Музей Ханенків відкриє бібліотеку, до якої не пускали відвідувачів з 1920-х років

У бібліотеці зберігаються книжки кінця XIX століття, що належали до колекції Ханенків, а також екземпляри, надруковані за радянських часів

Музей Ханенків планує відкрити бібліотеку для відвідувачів, яка була закритою для широкого загалу з 1920-х років. Про це Суспільне Культура повідомила директорка музею Юлія Ваганова.

«У Музеї Ханенків є прекрасна бібліотека. Ця бібліотека за традицією пострадянською була переважно закритою, хоча у 1920-х роках вона була відкритою. І люди могли приходити й вільно користуватися нею [...] Ми б хотіли показати окремі частини цієї бібліотеки, зробити її частково публічною, розказати історію цієї бібліотеки», — заявила Ваганова.

Червона вітальня дому Ханенків, 1900-ті роки

За словами директорки, бібліотека має книжки від кінця XIX сторіччя — всі вони належали Варварі та Богдану Ханенкам. Також у колекції є й цінні екземпляри книжок, надрукованих за радянських часів.

Музей Ханенків (повна назва: Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків) — чільний музей світового мистецтва в Україні. Музей презентує найвизначніші колекції мистецтва Європи, Азії та Давнього світу в Україні. «Серцем» музею є художнє зібрання Богдана та Варвари Ханенків — видатних українських колекціонерів та благодійників кінця ХІХ — початку ХХ століття. Однією з двох основних будівель музею є особняк родини Ханенків, унікальна пам’ятка історії та архітектури. Зведений наприкінці ХІХ століття цей дім-палац зберігає неповторну ауру історії. Його фасад та інтер’єри оформлено в стилі «історизм» з використанням художніх рис готики, Ренесансу, бароко, рококо. Друга будівля музею, розташована поряд, до 1919 року належала родині Сахновських, родичів Ханенків. Тепер в цьому будинку розміщено постійну експозицію мистецтва Азії.

Загалом фонди Музею Ханенків включають більше 25 000 предметів. Близько 1000 вибраних артефактів експонується постійно.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали