Музей Ханенків відкриє бібліотеку, до якої не пускали відвідувачів з 1920-х років

У бібліотеці зберігаються книжки кінця XIX століття, що належали до колекції Ханенків, а також екземпляри, надруковані за радянських часів

Музей Ханенків планує відкрити бібліотеку для відвідувачів, яка була закритою для широкого загалу з 1920-х років. Про це Суспільне Культура повідомила директорка музею Юлія Ваганова.

«У Музеї Ханенків є прекрасна бібліотека. Ця бібліотека за традицією пострадянською була переважно закритою, хоча у 1920-х роках вона була відкритою. І люди могли приходити й вільно користуватися нею [...] Ми б хотіли показати окремі частини цієї бібліотеки, зробити її частково публічною, розказати історію цієї бібліотеки», — заявила Ваганова.

Червона вітальня дому Ханенків, 1900-ті роки

За словами директорки, бібліотека має книжки від кінця XIX сторіччя — всі вони належали Варварі та Богдану Ханенкам. Також у колекції є й цінні екземпляри книжок, надрукованих за радянських часів.

Музей Ханенків (повна назва: Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків) — чільний музей світового мистецтва в Україні. Музей презентує найвизначніші колекції мистецтва Європи, Азії та Давнього світу в Україні. «Серцем» музею є художнє зібрання Богдана та Варвари Ханенків — видатних українських колекціонерів та благодійників кінця ХІХ — початку ХХ століття. Однією з двох основних будівель музею є особняк родини Ханенків, унікальна пам’ятка історії та архітектури. Зведений наприкінці ХІХ століття цей дім-палац зберігає неповторну ауру історії. Його фасад та інтер’єри оформлено в стилі «історизм» з використанням художніх рис готики, Ренесансу, бароко, рококо. Друга будівля музею, розташована поряд, до 1919 року належала родині Сахновських, родичів Ханенків. Тепер в цьому будинку розміщено постійну експозицію мистецтва Азії.

Загалом фонди Музею Ханенків включають більше 25 000 предметів. Близько 1000 вибраних артефактів експонується постійно.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали