Must-see: названо новий найкасовіший біографічний фільм в історії кіно

Фільм, про який говорили всі

Фільм британського режисера Крістофера Нолана «Оппенгеймер» став найкасовішим байопіком в історії кіно, зібравши у світовому прокаті 912 мільйонів доларів. Про це повідомляє профільне американське видання The Wrap. Попередній рекорд належав біографічному фільму про вокаліста рок-гурту Queen Фредді Меркʼюрі «Богемська рапсодія» (2018), який зібрав у прокаті 902 мільйони доларів.

Біографічна драма Крістофера Нолана з Кілліаном Мерфі в головній ролі розповідає про життя Роберта Оппенгеймера — американського фізика-теоретика, «батька» атомної бомби. Він був директором Лос-Аламоської лабораторії під час втілення «Мангеттенського проєкту» — ініціативи часів Другої світової війни, у рамках якої було розроблено першу ядерну зброю. Сценарій фільму заснований на книзі Кая Берда та Мартіна Дж. Шервіна «Американський Прометей: Тріумф і трагедія Роберта Оппенгеймера», яка отримала Пулітцерівську премію.

«Це історія величезного масштабу. І це один із найскладніших проєктів, за який я коли-небудь брався, — саме через особу Роберта Оппенгеймера. Крім того, ми зіткнулися з безліччю логістичних та практичних проблем. Але зі мною працювала незвичайна команда. І разом ми впоралися. Коли я спостерігаю за результатами й бачу, що в нас вийшло, я захоплююся», — коментував своє творіння Крістофер Нолан.

Раніше «Оппенгеймер» став найуспішнішим фільмом про Другу світову війну та посів третє місце в списку найкасовіших кінострічок 2023 року після «Барбі» та «Братів Супер Маріо».


Реклама

Популярні матеріали

Утеплюємося: як зірки стритстайлу носять колготки


Як стильно утеплитися на зиму: секрети скандинавських it-girls...


Для гнучкості, ідеальної постави та прискорення метаболізму:...


Читайте також
Популярні матеріали