Культгід: події, які варто відвідати у квітні 2023-го

Заходи, які варті уваги

Попри регулярні обстріли та продовження активних бойових дій, культурний фронт не збирається зупинятися й у квітні. Новий місяць підготував для нас безліч цікавих та важливих заходів: від великоднього pop-up українських виробників, учасники якого передадуть частину коштів від продажів на перемогу, до актуальної вистави «Я, війна і пластикова граната» про життя в нових реаліях під час війни. Детальніше про заходи, які варто відвідати у квітні 2023-го, розповідає lifestyle-редакторка Юля Николайчук.

Пліч-о-пліч: великодній pop-up українських виробників

Де: O`Plich.Gastro

Коли: 8 квітня (10.00-19.00)

8 квітня у Києві відбудеться великодній pop-up українських виробників, який організовується ініціативою Oplich у партнерстві з бістрономією O`Plich.Gastro. Об’єднання двох, схожих за назвою та цінностями, ініціатив має на меті презентувати продукцію українських виробників, яка допоможе створити затишок в оселі до свята Великдень. Це захід про красиве та ошатне облаштування дому, про партнерство та підтримку, спілкування та традиції. Це про щедрий великодній кошик та ту культурну ідентичність, що тримає українців разом. На pop-up будуть представлені такі українські бренди як Poetry Home, Gnizdo, YAKUSH, Anzy Home, WOOD MOOD і не тільки. 12% від суми продажу в межах pop-up будуть передані на потреби Благодійного фонду Світлани Легкої «Світлий».

Модуль тимчасовості

Де: Контрактова площа, Київ

Коли: до 14 травня

До 14 травня продовжує свою роботу Модуль тимчасовості на Контрактовій площі у Києві від don’t Take Fake, де можна побачити роботи 28 митців із 10 країн. Серед українців на виставці представлені, зокрема, Марія Куліковська, Жанна Кадирова, Олексій Кондаков; серед закордонних учасників — стрит-арт-художник Vhils, що є автором київського стінопису з зображенням Сергія Нігояна, французькі художники JR та Zevs, американський скульптор Марк Дженкін і не тільки. Також тут проводять кінопокази, лекції, екскурсії. Всі отримані кошти організатори спрямують на відновлення культурних пам’яток, що постраждали внаслідок повномасштабного російського вторгнення.

Один в каное

Де: Міжнародний центр культури та мистецтв

Коли: 12, 13 та 14 квітня

Один з найзворушливіших та найатмосферніших українських гуртів «Один в каное» вирушає в тур Україною. «Друзі, в цей надскладний час зіграємо для вас трохи концертів і поділимось нашою музикою та вірою в перемогу. Боротьба все ще триває, але ми всі вчимося в ній жити, творити й відстоювати своє майбутнє. Тож чекайте нас у своїх містах», — йдеться в соцмережах гурту. Половину зароблених коштів учасники гурту передадуть на потреби сил оборони. Придбати квитки можна за посиланням.

Шоу «Джаз для дорослих з Олексієм Коганом»

Де: Caribbean Club

Коли: 6 квітня

Цей вечір — справжній подарунок меломанам та поціновувачам музики. Зі сцени Caribbean Club для гостей лунатимуть легендарні композиції 20-го століття у майстерному виконанні колективу Jazz in Kyiv Band, а також невигадані джазові історії з-за лаштунків від Олексія Когана. Шоу «Джаз для дорослих з Олексієм Коганом» щоразу дивує: особливий репертуар, тематика, спілкування з гостями, настрій. Ви почуєте пісні, що підкорили мільйони сердець та вгамуєте інтелектуальний голод. 6 квітня мандрівку джазом вестимуть: клавішні — Родіон Іванов, гітара — Михайло Менделенко, саксофон — Артем Менделенко, барабани — Валерій Волков, бас-гітара — Олексій Коган.

Майстерня писанкарства в Музеї Івана Гончара

Де: Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара»

Коли: з 11 березня до 13 квітня (щотижня у вівторок, четвер та суботу)

Традиційно до Великодніх свят Музей Івана Гончара розпочинає серію майстер-класів з писанкарства. Учасники дізнаються про традиційні орнаменти та колорит, зміст закодованих символів та регіональні особливості писанок, а також навчаться давньої техніки розпису. Відвідати заняття можна лише за попередньою реєстрацією. Для запису на заняття зателефонуйте: 067 598 75 71 або 063 118 58 76. Квитки можна придбати безпосередньо перед майстер-класом.

Вистава «Я, війна і пластикова граната»

Де: Театр на Печерську

Коли: 22 квітня

«Я, війна і пластикова граната» — серія коротких історій про людей, які намагаються адаптуватися до нової реальності після 24 лютого. Кожен із них стоїть перед вибором: поїхати й змінити своє життя назавжди чи залишитись, допомогти ближньому чи рятуватись самому. Це сильні історії з різних куточків країни: з блокпостів спальних районів Києва, харківського метро, що стало прихистком від ракет, з окупованих передмість й не тільки.

Екскурсія «Місцями Революції Гідності. Хроніка подій»

Де: збір біля центральної брами Михайлівського золотоверхого собору

Коли: 1 та 8 квітня об 11:00

У квітні Музей Майдану запрошує на безкоштовні екскурсії місцями, де зароджувалася і тривала Революція Гідності. Це подорож ключовими локаціями Майдану 2013–2014 років і можливість дізнатися, де саме та з чого почався найбільший протест у новітній історії України. Маршрут: Михайлівський собор — Михайлівська площа — вулиця Михайлівська — майдан Незалежності — Будинок профспілок — вулиця Хрещатик — алея Героїв Небесної Сотні — виставка «Справи Майдану: на шляху до правосуддя та історії» — Дзвін Гідності. Екскурсії безкоштовні, однак необхідно зареєструватися за посиланням.

НАОНІ Оркестра з програмою «Рок-хіти та саундтреки»

Де: Будинок кіно

Коли: 15 квітня

На сцені Будинку кіно прозвучать найкращі світові рок-хіти та саундтреки в унікальному аранжуванні НАОНІ Оркестра. Національний академічний оркестр народних інструментів України не потребує особливого представлення, будучи одним із флагманів країни у жанрі інструментальної музики, яку він віртуозно та з вогником виконує на традиційних народних інструментах. В арсеналі оркестру понад 40 маловідомих і рідко вживаних у наші дні інструментів: від цимбал та бандури до майже забутих бугая, тилинки та дримби.

Проте найбільше музичний колектив уславився своїми абсолютно неймовірними аранжуваннями для відомих світових хітів та сучасних композицій: поп-музика, джаз, шедеври рок-музики. Звичайно, почесне місце у великому репертуарі оркестру НАОНІ займають твори українських композиторів.

У програмі «Рок-хіти та саундтреки» — музика з відомих кінофільмів («Пірати Карибського моря», «Місія нездійсненна», «Кримінальне чтиво») та твори відомих українських та іноземних рок-музикантів (Nirvana, Queen, Океан Ельзи, Скрябін). Придбати квитки можна за посиланням.

Віртуальна 3D виставка у Музеї Гончара

Де: за посиланням

Коли: 1-30 квітня

Віртуальна ЗD виставка «Іван Гончар. Збирач» присвячена 110-річниці від Дня народження Івана Гончара — видатного громадського та культурного діяча, художника, скульптора, графіка, народознавця, збирача українських старожитностей. Експозиція сформована у чотирьох залах, у яких представлено музейні предмети, фотографії, щоденники подорожей, пов`язані з пошуково-експедиційною діяльністю Івана Гончара різними регіонами України з кінця 1950-х до початку 1990-х років.

Масштабний благодійний стендап

Де: Міжнародний центр культури та мистецтв

Коли: 2 квітня

Наймасштабніший благодійний стендап від «Підпільного», в якому візьмуть участь Вася Байдак, Настя Зухвала, Свят Загайкевич, Олександр Качура, Олександр Жипецький, Сергій Степанисько і не тільки. Мета безпрецедентно масштабного вечора гумору за участі майже усіх резидентів клубу — зібрати якнайбільше коштів на підтримку ЗСУ. Ті, хто не зможе відвідати подію, але захоче допомогти ЗСУ донатом, можуть подивитися трансляцію концерту на YouTube-каналі проєкту. Придбати квитки можна за посиланням.

Вистави театру-студії імпровізації «Чорний квадрат»

Де: Caribbean Club

Коли: 1, 5, 8, 12, 15, 19, 22, 26 та 29 квітня

Комедійні вистави театру «Чорний квадрат» давно полюбились глядачам, адже їхні герої розповідають реальні історії звичайних людей про кохання, секс та дружбу, без купюр через гумор. Щосереди та щосуботи на вас чекатимуть артисти театру, аби порадувати сміхом і дати можливість відволіктися: 1 квітня — «Секс у різних театрах», 5 квітня — «Topless. Все включено», 8 квітня — «Гола правда», 12 квітня — «Секс на пляжі — не тільки коктейль», 15 квітня — «Медовий місяць», 19 квітня — «А-ля кобеля, або все, що рухається», 22 квітня — «Шукаю чоловіка на кожен день», 26 квітня — «Попередні пестощі» та 29 квітня — «Хто кого хоче…?». Вистави виконуються українською мовою. Опис кожної вистави можна знайти на сайті.

Виставка Валентина Фельдмана «Теорія тіні та перспективи»

Де: аукціонний дім Goldens

Коли: з 30 березня до 22 квітня

З 30 березня до 22 квітня в Києві можна відвідати виставку творів відомого українського архітектора, художника та педагога Валентина Фельдмана «Валентин Фельдман. Теорія тіні та перспективи». Творчість Валентина Фельдмана переважно пов’язана із Кримом та Києвом. У Севастополі й зараз туристи приходять до символічного знака — пам’ятника «Затопленим кораблям», а в Києві митець виховав плеяду талановитих учнів-архітекторів, твори яких стали окрасою музеїв і гордістю міст України. Ба більше, Фельдман став вагомим дослідником акварелі, зробивши значний внесок в розвиток саме акварельного живопису: своїм значним доробком, викладанням в інститутах Харкова та Києва та книгами з теорії та практики акварельного живопису.

До колекції експозиції «Валентин Фельдман. Теорія тіні та перспективи» увійшло одне з найбільших зібрань творів Валентина Фельдмана, придбане київським колекціонером в середині ХХ століття. Переважна кількість робіт свого часу була представлена на виставках творів художника (1940 та 1960 років). Акварелі та малюнки даного зібрання здебільшого присвячені краєвидам Криму, видам Бердичева і Лубен та доповнені декількома натюрмортами.

НАОНІ Оркестра з програмою «Саундтреки до фільмів»

Де: Будинок кіно

Коли: 21 квітня

На сцені Будинку кіно прозвучать найкращі саундтреки в унікальному аранжуванні НАОНІ Оркестра. Сім разів колективу заслужено діставалася перемога на проекті «Битва оркестрів», а за останні кілька років під художнім керівництвом Віктора Гуцала музичні експерименти оркестру ставали дедалі цікавішими, сміливішими та новаторськими. У співпраці з представниками сучасних жанрів музики та топовими виконавцями успішно пройшли спільні концерти з багатьма зірками української сцени, серед яких ONUKA, Олег Скрипка, Руслана, Джамала, колективи «Друга ріка», Mad Heads, KozakSystem та інші.

У програмі — саундтреки до кінофільмів «Зоряні війни», «Таксі», «Гладіатор», «Список Шиндлера», «Аромат жінки», «Агент 007», «Хрещений батько», «Гаррі Поттер», «Гра престолів», «Мисливці на привидів», «Один вдома». Придбати квитки можна за посиланням.

Музика серця: Ніно Катамадзе з двома благодійними концертами в Києві

Де: КВЦ «Парковий»

Коли: 28 та 29 квітня

У Києві виступить неперевершена Ніно Катамадзе, одна з найкращих сучасних співачок з Грузії. Відома своїм унікальним голосом та віртуозними імпровізаціями. Її неповторний стиль — це майстерне поєднання  джазу, фолку та року. Вона співає виключно грузинською, єдина пісня, яку вона виконує нерідною мовою є українська «Чорнобривці». Концертна програма включатиме улюблені хіти: «Olei», «Once In The Street», «Beautyм, «Will Come As A Snow», «Suliko» та нові пісні, які раніше не виконувалися. Спеціальний гість — Наталіа Накопіа. Квитки можна придбати за посиланням.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали