Коли й для чого ми переходимо на літній час

Розбираємо плюси та мінуси часових змін

Подобається нам чи ні, але разом з іншими 70 країнами світу днями ми маємо перевести наші стрілки годинників і перейти на літній час. Зазвичай це відбувається в останню неділю березня — у вихідний, аби ми мали можливість хоча би мінімально адаптуватися до змін.

У 2024 році Україна переходитиме на літній час у ніч з суботи, 30 березня, на неділю, 31 березня. Це означає, що о 03:00 ранку годинники будуть переведені на годину вперед — на 04:00. Сучасні ґаджети мають автоматично перейти на новий час, тож можете не перейматися і спокійно спати до звичного сигналу будильника.


Кадр із фільму «Сніданок у Тіфафні»

Для чого взагалі переходити на літній час

На перший погляд може здатися, що це проста рутинна процедура, але перехід на літній час може мати значний вплив на наші життя. Передовсім це відбувається з метою збереження енергії та максимізації використання природного світла (згідно з постановою Кабміну від 1996 року). Важливою перевагою переходу на літній час є продовження світлового дня, що додає нам годин для вечірніх прогулянок, спорту на свіжому повітрі та спілкування з родиною та друзями після робочої рутини.

Проте перехід на літній час може також вплинути на наші ритми сну та звички. Деякі люди можуть відчувати дискомфорт або навіть тимчасові проблеми зі сном під час адаптації до нового часу. Адаптація може зайняти кілька днів, але деякі поради можуть допомогти зробити цей процес більш легким.

Переведення годинників на літній час: як адаптуватися

Поступово зміщуйте графік сну. Намагайтеся лягати спати та прокидатися на 15-30 хвилин раніше впродовж декількох днів перед переходом на літній час, щоб поступово пристосувати свій організм до нового розкладу.

Створіть сприятливу атмосферу для сну. Забезпечте собі комфортні умови для сну, затемніть кімнату, забезпечивши тихе та прохолодне середовище.

Активний спосіб життя. Регулярні фізичні вправи можуть поліпшити якість сну та підтримати енергію впродовж дня.

Обмежте вживання кави та інших стимулюючих речовин увечері. Кофеїн може зменшувати тривалість глибокої фази сну та збільшувати кількість пробуджень впродовж ночі.

Створіть ритуали перед сном. Перед сном спробуйте себе розслабити: книги, спокійна музика чи медитація допоможуть відкинути зайві думки та підготуватися до відпочинку.

Заздалегідь підготуйтеся до переходу на літній час, слідуючи цим порадам, аби переведення стрілок годинників не позначилося ані на вашому самопочутті, ані на настрої. 


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Читайте також
Популярні матеріали