтелект» Полін Браун, «Коротка історія мистецтва» Сʼюзі Годж, «Шлях до фінансової свободи» Бодо Шефер
Вересень — місяць, коли хочеться жадібно поглинати інформацію, тому у перший місяць осені читаю одночасно чотири книжки: «Естетичний інтелект» Полін Браун — їжа для розуму, як з професійної точки зору корисно, так і просто тому, що цікавлюся усім навколо; «Зло під сонцем» Агати Крісті — для душі та коли хочеться абстрагуватися від усіх негараздів; «Коротка історія мистецтва» — під настрій читаю про різних митців та напрями; «Шлях до фінансової свободи» Бодо Шефер — для зміни своїх стосунків з грошима, бо відчула внутрішній запит.
Поїздка: Витачів і Українка
Поїздка з подружками до Витачіва та Українки на імпровізоване 33 серпня під улюблені треки Jungle — як ковток свіжого повітря. Мальовничі краєвиди, смачний хліб, подруги, розмови про все на світі, максимальна концентрація вітаміну D на пляжі біля річки Стугна, одне з найсмачніших морозив в Українці, які я коли-небудь куштувала, — нехай подорож і тривала тільки один день, але вона подарувала нам багато яскравих спогадів. Ця мініпоїздка нагадала нам про важливість відпочинку та якість часу, який ми проводимо разом з близькими.
Юлія Николайчук
lifestyle-редакторка сайту ELLE.UA
Місце: Дніпровська набережна
Треба було все літо спеціально їздити на Труханів острів, аби вже восени розвідати ідеальний пляж за 10 хвилин їзди від офісу. Як жителька Правого берега я дуже рідко бувала на Лівому, і той факт, що Дніпровська набережна така красива й атмосферна, став для мене відкриттям. Сюди можна приїхати на цілий день у вихідні або ж заскочити на годинку-дві після роботи — спіймати неймовірної краси захід сонця, помедитувати на воду, заритися ногами в шовковистий пісок, зробити пару кадрів наче з фільму та просто перемкнути думки. А ще там можна знайти красиві маленькі мушлі як на морі.
Я постійно шукаю саме такі місця — зі своїм настроєм та атмосферою, в яких — не більше і не менше — просто добре. +1 в мою скарбничку, і вас теж запрошую туди на захід сонця, поки осінь ще лагідна і тепла.
Заняття: збір мінібібліотеки для подруги
Одна з моїх найкращих подруг Катя, яка вже дуже давно живе в США, перманентно сумує за Україною та активно її підтримує, нещодавно попросила мене зібрати для неї невеличку бібліотеку знакових, на мою думку, українських книг. І я не думала, що ця справа так мене захопить. Це дуже відповідально — обирати книжки, які б нагадували їй про дім, які розповідали б більше про те, що зараз відбувається в Україні, які врешті-решт стануть початком її домашньої бібліотеки там, за кордоном, які у майбутньому читатимуть її діти.
Першою стала нова збірка віршів Сергія Жадана «Скрипниківка», в якій зібрано «50 і 1 вірш, написані до і після великого вибуху» — звісно ж, з автографом, бо що б я була за лайфстайл-редакторка, якби не змогла дістати для подруги підпис Жадана? В планах ще безліч книжок сучасних українських авторів, адже наша література зараз і справді сильна, гостра й актуальна як ніколи. Тож, сподіваюся, аби вмістити бібліотеку, зібрану мною, у квартиру, Каті не доведеться з`їхати самій.
Засіб: скраб для тіла Tree Hut Watermelon Sugar Scrub
Неймовірно, але факт: цього літа я так і не встигла з`їсти жодного кавуна. Однак у вересні він «наздогнав» мене у вигляді скрабу для тіла Tree Hut Watermelon Sugar Scrub з надзвичайно «смачним» кавуновим ароматом. Ніби дрібниця, але з ним кожне приймання душу стає трішки приємнішим, а настрій — кращим. Ще одне нагадування про те, що щастя — в дрібницях.
Світлана Кравченко
старша редакторка журналу ELLE
Концерт: Tvorchi
Це був мій перший концерт від початку повномасштабної війни. Спершу було аж якось незручно: чи зможу я вільно танцювати, відпустити всі думки і насолоджуватися живим виконанням одного з улюблених гуртів так, як я робила це колись? Але музика і справді має дивовижну силу. Музика лікує. Музика рятує. Тож вже з перших треків (так, часом зі сльозами на очах) мені вдалося віддатися цій силі. Щиро пишаюся хлопцями, які так гідно і стильно представили Україну на Євробаченні-2023 у Ліверпулі. І так, роздивлятися костюми Андрія і Джефрі — окремий вид задоволення.
Подія: весілля подруги
Серед тих, хто сьогодні вселяє в мене оптимізм, — це пари, які ставлять під сумнів синдром нашого часу (обезмайбутнення) своїм твердим рішенням створити сім’ю. Весілля подруги, до якого ми всі готувалися понад рік, стало для мене саме такою метафорою — найкращим проявом віри в те, що все у нас неодмінно буде добре. З декораціями у стилі «Гаррі Поттера», з донатами на ЗСУ замість квітів і з особливими сенсами, яких набули найпростіші речі… І нічого, що я була чи не єдиним маґлом серед присутніх (так-так, я і досі «плаваю» в історії про улюбленого чарівника всіх часів і народів). Але яке це має значення, коли ти стаєш свідком справжньої магії!
Місце: редакційний бранч у ресторані «Бути Софі»
Є у нашої редакції чудова традиція — починати робочий день у красивому закладі за запашною кавою, келихом просеко та вишуканими сніданками. Останній вересневий тиждень ми вирішили зустріти в таємному саду ресторану «Бути Софі» з виглядом на Софію Київську (куди приємніше обговорювати верстки та дедлайни в оточенні квітів, аніж офісних стін). Частували нас тут тостами з лососем та голландським соусом, крок-мадамом з індичкою, сирниками зі згущеним молоком, неймовірної смакоти круасанами та солодощами, що більше нагадують витвори мистецтва. Люблю такі дні й такі позаофісні зустрічі. Перш за все за атмосферу (адже було абсолютне відчуття щедрого бенкету з нагоди якоїсь особливої події) і за те, що ми можемо зібратися в повному складі не онлайн, обійнятися і поділитися не тільки робочими моментами (з початком повномасштабного вторгнення це справді безцінна розкіш).
Подорож: Витачів
Поїздка в одне з найдавніших селищ України вийшла абсолютно спонтанною: я побачила сторіс своєї колеги Катерини Попової, переслала подругам зі словами «Давайте і ми!» — і вже найближчого вікенду ми снідали свіжоспеченим хлібом з неймовірним виглядом на Дніпро і кручі. З усіх усюд сюди з’їжджаються люди подивитися на дерев’яну каплицю, створену за ескізом Тараса Шевченка, старий дерев’яний млин-вітряк та крафтову пекарню, яка запрацювала 25 лютого 2022 року (так, на другий день повномасштабної війни). Крім природи Витачів багатий і тисячолітньою історією — саме тут було одне з найдавніших поселень Полянського князівства. Тож усім, хто ще тут не був, щиро раджу додати цю локацію до свого travel-маршруту на найближчий час (впевнена, золотий жовтень у Витачіві особливо гарний).
Маріанна Партевян
редакторка відділу «Краса», редакторка ELLE Decoration
Фільм: «Цвітіння кульбаби»
Знята 1992 року на кіностудії імені Олександра Довженка драма Олександра Ігнатуші займає 87-му позицію у списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно. Для мене вона стала черговим нагадуванням про крихкість людського життя. Тут все — від головного героя, колишнього злочинця Юрася, який з перших кадрів викликає симпатію, до наївного побуту українського села (ікони та рушники, молоко в трилітровій банці, застілля на фоні килима) та меланхолійного саундтреку групи «Рутенія», сповненого надій та безвиході, — перегукується з заголовним образом кульбаби: вона ледве встигла розквітнути, а вже перетворилась на білу кульку і чи то марно розвіється вітром, чи то посіється в землю та дасть нові квіти. Своєрідним фоновим рефреном через всю стрічку проходять радіозаписи виступів першого президента України Леоніда Кравчука, що обіцяли краще майбутнє, але у сучасного глядача вони викликають лише гіркий сум.
