Куди піти в червні: концерти, виставки та інші події, варті уваги

Заходи, які варто відвідати впродовж місяця

Серія заходів, присвячена Києву, міжнародний фестиваль документального кіно та концерти від Тіни Кароль і Kalush Orchestra просто неба — ці та інші події відбуватимуться впродовж червня.

Які з них варто відвідати? Ми зібрали заходи, які не можна пропустити.

Прем’єра балету «Елегія воєнного часу» 

Де: Національна опера України 

Коли: 22-23 червня

Одноактний балет «Елегія воєнного часу» у постановці Олексія Ратманського присвячений українському народові.  Національна опера України презентує його прем’єри — у виступі візьмуть участь провідні солісти театру: Анастасія Шевченко, Наталія Мацак, Тетяна Льозова, Ольга Голиця, Ян Ваня, Микита Сухоруков та Ярослав Ткачук,.

Музична основа вистави — твори видатного композитора Валентина Сильвестрова та українська фольклорна музика 30-х років. Ефект від досконалої хореографії посилено сценічним дизайном Вендалла К. Гаррінгтона, в якому використані роботи Матвія Вайсберга та Марії Примаченко.

Репетиції української прем‘єри балету проходили на базі Dutch National Ballet.

Маркет Hey Garage Sale

Де: вул. Михайлівська 22В, Київ 

Коли: 23 червня / 11:00-19:00

Понад 25 брендів та українських дизайнерів об’єднаються на маркеті від від агенції Public Kitchen та курованого гіда Києвом Hey Guide. Серед учасників — Anna October, IENKI IENKI, Etnodim, Katimo, JUL, Article Blazers, Gunia, Litkovska, SNDCT, Olenich, Katsurina, Sova, German Apparel, Estro, Cultnaked та інші. Кожний бренд презентує свої скарби з архівних колекцій, а також базові речі зі знижками. 

За фудкорт відповідатимуть кав’ярня Bimbo coffee, пекарня Leila bakery та український бренд рослинної їжі Wanted Vegan.

Частину коштів, зібраних за продаж квитків, спрямують у громадську організацію Gen.Ukrainian на психологічну реабілітацію українських дітей, що постраждали від жахів війни.

Зустріч «Секс і стрес», яку організовує Маша Єфросиніна 

Де:  Pochayna Event Hall

Коли: 29 червня / 13:00

ГО «Фонд Маша» організовує благодійну зустріч «Секс і стрес», де виступатиме Маша Єфросиніна. 

Під час події ведуча разом з секс-педагогинею та психологинею Юлією Ярмоленко обговорить, як протидіяти впливу стресу на інтимну сферу життя, чому саме в стресових епізодах не можна ігнорувати інтимність та як жінкам України оздоровити своє ставлення до сексу й відновити втрачене бажання або сексуальне життя.

На завершення зустрічі комікеса Наталя Гаріпова виступить зі стендапом. 

XII Книжковий Арсенал

Де: Мистецький Арсенал

Коли: до 2 червня

«Життя на межі» — фокус-тема цьогорічного фестивалю. Подія стане місцем зустрічі однодумців: авторів, читачів, видавців, митців та всіх людей, які працюють з книгою. До фестивалю цьогоріч приєднається понад 100 видавців — вони представлять зразки української та світової літератури, що були видані раніше, а також ті, що вийшли друком нещодавно.

«Квартирник»

Де: в галереї сучасного мистецтва «ЦЕХ»

Коли: 1 та 2 червня

На івенті можна буде побачити українські бренди, яких не знайти на полицях магазинів, взяти участь у благодійному аукціоні на підтримку ЗСУ, відвідати лекції на нетипові теми, наприклад, як почати співпрацю з Netflix, продегустувати найкращі вина від Father’s Wine і сидр Yablo та інше. Також будуть виступи українських інді-гуртів та виконавців, зокрема ANSTAY, Love, Mary, Zelenooka, Septima, Yarima, Dj Solpec. Вартість вхідного квитка: одноденний — 550 грн; дводенний — 800 грн. Більше інформації про захід шукайте на Instagram-сторінці.

Фестиваль сучасного танцю Contemporary Duel

Де: Київська опера

Коли: 2 червня

Фестиваль об`єднає українських хореографів та перформерів на одній сцені вперше з часів повномасштабного російського вторгнення. Колись подію проводили  у форматі танцювальних батлів — тепер вона виходить на велику сцену. Цього разу фестиваль складатиметься з двох блоків: змагань у кількох номінаціях, які пройдуть в круглій залі Київської опери, а також гала-вечора коротких вистав від українських хореографів на головній сцені театру. Глядачі зможуть придбати квитки на обидва блоки.

Виставка Іллі Тодуркіна «Підготовка до втрати»

Де: The Naked Room

Коли: до 2 червня

Що робити, коли особисті речі можуть зникнути будь-якого дня? Як вберегти свою власність від знищення? Ілля Тодуркін в передчутті скорої втрати своїх художніх робіт розробив власну методологію їхнього збереження. На виставці артоб’єкти постають з перспективи потенційної загрози майбутнього зникнення. Щоб зберегти ці речі, художник міркує не тільки над імовірними сценаріями «смертей» цих речей, але й розробляє моделі для їхнього «воскресіння»: різні форми та методи копіювання, що виростають з матеріальності самих об`єктів, їхніх масштабів та значення. 

Виставка Алли Ронікіер, присвячена ПТСР

Коли: 6-16 червня

Де: Музей історії міста Києва

Цього червня в Києві відбудеться серія просвітницьких і мистецьких заходів, присвячених обізнаності про посттравматичний стресовий розлад. Головною мистецькою подією у межах програми стане виставка EXIT української мисткині польського походження Алли Ронікіер. Авторка проєкту створила роботи ще до повномасштабного російського вторгнення, проте зуміла в них відобразити турбулентний стан українців, присутній після 24 лютого 2022 року.

«Я не могла пояснити тоді, а тим більше зараз, що підштовхнуло мене до написання цих робіт. Немовби якась сила змусила взяти мастихін і, вдаючись до нових засобів вираження, крок за кроком створювати оповідання, де кожна ілюстрація була схожа на стоп-кадр фільму, ідеєю якого стала філософія темряви людської душі під впливом катастрофи»,  — розповідає авторка проєкту Алла Ронікіер. 

Групова виставка українських художниць від галереї «Артсвіт»

Де: The Naked Room

Коли: 5-29 червня

Виставка фіксує пряму мову мисткинь, коли їхня роль у мистецькому середовищі все ще крихка. Громадська організація «Північна культурна столиця» зібрала свідчення жінок, які пережили окупацію Чернігівщини. У діалозі з цими історіями створена робота Ольги Кузюри, сім’я якої також походить з цього регіону. Kinder Album представила серію робіт, натхненних некрологами та історіями пам’яті з деокупованої Харківщини, зібраними проєктом «Меморіал». У своїй роботі Дар’я Молокєдова працює з образом власного дому дитинства, який залишається недоступним у прифронтовому Краматорську. Маргарита Половінко, волонтерка-парамедикиня, власною кров’ю змальовує пейзажі — подекуди абстрактні, подекуди — із впізнаваними краєвидами її рідного Кривого Рогу. З ними римується панорама Чорного моря Даші Чечушкової, що її художниця закарбувала після підриву росіянами дамби Каховського водосховища. Цей діалог також виходить за межі сьогоднішньої війни в Україні. Анна Звягінцева звертається до почутої у дитинстві поради завжди мати при собі солодощі.

Камерні виставки у межах проєкту «Театр у контексті»

Де: Малий театр

Коли: з 4 червня

The Naked Room та Малий театр відкривають програму камерних виставок з фокусом на один твір. Першою експозицією у залі театру стане гобелен «Карелія» шістдесятниці Аліни Ламах. Мисткиня мала власну художню практику у 1980–90-тих роках. Серед її робіт — гобелени, графічні пейзажі, живопис та натюрморти. Художні твори Аліни Ламах демонструють розуміння авторкою концептуального виміру флорального орнаменту та можливостей оптичного ефекту від взаємодії візуального образу з архітектурним простором. 

Виставка Каті Лесів I love you

Де: thesteinstudio

Коли: 7-28 червня

Катя Лесів присвятила проєкт темам циклічності, рівням зрілості та коханню. Вони розкриваються в документуванні живих ритмів двох окремих півоній. До спостереження художниця додала метафоричний діалог, який трансформується. У результаті фотопроєкту смерть постала як незворотній і неконтрольований аспект у циклі життя кожної живої істоти.

Виставковий проєкт Олега Дімова «Слова ледь голосніші за ніч»

Де: Український дім

Коли: 5-30 червня

Олег Дімов пропонує поглянути на середовище життя українців крізь призму власної візуальної практики. Проєкт об’єднав фото із серій «Інший краєвид», «Ніч», «Ранок», «Плями» і «Час, коли мене немає вдома». Така вибірка не випадкова. Художник почав роботу над «Іншим краєвидом» перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну і повернувся до неї тільки згодом. Серії «Ніч», «Ранок», «Плями» і «Час, коли мене немає вдома» створені з 2022-го до 2024 року — вони стали логічним продовженням втілення як контекстуальної лінії, так і естетичних форм і прийомів, знайдених художником раніше. Вихоплюючи нібито випадкові миті з потоку життя, Олег Дімов виявляє чітку закономірність: роз’єднаність, ізоляція і самотність є наскрізними лініями концепції виставкового проєкту.

Фестиваль документалістики «Війна в об’єктиві»

Де: Український дім

Коли: 7-9 червня

У програмі фестивалю — прем’єри документальних фільмів «Щити Києва» та «Журналіст у формі». Глядачі також побачать стрічку Андрія Різоля із циклу «Культура vs війна» і зможуть переглянути художню картину Ахтема Сеітаблаєва «Кіборги». Вхід вільний, проте за обов’язковою попередньою реєстрацією.

Концерт гурту ADAM на V`YAVA

Де: Сад бажань на ВДНГ

Коли: 7 червня / 19:00

Музиканти зіграють особливий концерт, присвячений 15-й річниці їхнього весілля. Глядачі стануть частиною великого свята Міші Клименка й Саші Норової. На гостей чекає не просто концерт, а справжнє гуляння з музиками та всіма традиційними атрибутами весільної церемонії. Свахою, дружками, гостями з боку нареченої та нареченого будуть зіркові гості, серед яких — фронтмен гурту Latexfauna Дмитро Зезюлін, харківський музикант Brykulets і молода артистка Геля Зозуля. Вони готують для молодих пісенні сюрпризи. Вбиратися на подію просять відповідно — так, наче на справжнє весілля. 

Під час концерту  збиратимуть кошти на потреби українських захисників.

Акустичний концерт Pianoboy 

Де: тераса ТРЦ Gulliver

Коли: 14 червня

Pianoboy виступить з концертом просто неба — під звуки теплої акустики та ліричних композицій глядачі зануряться в неповторну атмосферу, де кожна нота відображає почуття та емоції. Виконавець пропонує зустріти захід сонця під хіти «Кохання», «Шампанські очі», «Вітчизна», «Родимки» та «Все, що тебе не вбиває».

Музично-поетичні вечори у межах проєкту «Дотик»

Де: Heaven
Коли: 7-9 червня

Музично-поетичні вечори  проведуть для єднання у творчості й допомоги українським військовим. 7 червня буде поетичний вечір за участю Віталія Ажнова та Оксани Стринадюк під акомпанемент Дарини Степанюк та Віктора Сікорського. 8 червня для глядачів виступатимуть Михайло Кукуюк та гурт «Мотлох». Уже 9 червня відбудеться творчий вечір за участю Максима Девізорова, Дар’ї Легейди, Надії Хільської, Анастасії Пустовіт, Мирослави Філіпович, Олександра Печериці та Дмитра Сови.

Ювілейна виставка «Я вернусь до своєї Вітчизни…»

Де: Музей української діаспори

Коли: впродовж червня

Виставка розповідає про кілька поколінь українців, які вимушено залишили Батьківщину в період бездержавності, але зберегли свою ідентичність. Серед рідкісних експонатів, представлених в експозиції, — особисті речі та документи Павла та Данила Скоропадських, останнього Президента УНР в екзилі Миколи Плав’юка, героя російсько-української неоголошеної війни Маркіяна Паславського, що народився і виріс у США. Унікальні артефакти та світлини розповідають про побут українських біженців у таборах, висвітлюють роботу Світового конгресу українців та Пласту, діяльність Української республіканської капели під орудою Олександра Кошиця. 

Фестиваль «Культ Києва»

Де: Малий театр

Коли: 15 червня / 12:00-21:30

Малий театр вирішив присвятити день Києву — місцям і людям, подіям і артефактам, спогадам і візії. Чим живе мегаполіс? Яка культура в ньому творилася раніше і виростає сьогодні? Чи є в ньому місце відчайдушним ідеалістам, креативним просвітникам і корінним киянам? Про все київське розповідатимуть 15 червня — з концертом просто неба, лекціями, коктейлями на терасі та виставкою.

Усі кошти з події спрямують на збір для 3-ї роти 1-го батальйону бригади «АЗОВ» на FPV дрони.

Фестиваль документального кіно Docudays UA

Коли: до 9 червня

Тема цьогорічного фестивалю документального кіно з прав людини Docudays UA — «10 років триденної війни, яка триває три сторіччя». Метою організаторів є обговорення історичної памʼяті, ціни безвідповідальності, циклічності історії, покарання воєнних злочинців, пошуку ідентичності та її збереження. На фестивалі відбудеться показ щонайменше 50 фільмів, майстер-класи DOCU/КЛАС, правозахисні події RIGHTS NOW, заходи «Архіву війни», дискусії між професіоналами документального кіно. Також на події проведуть міждисциплінарну мистецьку програму — DOCU/СИНТЕЗ.

Фестиваль для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест»

Коли: 7-14 червня

Наймасштабніший український кінофестиваль для дітей і підлітків відбуватиметься в гібридному форматі: фестивальні покази триватимуть в обраних кінотеатрах Києва, Львова, Вінниці, Житомира, Дніпра, Луцька, Одеси, Полтави, Хмельницького, Чернігова та Запоріжжя. Глядачі зможуть подивитися фільми й онлайн. У межах фестивалю також відбудеться низка подій ЮНІСЕФ. Зокрема, представлять мультсеріал «Іскорки суперсил» — частину однойменного проєкту, до якого входять безплатні продукти й методики для навчання й розвитку дошкільнят: ляльковий театр, розмальовки, серія мультфільмів та книга казок.

Концерт Тіни Кароль 

Де: Osocor Residence

Коли: 14 червня

Тіна Кароль презентує стильне шоу з хітами, що надихають і торкаються самого серця. У межах концерту вона виконає знайомі до мурашок пісні та нові композиції з альбому «Троянди».

Фестиваль «Протасів Яр» пам’яті Романа Ратушного

Відкриття: 15 червня

У Києві відбудеться відкриття другого фестивалю «Протасів Яр» пам’яті громадського активіста і розвідника 93-ї бригади «Холодний яр» Романа Ратушного. 

У програмі — лекції та дискусії, що стосуються війни та повернення мистецьких пам’яток, вкрадених росіянами. На фестивалі також виступатимуть гурти KURBASY та NAZVA, а Катерина Калитко та Світлана Поваляєва матимуть поетичні читання. 

Концерт Євгена Хмари просто неба

Де: дах Gulliver

Коли: 21 червня / 19:00

Глядачі насолоджуватимуться панорамою вечірнього Києва, поки слухатимуть  програму Євгена Хмари «Мелодії Землі». Артист презентує неокласичний репертуар, натхненний чудесами світу природи. Пишні ліси, безкраї пустелі, бурхливі океани, величні гори — кожен музичний твір буде оспівувати життєву силу Землі.

Фестиваль «Лінія іспанського кіно»

Де: кінотеатр «Жовтень»

Коли: 20-26 червня

На фестивалі іспанського кіно покажуть три роботи 2023-2024 років — «Навпаки», «Одне кохання», «Вони вбили піаніста» — та ретроспективну стрічку Педро Альмодовара з його ранньої фільмографії. Програма поєднала різні жанри: від документальної анімації до комедії.

Концерт Kalush Orchestra

Де: Osocor Residence

Коли: 28 червня

Гурт Kalush Orchestra виступить просто неба та поєднає свої фолькові мелодії із захопливою атмосферою на березі мальовничого озера. На гостей чекає реп із фірмовим калуським сленгом, українською автентикою та хіп-хоп-танцями.

Виставка «У синергії з містом» 

Де: галерея Avangarden

Коли: впродовж червня

Цей проєкт — спроба митців дослідити взаємовплив Києва та його мешканців, подивитись на знайомі ландшафти під новим кутом та поділитись прихованими від широкого загалу місцями столиці. 

«У цьому дослідженні невідомого Києва випливає глибша істина: Київ — не статична сутність, застигла в часі, а динамічний організм, який розвивається разом із суспільством», — розповідає співзасновниця галереї Avangarden Каріна Качуровська. 

