«Із полум'я зродились»: протезовані українські захисники пройдуть піший марафон, щоб зібрати кошти для допомоги побратимам

Важлива місія

15 травня стартував благодійний марафон на підтримку проєкту створення сучасного приймального відділення Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» під назвою «Із полум’я зродились». У рамках марафону двоє протезованих українських ветеранів — Олександр Швецов та Сергій Храпко збираються пройти 120 км на двох, щоб зібрати кошти на гастроскоп у приймальне відділення. Вартість гастроскопа — 3 633 420 гривень.

Хлопці мають пройти назустріч одне одному 165156 кроків. Сергій виходить із Києва, Олександр — із Житомира. Кожен крок для них — це непрості зусилля. Але бажання допомогти пораненим значно сильніше. Кожен донат у 22 гривні — це один їхній крок. Подолати дистанцію ветерани хочуть за тиждень.

Олександра Швецова призвали на військову службу у 29 років, зараз йому 38. Війна для нього почалася 31 березня 2014 року. 4 липня на околицях Луганська Олександр отримав вогнепальне осколкове наскрізне поранення лівої гомілки з пошкодженням підколінної артерії та втратив 2 літри крові. Операція шунтування артерії виявилася неефективною. Кровотік не відновлювався. 5 липня лікарі ухвалили рішення про невідкладне хірургічне втручання та ампутували ліву ногу на рівні стегна. За праву ногу боролися понад пів року.

Олександр Швецов та Володимир Нечипорук

Повернувшись додому після лікування й протезування, Сашко усвідомив, що його власне життя змінилося й тепер треба опановувати нові реалії. Він пройшов цей шлях сам, а тепер допомагає багатьом пораненим побратимам. Всі ці роки він організовував поїздки для ветеранів, показував їм світ та вчив жити з протезом. В перші дні повномасштабного наступу чоловік одним із перших почав допомагати шпиталю. Він на власному прикладі доводить та переконує, що протезуватися краще в Україні, брав і бере участь в Іграх Нескорених.

Сергій Храпко та Ігор Кондратюк

Сергію Храпку 45 років, має двоє дітей. Він потрапив до відділення гнійної хірургії шпиталю у 2015 році, втративши ліву руку і ногу 16 травня, внаслідок мінометного обстрілу на околицях села Луганське, Бахмутського району. Захисник пережив 20 операцій та складне протезування. Сергій активно підтримує побратимів у реабілітації. Сам став волонтером і допомагає іншим. Брав і бере участь в Іграх Нескорених.

Підтримати проєкт можна за посиланням.


Реклама

Популярні матеріали

Які босоніжки нам потрібні цієї весни


«Діамант — найгарніша і найбажаніша інвестиція»: засновниця Diva...


Сучасний погляд на українські традиції: чому варто відвідати...


Читайте також
Популярні матеріали