Beauty-тренд: металік-ефект
Останнім часом майже зовсім не роблю макіяж, в особливі дні обмежуючись хіба що рум’янами та тушшю для вій. Проте нещодавно відчула, що хочеться час від часу робити якісь незвичні акценти. Металеві бліки в куточках очей — ідеальний варіант, що поєднує ефектність з легкістю виконання. У пригоді став водостійкий олівець Sisley Phyto-Khol Star у відтінку 11 Mystic Gold. З його допомогою можна навіть імітувати пірсинг, намалювавши тонку золотисту лінію впоперек нижньої губи.
Модний показ: Bevza
За довгі роки, що минули з останнього дзвонику в школі, я нарешті навчилась любити чорнобривці. Моя одержимість почалась з гіркувато-духмяного аромату, який розробив для банної лінії Bitter Marigold, Triptych Essence парфумер Євген Лазарчук. Продовжилась у захваті жовтогарячим кольором в усіх його проявах. І набула абсолютного апогею цього вересня, коли в Нью-Йорку відбувся показ Bevza. Так невимушено та елегантно створити те, що модні інсайдери називають statement shoe, водночас наділивши модель особливим для кожного українця сенсом, — це заслуговує на овації.
Аліса Єрмоленко
редакторка новин сайту ELLE.UA
Рубрика: «Як скласти образ у стилі зірки з українськими брендами»
30 серпня на сайті ELLE.UA стартувала моя рубрика «Як скласти образ у стилі зірки з українськими брендами», у якій ми розглядаємо гардероб ікон стилю — від Керрі Бредшоу до Роузі Гантінгтон-Вайтлі — та пробуємо повторити його з речами від українських брендів.
Працюючи над образами, я знайшла стільки справжніх скарбів: тренчів, курток, суконь, светрів, джинсів, прикрас. І впевнена, що всі вони варті вашої уваги.
Подкаст: «Без оголошення війни»
Раніше я вже зізнавалася подкастам у коханні, та тепер хочу окремо виділити «Без оголошення війни». Якщо колись я вмикала епізоди на тло під час роботи, то з часом стала відкладати всі справи, щоб зосередитися на прослуховуванні.
Ілля Кабачинський і Олександр Аврамчук розповідають, як Україна зʼявилася на картах світу, як нам вдалося пройти часи Радянського Союзу та звідки взялися слова «Від Сяну до Дону» в гімні України, а також наскільки правдиве кіно про Оппенгеймера та як висадка в Нормандії 1944-го змінила хід Другої світової війни.
Дарія Вознюк
редакторка соціальних мереж ELLE.UA
Аби ви знали, як же я не хотіла приймати той факт, що на календарі вже осінь... Здається, вересень мене почув та подарував нам усім оксамитовий четвертий місяць літа. Тож дякую йому, він видався незабутнім!
Подорож: перше знайомство зі Львовом
На свій сором, я познайомилася з містом Лева лише зараз (але ж ніколи не пізно, правда?). Два дні — катастрофічно малий термін для прогулянок Львовом, але ж вони на 100% того варті. Пообіцяла собі повертатися сюди за кожної можливості, аби скласти свій особистий гайд закоханого у Львів туриста.
Книга: «Вбивство у "Східному експресі"», «Убивство в будинку вікарія», Агата Крісті
Чому мене ніхто не попереджав, що після того, як прочитаєш бодай один роман Агати Крісті, вже неможливо зупинитися, і тепер потрібно прочитати всі? Недаремно моя колега Катерина Попова сказала мені: «Вітаю у клубі!»
Саме книга «Убивство у "Східному експресі"» повернула мене з режиму «нечитуна». Проковтнула її за пару годин і вам раджу!
Улюблене хобі: пресовані квіти в рамці
Моя особиста маленька майстерня, де я перетворюю квіти на спогади, активно готується до холодів. Протягом всього літа, повертаючись додому, я приносила букети, які один за одним сушила, щоб одного дня назавжди закарбувати їх у рамці.
Це насолода на кожному етапі процесу, моя особиста медитація та ремесло, в яке поринаю з головою.