У межах експозиції презентують фото, графіку, живопис, світлові інсталяції, а також поезію. Через різні форми художники демонструють, як у сучасному мегаполісі співіснує багата історія, неймовірної краси та цінності культурна спадщина, повсякденне життя та реальність воєнного часу.

Виставка «Київ вночі»

Де: Музей історії міста Києва

Коли: до 30 червня

Ніч — особлива пора, яка має сповнюватися дивами та спокоєм, а не тривогами та вибухами. Проєкт «Київ вночі» занурює відвідувачів у приємні спогади та мрії про такі бажані прогулянки улюбленими місцями столиці.

«Цією виставкою ми прагнемо дати кожному нашому відвідувачу змогу хоч на деякий час повернутись у Київ, де нічне життя вирувало, а не завмирало», — поділилась генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

Експозиція пропонує роботи Миколи Мурашка, Олександра Животкова, Ганни Криволап, Анатолія Марчука та інших митців.

Виставковий проєкт «Японія. Очима та серцем»

Де: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва

Коли: до 30 червня

Японія — країна, яка зачаровує та надихає шанобливим ставленням до традицій попри агресивну глобалізацію світу. Існує безліч стійких асоціацій з нею: квітучі сади, поезія, самураї, гейші, кімоно. Або ж технології, кухня, мода та аніме. Як співіснує така дивовижна суміш традиційного і сучасного? Виставковий проєкт «Японія. Очима та серцем» присвячений унікальній природі, культурі та людям цієї країни. На експозиції презентують дві основні тематичні лінії: близько 20 робіт японської пейзажної графіки з колекції Музею історії міста Києва, що у 1978 році столиці подарувало місто Кіото, а також понад 100 фотографій української мисткині Вєри Бланш.

«Інколи мені здається, що сонце недаремно бере початок свого шляху саме з цієї країни, аби у цнотливій чистоті нести тепло свого проміння іншим народам з найкращого місця, де може народитися новий день, — з Японії», — ділиться враженнями фотографиня та ілюстраторка Вєра Бланш. 

Виставка «Гаага — Київ. Живопис кінця ХІХ — початку XX століття з родинних колекцій Гoґстедерів та Понамарчуків»

Де: Музей Ханенків

Коли: впродовж червня

Вперше після початку повномасштабного російського вторгнення в Музеї Ханенків експонуватиметься старовинне мистецтво. На виставці покажуть картини Гаазької школи та роботи українських митців кінця XIX — початку XX століття з приватних колекцій. Куратори обрали роботи, які відображають зв`язок між двома країнами та спільне прагнення до миру. Доповнять виставку фотографії Піта Ґіспена з краєвидами сучасної Гааги. 

Виставка «Протагоністи. Живописний заповідник / Паризька комуна»

Де: Український Дім

Коли: до 30 червня

Масштабна виставка присвячена двом творчим об’єднанням кінця 1980-х — початку 1990-х років. Представники «Живописного заповідника» та «Паризької комуни» ламали радянські догми, висуваючи на перший план індивідуальність і творчу свободу. Експозиція розглядає мистецьку діяльність об’єднань-протагоністів крізь призму не протистояння, а співіснування й розвитку у контексті того часу. Проєкт представить близько 50 авторів та 300 робіт, створених на зламі епох. Більшість творів ніколи не експонувалися.

Фентезі-шоу «Володарі cтихій»

Коли: 30 червня / 19:00

Де: МЦКМ «Жовтневий палац»

Мюзикл «Володарі cтихій» презентує майстерність чотирьох солістів-інструменталістів у поєднанні з НАОНІ оркестра, хореографічними перформансами та інноваційними технологіями візуалізації. 

В основі шоу — фентезійний сюжет тисячолітньої легенди часів Трипілля. Чотири музиканти гратимуть на етнодухових інструментах, а також на бандурі, цимбалах та скрипці. Авторські композиції та світові різножанрові хіти звучатимуть у вишуканому виконанні НАОНІ оркестра. Музичну складову доповнять аранжування, цікава сюжетна лінія, візуальний ряд та інноваційна подача з використанням 3D-віджеїнгу та хореографічних перформансів.


Реклама

Популярні матеріали

«Я вірю в ефект наслідування — що більше людей бачать і чують про...


Як у кіно: шукаємо культові образи й локації з улюблених серіалів за...


Кінець історії кохання: Дженніфер Лопес зініціювала розлучення з...


Читайте також
Популярні матеріали