18 книжкових новинок від українських видавництв, які варті уваги

Художня література, корисний нон-фікшн і не тільки

Вересень потішить нас не лише безліччю захопливих кінопрем`єр, а й великою кількістю книжкових новинок на будь-який смак. Так, у перший місяць осені українські видавництва презентують нові видання української класики, переклади найпопулярнішої художньої літератури, корисний нон-фікшн і не тільки. На честь Дня читання книги ми зібрали найцікавіші книжкові новинки вересня у нашому матеріалі.

VIVAT:

«Невеличка драма», Валер’ян Підмогильний

Валер’ян Підмогильний хотів написати роман, у якому майстром корабля буде жінка. І написав «Невеличку драму» — роман про нові взаємини, новий побут, нову мораль і вічні питання, які постають в добу технічного прогресу. Шалена ірраціональна пристрасть чи холодний раціональний розрахунок — хто вийде переможцем із двобою? Чи перемога взагалі можлива, якщо і кохання, і страждання — лише стандартні реакції білка?

Підмогильний майстерно розігрує на камерній сцені невеличку драму, назва якій — життя. Це один з найкращих філософських романів в українській літературі 20-го сторіччя.

«Тривожні розмови про перемогу», Олена Солодовнікова

Повномасштабна російсько-українська війна змінила Україну, а разом із нею — увесь світ. Нині саме від українського майбутнього залежить доля людства. Тому і всередині нашої країни, і на міжнародному рівні точаться розмови про те, чи доцільно після звірств окупантів вибудовувати дипломатичні відносини з державою-терористом? За допомогою яких механізмів впливати на росіян, якщо санкції майже не працюють? Яких помилок припустилася світова спільнота, дозволивши повномасштабному вторгненню відбутися? Чи повернуться біженці на батьківщину після перемоги? Ця збірка інтерв’ю — спроба знайти відповіді на складні, але важливі питання, спроба зібрати голоси українських та іноземних інтелектуалів, дипломатів, режисерів, акторів, музикантів, військових. У книжці ви почуєте голоси Леха Валенси, Сергія Корсунського, Ігоря Осташа, Славенки Дракулич, Кристини Курчаб-Редліх, Зази Буадзе та ще багатьох тих, хто тут і сьогодні з тривогою, але й вірою говорить про майбутню перемогу України.

«Рівновага», Володимир Винниченко

Хочете побувати в Парижі початку 20-го століття? Поглянути на місто очима письменника — модерніста й провокатора? Любите мистецькі роздуми й водночас легке читання? Роман «Рівновага» і оповідання «Тайна» Володимира Винниченка — про життя і смерть, кохання й ненависть, мистецтво і мораль. Про ризиковані експерименти, непрості стосунки й любовні трикутники. Про революціонерів і емігрантів, які жили, любили й гинули під небом Парижа і дахами Монмартру.

«Запал без вигоряння», В’ячеслав Халанський

Існує хибна думка, що вигоряння — це «хвороба» лінивих і неуспішних людей. Натомість вигоряють керівники великих компаній, топменеджери, бізнесмени, лікарі, зірки світового масштабу. Виснажує надмір робочих обов’язків, які вони виконують упродовж ненормованого робочого дня. Як зрозуміти, що ви (ваші підлеглі) емоційно вигоріли? Чому нормально зраджувати начальникові надії та прохати про допомогу? Де шукати мотивації та щастя під час війни? Відповіді — на сторінках цієї книги. А ваш піковий рівень стресостійкості та психологічного добробуту вже не за горами.

«Московський фактор. Політика США щодо суверенної України та Кремля», Юджин М. Фішел

2014 року Росія незаконно анексувала Крим, створила сепаратистський рух на Донбасі, а потім напала на Україну своєю регулярною армією та спецназом. У кожному випадку російської агресії відповідь США критикували як неадекватну, недостатню або нерішучу.

«Московський фактор» — це унікальне дослідження чотирьох ключових політичних рішень Вашингтону. Чи враховували дві республіканські та дві демократичні адміністрації США статус України як суверенної держави, вибудовуючи відносини з РФ, — Фішел має відповідь на болюче питання. Позицію Сполучених Штатів щодо України розглянуто в ширшому контексті міжнародних відносин. Дослідження Фішела заповнює чималу прогалину в сучасному науковому та політичному дискурсі, фокусуючись на складній тристоронній — а не просто двосторонній — динаміці між Сполученими Штатами, Україною та Росією в 1991—2016 рр. Ця книжка вперше об’єднує документальні свідчення та розсекречені матеріали щодо обговорення політики, ретроспективні статті, авторами яких були колишні політики, офіційні мемуари колишніх високопосадовців та інтерв’ю з ними.

«Дихай і живи. Як опанувати себе в кризових ситуаціях», Тетяна Вишко

Про що книжка? Життя в режимі автопілота, фізичне безсилля, емоційна нестабільність, розгубленість, відстороненість — це реальність багатьох людей. Ще дітьми ми переймаємо певні шаблони поведінки, поступово втрачаючи зв’язок із внутрішньою системою координат. Відтак застрягаємо в травматичному досвіді, тривогах, стресах, співзалежних стосунках, віддаляючись від тієї особистості, якою хотіли стати. І тут на допомогу приходять методи холістичної психології — найкращого від психології, нейронауки та духовних практик. Тож усе, що вам потрібно, — свідоме «я», бажання копати й готовність застосовувати правильні інструменти задля покращення власного добробуту.

«Служниця», Фріда Мак-Фадден

Міллі Келловей втомилася жити в автівці та харчуватися сандвічами, тому радо погодилася працювати служницею у Вінчестерів. Відтепер у неї буде власна кімната, пристойна зарплатня і з’явиться шанс нарешті змінити життя. У Міллі є таємниця, яку вона ретельно приховує. Але жінка навіть не підозрює, чого не розголошують її роботодавці. Щодня Міллі наводить лад у будинку, готує смачну їжу, пере, але стосунки з украй знервованою Ніною Вінчестер напружені. Згодом Міллі дізнається про неї дещо, від чого в жилах стигне кров. Невже ця жінка здатна на таке? І як Ендрю Вінчестер, цей просто ідеальний чоловік, вживається зі справжньою психопаткою? Коли Міллі збагне, що втрапила в пастку, буде вже запізно.

«Матінка», Лорен Гроф

Марі де Франс було лише сімнадцять, коли її вигнали з королівського двору. Їй годилося бути не придворною леді, а пріоресою в бідному англійському абатстві. Так волелюбна Марі опинилася у світі, де панують послух, обов’язок та молитва. «Матінка» — це захоплива історія про амбітну та чуттєву пріоресу, геніальну стратегиню, дипломатку, поетку, захисницю жінок, у душі якої проросла віра. Насамперед — віра в себе.

Yakaboo Publishing:

«Чому мені ніхто не сказав? Як мамам захищати, лікувати та берегти своє тіло», Емма Броквел

Емма Броквел — фізіотерапевтка, яка з 2012-го спеціалізується на фізіотерапії органів таза. Робота в цьому напрямі переросла у справжню пристрасть після народження першої дитини. Розмови з іншими мамами показали їй, що дуже багато жінок після пологів страждають від дисфункцій тазового дна, а ще — не отримують потрібну інформацію та допомогу в таких випадках. Жінкам недостатньо розповідають про стан органів таза під час та після пологів, і що можна вилікувати або полегшити поширені, хоча й аномальні, симптоми. Емма зрозуміла абсолютну важливість післяпологової реабілітації й відтоді взяла на себе місію поширювати знання й рекламувати її (на основі доказової медицини) серед жінок, медиків та професіоналів у сфері фітнесу, які не спеціалізуються в цій галузі.

«Дивовижні фокусники», Лідія Коррі

Це яскраво ілюстроване видання про зародження, розвиток і сучасність мистецтва магії на прикладі історій восьми дивовижних фокусників — як усесвітньо відомих, так і менш знаних. Ви прочитаєте про автоматони — дивовижні механізми, які з давніх-давен зачаровували глядачів, а також про їхніх творців. Дізнаєтеся про чародіїв з Єгипту, Австрії, Франції, Великої Британії, США, Угорщини, Данії, Польщі, Китаю, Японії, які виступали в США та в усьому світі. Зокрема і про першу жінку-фокусницю Аделаїду Геррманн, про батька сучасної магії Жана-Ежена Робера-Удена та його палкого шанувальника, «короля кайданок» Гаррі Гудіні. Ви знайдете коротку біографію, прочитаєте захопливі історії та довідаєтеся про фірмові фокуси цих чарівників-новаторів.

«Книга Розумників. Роботи та ШІ», Пол Вірр, Гарієт Расселл

Ця книга наповнена найцікавішими фактами про роботів та штучний інтелект. Прочитавши її, ви дізнаєтеся, які брудні та страшні завдання можуть виконувати тільки роботи, як наноботи можуть боротись зі шкідниками всередині людського організму та чому самокеровані автомобілі рятують життя. Випробуйте свої технічні знання та спробуйте: побудувати робото-руку, яка може захоплювати предмети, зробити механічну жабку, спробуйте побити рекорд робота в баскетболі.

ФАБУЛА:

«Плетений колосок», Енн Тайлер

Новий роман відомої американської письменниці Енн Тайлер занурює читачів у життя звичайнісінької сім’ї Ґарреттів із Балтимору. Авторка описує лише кілька фрагментів історії родини від кінця 50-х минулого століття і до сьогодні. Життя йде своїм звичаєм, і ось уже вчорашні діти самі стають батьками, деякі мрії так і залишаються мріями, а давнє відчуження так і не вдається подолати. Скільки сімей переживали таке?.. Щемка, добра, тепла оповідь, сповнена мудрості, світлого суму й любові.

«Капітан Алатрісте», Артуро Перес-Реверте

Чи можна назвати найманця людиною честі? Виявляється, так, коли йдеться про головного героя популярного історико-пригодницького роману Артуро і Карлоти Перес-Реверте. Відважний вояк Дієго Алатрісте бідує після поранення і змушений погоджуватися на сумнівні заробітки. Отримавши чергове замовлення, капітан несподівано для себе самого опиняється у вирі небезпечних ­інтриг Мадридського двору. І шпаги замало — тут треба швидко думати, а ще не зраджувати себе. Яскрава історія капітана Алатрісте та його юного слуги Іньїго Бальбоа, що розгортається в Іспанії на початку 1620-х років, знайшла чимало прихильників в усьому світі, а згодом надихнула кінематографістів на дві екранізації.

«Спис римського сотника», Сергій Батурин

У новому романі відомий український письменник Сергій Батурин пропонує власну відповідь на одне з найзагадковіших питань біблійної історії: ким був той сотник, що завдав останнього удару розп’ятому Ісусові, і чому більшість християнських церков досі вважає цього воїна святим, а його спис — чудодійною реліквією. Про нього згадує євангеліст Іван, не називаючи імені, євангеліст Марк називає його «сином Божим», і лише в апокрифічному Євангелії від Никодима вперше називається справжнє ім’я цього римлянина — «Лонгин». Автор простежує історичний шлях Списа Долі, як у Середньовіччі називали спис Лонгина, аж до тих днів, коли на цю реліквію відкрили полювання нацистські бонзи у сподіванні, що його магічна сила забезпечить Німеччині непереможність на полі бою. І, хоч як дивно, на цьому шляху на читача чекає нова зустріч із героєм попереднього роману Сергія Батурина Clavus Domini — людиною, яку сучасники знали як розбійника Варавву.

«Мертві стукають», Вікторія Дудик

Гіркий і пронизливий, людяний і водночас емоційно напружений роман Вікторії Дудик не залишить байдужим жодного читача. Захід і Схід країни, їхній містичний зв’язок, сімейна драма,— і в центрі цього виру подій постать простої бойківчанки із села Ялинкувате, чий незламний характер визначає долі всіх без виключення героїв книжки. Є таємниця у кожному жіночому житті — і торкнутися її до­зволено далеко не всім.

«Королева Півдня», Артуро Перес-Реверте

Життя юної мексиканки Тереси Мендоси змінилося в одну мить, коли задзвенів «секретний» телефон, подарований її коханим. Це означало, що його вбили і їй теж загрожує смерть. Тересі удалося втекти від убивць, а згодом довелося покинути і себе колишню. Замість наївної довірливої дівчини світ побачив дуже сильну, розумну, безстрашну й безжалісну жінку. Подружка контрабандиста стає королевою наркотрафіку на півдні Європи — чим не сюжет для наркобалади? Історія Мендоси вражає, бо розказана визнаним майстром, відомим іспанським письменником Артуро Пересом-Реверте. Та автор не обмежує­ться описами перипетій долі незвичайної жінки. Другий бік його роману — майже документальне і дуже переконливе розслідування зв’язків між наркоторговцями і представниками влади, яких мафіозі залучають для безперебійної роботи «системи». Вихід роману у світ спричинив справжній скандал, а дві успішні екранізації ще раз підкреслили актуальність теми і безперечний талант романіста.

«Дякую за куріння», Крістофер Баклі

Кристофер Баклі — один із незмінних лідерів «Бестселерів "Нью-Йорк Таймс"», «найсмішніший сучасний англомовний письменник», як називають його критики. Роман «Дякую за куріння», що побачив світ наприкінці 20-го століття, нині вважається у США класикою політичної сатири, він приніс авторові всесвітню відомість, славу та популярність. Це справжній сучасний «крутійський роман», сповнений напруження і карколомних подій, що розгортаються у Вашингтоні в середовищі лобістів, які обстоюють у владних колах такі речі як виробництво та розповсюдження тютюну, торгівлю алкоголем та зброєю. А уважний український читач неодмінно помітить разючу схожість між американським та вітчизняним життям за лаштунками великої політики.

«Клуб врятованих: непухнасті історії», Сашко Дерманський, Тетяна Копитова

Кіт Потап не дуже вірив у людей, а ще менше — в дива. Собачка Жужа мало не стерла лапки, долаючи кілометри в пошуках безпечного місця. Кінь Оскар боявся заснути, а оленятка дуже лякали гучні звуки... Герої цієї книжки здолали чимало перешкод, але не втратили надії. Це оповідки про дружбу між тваринами й людьми, про віру в перемогу, а також про вірність, що долає всі перешкоди на шляху до тих, кого ми любимо, і про відповідальність перед тими, хто став невіддільною частиною нашого життя.

Книжка про порятунок тварин під час війни та виклики, які приходиться долати для вусатих, чотирилапих, домашніх і диких звірят, виходить у партнерстві із зоозахисною організацією UAnimals — 5 гривень із кожного примірника буде спрямовано на допомогу чотирилапим, що потребують нашої підтримки.


Реклама

Популярні матеріали

Образ дня: Мадонна показує, як носити трендову шубу від...


Святковий wishlist популярних українських візажисток


Empowering Year: Наталія Яроменко в ексклюзивному інтерв’ю для...


Читайте також
Популярні матеріали