Громадська організація «Музей сучасного мистецтва» запускає UKRAINIAN MUSEUM OF CONTEMPORARY ART

Музейна інституція нового типу

Громадська організація «Музей сучасного мистецтва» запускає UKRAINIAN MUSEUM OF CONTEMPORARY ART — музейну інституцію нового типу, що об’єднує професіоналів сучасного мистецтва України, робить сучасне мистецтво доступнішим для різних аудиторій та уможливлює появу на території сучасного мистецтва суспільного діалогу про спільне майбутнє. Це не один музей, а мережа, що складається з автономних інституцій в регіонах. Об’єднані спільною місією, цінностями та колекцією, вони взаємодіють через цифрову платформу, яка надає доступ впорядкованої бази творів українського мистецтва другої половини XX – XXI століть із державних та приватних колекцій.

Ольга Балашова, голова правління UMCA, співзасновниця та голова правління Громадської організації «Музей сучасного мистецтва»:

«Наш музей з’являється під час найбільшої війни з часів Другої світової. Війни за нашу ідентичність, незалежність і право бути собою. Чи це не той самий знак, який нам був потрібен, щоб змінити своє ставлення до мистецтва, культури й пам’яті? До всього, що і  робить нас нами? Музей потрібен, щоб українське мистецтво і митці, які його створюють, завжди були на часі».

Згідно з концепцією, колекція музею включатиме твори мистецтва різних напрямів, жанрів та медіумів, включаючи архітектуру, урбаністику, кіно, сценічне мистецтво, предметний та fashion-дизайн. До колекції UMCA входитимуть роботи, створені починаючи з 1954 року, коли Україна отримала кордони, в яких стала незалежною суверенною державою у 1991 році. Сьогодні колекція новоствореної інституції налічує 116 робіт, створених після 24 лютого 2022 року і придбаних ГО МСМ на кошти міжнародних донорів.

Музей, який не має стін, але має потужну команду та власну колекцію, провадитиме діяльність на  різних майданчиках як резидент або співорганізатор мистецьких подій і для широкої, і для професійної аудиторії. ГО МСМ опікуватиметься розвитком музейної мережі, її мистецького зібрання та цифрової платформи до моменту передачі цих активів до музейного фонду України після появи державного музею сучасного мистецтва, необхідність створення якого ГО МСМ адвокатує з моменту свого заснування.

Інавгураційним проєктом новоствореного музею стане масштабна виставка мистецтва воєнного стану «Ти як?», що проходитиме з 1 по 25 червня. Експозиція, над якою працює команда з вісьмох кураторів, займе весь простір Національного центру «Український Дім» і включатиме понад 400 робіт, створених 100 українськими митцями після початку повномасштабної війни Росії проти України.


Реклама

Популярні матеріали

Експерти з’ясували, яким буде титул королеви Камілли після смерті...


FROLOV запускає колаборацію з першим в Україні ЛҐБТІК+...


Колишній чоловік Брітні Спірс хоче подати на неї до суду


Читайте також
Популярні матеріали