Куди піти в Києві в лютому: концерти, виставки та інші події, варті уваги

Заходи останнього місяця зими

Виставка, присвячена Сергію Параджанову, та рефлексії художників на українські сновидіння, картини львівських модерністок та музична програма із саундтреками найвідоміших фільмів — ці та інші події відбуватимуться в Києві впродовж лютого. Які з них варто відвідати? Ми зібрали в щомісячній добірці. 

Виставка «Ломикамінь. Жіночий спротив у Криму»

Де: Офіс Кримської платформи
Коли: з 26 лютого 

Виставка кураторки Тетяни Філевської присвячена роботам сучасних українських мисткинь, чиї життя чи художні практики тісно пов’язані з Кримом та досвідом перебування в окупації. Серед художниць, які покажуть свої роботи, — Еміне Зіятдінова, Алевтина Кахідзе, Марія Куліковська, Лія Достлєва, Юлія По, активістки жіночого руху спротиву «Зла Мавка». 

Проєкт звертає увагу на історії жінок, незаконно ув’язнених за підтримку України, вшановує силу волі дружин політв’язнів, а також тих, хто щоденно чинить спротив окупантам, демонструючи боротьбу за свої права та свободи. Сама ж виставка розповідає про сучасні події в окупованому Криму, а також історичні та психологічні аспекти окупації півострова.

Виставка про мрії та креативність українських дітей під час війни «Ательє мрій»

Де: Національний центр «Український Дім»
Коли: 22 лютого - 3 березня

Упродовж двох тижнів «Український дім» буде простором, де відвідувачі зможуть дивитися на мистецтво, створене дітьми, та взаємодіяти з ним. На виставці представлять спільні експонати дітей та відомих митців і мисткинь: Маші Реви, Ксенії Білик, Юрія Болса, Антона Логова. У спільний проєкт їх об’єднала кураторка та засновниця ГО «Порт Культури» Катя Тейлор. Залу заповнять мистецькі роботи, створені з лютого 2022 року в понад 50 громадах України в межах креативних програм від ГО «Культурна платформа Закарпаття» та ЮНІСЕФ.

Мистецько-дослідницька виставка керамічних скульптур Юрія Мирка «Порожнеча»

Де: Київська міська галерея мистецтв «Лавра»
Коли: 22 лютого - 22 березня

Український скульптор-кераміст Юрій Мирко відомий артоб’єктами, що є рефлексією на власний досвід, спостереження дійсності, ведичні писання, а також силу оберегів, одним із яких є образ Бога. Його нова експозиція поєднує скульптуру, світло та музику та є цілісним мистецьким твором, художнім і філософським дослідженням духовних пошуків людини та сенсів її буття. Простір фізичний надасть глядачу виставки простір ментальний, аби цілком зануритися у досвід, яким ділиться художник.

Виставка Бориса Єґіазаряна «Гранат. З рубінів і перлів»

Де: Національний музей «Київська картинна галерея»
Коли: до 25 лютого

Виставка сучасного українського художника Бориса Єґіазаряна поєднує українську та вірменську культури в одній душі. Митець присвячує її Сергію Параджанову. «Я помщусь світу любовʼю»,  — казав режисер. Його відомий вислів і став відображенням творчості Бориса Єгіазаряна.

Виставка Bus Stop творчого колективу etchingroom1

Де: Dymchuk Gallery
Коли: до 25 лютого

Dymchuk Gallery презентує проєкт Bus stop мистецької групи etchingroom1 — він складається із серії графічних робіт та мозаїчного панно. Експозиція виставки пропонує глядачеві аудіовізуальну подорож, де кожна графічна робота є умовною зупинкою на маршруті. Автобусна зупинка в такому контексті стає ефемерним місцем очікування. Авторки Крістіна Ярош та Анна Ходькова показують власний погляд на міський простір — їхній проєкт відтворює стан порожнечі та відчуття, які виникають під час прогулянки безлюдним містом.

Виставка Кристини Мельник «Коли все добре стало добрим і пішло, а все зле звільнилось»

Де: The Naked Room
Коли: до 28 лютого

The Naked Room анонсує першу виставку 2024 року — «Коли все добре стало добрим і пішло, а все зле звільнилось» художниці Кристини Мельник. Перебуваючи під впливом Жоржа Батая та його тексту «Історія ока», мисткиня прагне  передати відчуття сакрального через ідею тіла, що страждає. 

Епоха Північного Відродження надихнула Кристину на створення великого вівтаря. Його перша частина виставлена в The Naked Room. У центрі роботи зображені груди хлопчика, практично повністю оточені жіночими образами. Завдяки кадруванню форм доволі класичний левкас набуває сучасного вигляду.

Презентація картин Марґіт Сельської та Люни-Амалії Дрекслер

Де: Національний художній музей України
Коли: 1-3 лютого

Художник та куратор Андрій Бояров презентує творчість Марґіт Сельської та Люни-Амалії Дрекслер. Роботи мисткинь — відправна точка до розмови про львівський модернізм та феномен жінок-художниць об’єднання «Артес». Крім колажу Марґіт Сельської та скульптури Люни-Амалії Дрекслер, глядачі побачать фотографії Александера Кшивоблоцького 1930-х років, архівні матеріали, а також портрет Дебори Фогель від сучасного художника Влодка Костирка.

Виставка Юрія Денисенкова «Зустрічі. Прощання»

Де: Національний музей «Київська картинна галерея»
Коли: до 11 лютого

Сучасний український митець Юрій Денисенко презентує виставку робіт, на яких зображені реальні моменти зустрічей та прощань між людьми. Глядачі можуть тільки здогадуватись, які миті бачать перед собою, проте вони відчуватимуть і найщирішу радість, і гіркий біль у роботах митця. Юрій Денисенко із жадібністю ловить деталі: обійми, дотики, усмішки, суперечки, сварки та погляди крадькома.

Події від Caribbean Club

Вар’єте «Рояль»

Коли: 2, 9, 16, 23 лютого | 18:30  

Вар’єте «Рояль» у форматі dinner show — це поєднання захопливих виступів та вишуканої вечері. Гостею шоу стане Lida Lee. Частину прибутку з події спрямують на потреби ЗСУ.

«Карибські вечорниці»

Коли: 3, 10, 17 лютого | 18:00  

Танцювальні суботи у Caribbean Club з живою музикою від кавер-бенду.

Концерт MARI SINGS LOUIS, присвячений Луї Армстронгу

Коли: 8 лютого | 18:30  

Хіти видатного джазмена Луї Армстронга лунатимуть у виконанні Марі Жигінас та хору FINGERS.

Концерти  від «НАОНІ Оркестра»

«Чарівна паличка диригента»

Де: Pochayna Event Hall
Коли: 17 лютого | 15:00   

На концерті для дітей диригент та музиканти оркестру у взаємодії з казковими персонажами Дартом Вейдером та Гаррі Поттером проведуть слухачів магічним музичним дійством.  Відвідувачі заходу познайомляться з багатьма народними та класичними музичними інструментами, повчать чи згадають українську абетку, послухають і подивляться фрагменти з улюблених кінофільмів.

«Кіносимфонія»

Де: Pochayna Event Hall
Коли: 17 лютого | 19:00  
 

Музична програма пропонує найвідоміші саундтреки з фільмів, які виконуватимуться за допомогою українських народних інструментів. Також на відвідувачів чекатимуть костюмовані перформанси та кругова відеопроєкція.

Виставка «Бачити сни»

Де: Музеї історії міста Києва
Коли: до 18 лютого

Що сниться українцям щоночі? Мирне майбутнє в рідній країні? Теплі спогади довоєнних років? Смачна вечеря в мами на кухні чи перші кроки сина? А, може, останні слова побратима чи дико пронизливі свисти ракет?  На виставці сучасного мистецтва «Бачити сни» 36 митців презентують власні рефлексії  на тему сновидінь і марень. Щоб показати тонку межу між реальністю та фантазією,  вони використали різні види мистецтва: живопис, фотографію, інсталяцію, графіку, асамбляж.

Сольний концерт MÉLOVIN

Де: ATLAS

Коли: 15 лютого

MÉLOVIN — відомий співак, продюсер, автор і композитор, який представляв Україну на Євробаченні — 2018 у Лісабоні, а цього року здобув друге місце у нацвідборі цього пісенного конкурсу. На сольному концерті він виконає хіти, які встигли полюбитися публіці: «Ти», «Вітрила», «Один не один», «З тобою, зі мною, і годі», «Мені не дзвони» і, звісно, «Dreamer». 

Реклама

Популярні матеріали

Ідеальний круїзний гардероб у новій колекції PAPAYA


Accessory of the day: unlock the main secret of ageless beauty from...


14 манікюрів з морським настроєм на літо-2024


Читайте також
Популярні матеріали