Мода, одяг, персоналії: 5 книжок про залаштунки фешн-індустрії

Про історію брендів та життя дизайнерів

Мода та її історія є своєрідним індикатором змін у суспільстві. Згадаймо, навіть печерні люди намагалися якось прикрашати себе та свої оселі. Звісно, у первісні часи й мови не було про фешн-індустрію, та саме відтоді починається «модний» відлік. Хто у сучасному світі вважається законодавцями стилю? Який сенс несе одяг наразі? Про це й багато іншого у книжках тематичної добірки.

Лоран Аллан-Карон.  «Таємниця на ім’я Лаґерфельд» 

Чого ще очікувати від людини, чиє життя було оповите таємницями і навіть дата народження довго була достеменно невідомою? Звичайно, лише нових екстравагантних витівок та рішень, які до того ж втілювалися у колекціях таких модних домів, як Chanel, Fendi та Chloe. Мова саме про короля моди Карла Лаґерфельда, який згодом заснував і свій фешн-бренд. Лоран Аллан-Карон не один рік присвятив дослідженню життя метра, а результат знайшов втілення у книзі «Таємниця на ім’я Лаґерфельд».

Сара Ґей Форден. «Дім Ґуччі»

Як сталося, що наразі серед власників корпорації Ґуччі немає жодного представника цієї родини? «Дім Ґуччі» Сари Ґей Форден — це ґрунтовна праця, що описує шлях сходження і занепаду сімейного бізнесу італійської родини. Шлях, де знайшлося місце і багатству, і коханню, і зраді, і смерті. 

Томмі Гілфіґер. «Американський мрійник. Моє життя у фешн-індустрії»

Ілюстроване видання «Американський мрійник. Моє життя у фешн-індустрії» — справжня сповідь відомого дизайнера Томмі Гілфіґера. Тут він ділиться спогадами, приємними й болючими, описуючи свою трансформацію від звичайного хлопчика з багатодітної сім’ї до титана модної індустрії. Також читачі дізнаються, чим бренд Tommy Hilfiger такий особливий та яких принципів у роботі дотримується дизайнер. 

Тетяна Вовк. «88 орнаментів кімоно»

Автентичні народні мотиви давно стали частиною повсякденного та святкового гардероба, бо додають до образу родзинку й неповторний колорит. Аби вдало використовувати східні елементи та вкладати в кожен образ особливе значення, зверніться до книги «88 орнаментів кімоно» Тетяни Вовк. Тут зібрані найпоширеніші візерунки з розшифровкою сакральних смислів кожного, а також поезія хайку.

Александра Шульман. «Одяг та інші важливі речі»

Мабуть, кожен знаходив якусь стару річ, котрої шкода позбуватися, бо ж вона цінна як пам’ять. Александра Шульман, редакторка журналу Vogue, не виняток. Та вона розібрала увесь гардероб, присвятивши кожній одиниці та кожному спогаду окремий розділ книги «Одяг та інші важливі речі». Авторка розмірковує, чому з плином часу смаки й тенденції змінюються та яку роль узагалі мода відіграє у нашому житті.

Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали