Кохання без умовностей: 5 романтичних книг

Почуття, що мають значення — це стосунки в яких хоче розібратись кожен хто кохає або тільки в пошуках другої половинки. Любов за правилами чи всупереч всім перешкодам? Як розібратися де межа здорових відносин? Пропонуємо добірку книг де є нагода разом з героями прожити стосунки в радянські часи, легку романтичну історію створення нового кохання та знайти поради для щасливого спільного життя.

«Пальці поміж піском», Степан Процюк

Історичний роман про любов і стосунки на тлі радянської України 1950-х років. Жорсткі рамки того часу знищували людські почуття, волю та гідність, але не знищували бажання любити і домагатись справедливості. Кохання всього життя чи шлюб з нелюбою жінкою заради кар`єри та успішного майбутнього? Такий вибір постав перед музикантом Федором. Він не хотів кар`єри композитора, але ким він буде в очах тестя — досвідченого партійного апаратника, якому завдячував? Це одна з історій в романі Степана Процюка. 

«Федір жив із Клавдією вже шість літ. Народилася дочка. Віталієві Никодимовичу не надто подобалися, як він казав, «музицирования» зятя. Але заради своєї Клави й онуки змирився, тихо провадячи Федора вверх драбиною мистецької номенклатури. Федір розумів, що завдячує тестю. Але всі відчуття були змішані й заплутані так, що розплутати їх міг хіба що Вольф Мессінґ або подібний йому чарівник».

Пальці поміж піском

«Не бійтеся любити. 20 уроків самопізнання на шляху до щасливих стосунків», Александра Соломон

Самосвідомість у стосунках — це  розуміння того, що вас мотивує. Александра Соломон визначає головні навички, необхідні для того, щоб бути чудовим партнером в усіх сенсах. Почуття кохання хаотичне і постійно розвивається, тому легковажити в стосунках та думати ніби «само владнається» тут не варто. Авторка наголошує, що над взаєминами варто працювати та радить визначити свої вразливі сторони —  не вимагати від інших, а почати з себе. Зрозуміти своє минуле, встановити здорові межі, навчитися казати «вибач» з любов’ю, цінувати присутність — деякі з 20 порад психологині.

«Стосунки — це танець, а моменти контакту (межі) мають багато варіацій для плавного руху або опору. Ніщо не є статичним. А тому найкраще, що можна зробити в стосунках, — це дати одне одному простір, де кожен може сказати: «Ти надто близько» або «Ти де? Я не відчуваю тебе». Стосунки, в яких таке можливо є справді сміливими і близькими!»

Не бійтеся любити

«Життя за життям», Кейт Аткінсон

Психологічний роман про випадковості долі. Головна героїня проживає декілька життів маючи можливість по різному проживати день за днем. Життя за життям Урсула Тодд проходить нові випробування. Вона народжується і помирає  в юному віці, народжується і гине під час бомбардування Лондона, живе і помирає від рук власного чоловіка, знову народжується і виходить заміж за німця. Щоразу авторка дає відповідь на питання: «А якщо?». А якщо повернути час назад, якщо обрати інші стосунки, по іншому пройти свій шлях? З кожною новою спробою Урсула виправляє помилки минулого, налагоджує стосунки з собою, з чоловіками, з оточуючими. І кожен новий шанс дає нові радощі та сподівання, мрії та відчай.

«Ставало «гаряче», руки блукали, лунали стогони (стогнав він). Він сказав, що «вже не може стримуватися», а вона навіть не знала, власне, від чого. Любов — це коли не треба стримуватися, правда? Вона думала, що вони поберуться. Цікаво, їй доведеться прийняти юдаїзм? Стати «жидівкою»?»

Життя за життям

«Люби без ілюзій. Як звільнитися від токсичних стереотипів і побудувати здорові стосунки», Анна Топіліна

У довготривалих стосунках з чоловіком зазвичай жінка рано чи пізно починає витрачати на побутові питання вдвічі більше часу ніж її партнер, що сприймається ніби само собою зрозумілі речі.  Анна Топіліна називає такі дії побутовим обслуговуванням. Це досить не справедливо відносно жінки, яка позбавляється цінних ресурсів і вільного часу. Інша ланка — емоційне обслуговування, коли треба підлаштовуватись під настрій партнера, задовольняти емоційні потреби. Чи є в цьому щось погане? Звичайно, що ні, адже подібна емоційна праця важлива  частина відносин. Але стосунки прекрасні і несуть щастя лише тоді, коли прикладають зусилля обидві сторони як в побуті так і на емоційному рівні. В своїй книзі Анна Топіліна дає підказки як любити без ілюзій заради побудови плідного сімейного щастя.

«Не буває живих жінок, здатних одночасно виконувати всі еротичні фантазії нашого суспільства — однією рукою будувати успішну кар`єру і заробляти собі на безбідне життя, другою — виховувати двійко-трійко діточок і водночас залишатися вічно молодою, красивою, пружною і доглянутою, левицею в ліжку, цікавою співрозмовницею, леді-босом.. Ну, ти зрозуміла. Навіть перелічувати ці всі стереотипи довго і виснажливо.»

Люби без ілюзій

«Поцілунок у Нью-Йорку», Кетрін Райдер

«Якщо твоє серце розбите, це багато чого змінює». Шарлот мріє повернутися додому до Лондона після важкого розриву з коханим, але вона вимушена затриматись в аеропорту через скасований рейс. Ентоні кинула дівчина просто в аеропорту.  Молоді люди крок за кроком намагаються забути минуле та відкрити свої серця для нового кохання. Чи станеться диво в чарівний святвечір на передодні Різдва? Легка романтична історія від Кетрін Райдер, де герої шукають «нових» себе.

«Я дивлюсь у глибокі карі очі високого хлопця, на вигляд на кілька років старшого від мене. У нього трохи відросле скуйовджене волосся. Схоже, наче його приплюснуло шапкою, яку він точно носить більше часу. Я достатньо прожила в Нью-Йорку , щоб впізнавати таких хлопців. Називаю їх вільямсбурзькими бевзнями — таке собі прізвисько, яке я придумала... Я дивлюся на дві книжки у своїх руках. Кучеряві червоні літери аж верещать: «Забудьте своїх колишніх за 10 простих кроків!».»

Поцілунок у Нью-Йорку


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Old money — естетика, яка ніколи не вийде з моди: складаємо образи...


Читайте також
Популярні матеріали