Ексклюзивно на ELLE.UA: режисер Давид Петросян та акторка Наталя Сумська про нову виставу «Візит» у театрі Франка

За п’єсою Фрідріха Дюрренматта «Візит старої дами»

У квітні в Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка відбулася прем’єра вистави «Візит» за п’єсою Фрідріха Дюрренматта «Візит старої дами». ELLE.UA вдалося дізнатися більше про одну з головних вистав сезону, поспілкувавшись з режисером Давидом Петросяном та виконавицею однієї з головних ролей Наталею Сумською.

Про що «Візит»? Через багато років у місто своєї юності та першої любові приїжджає мільярдерка Клер Цаханасян. Дівчиськом через зраду коханого Альфреда вона змушена була щезнути. Клер повертається не заради зустрічі з містом та колишнім коханням, вона прагне справедливості. Тож погоджується подарувати городянам один мільярд, але за однієї умови — якщо хтось із них вб’є Альфреда.

Давид Петросян, режисер вистави:

Цікаво адаптувати п’єсу європейського драматурга середини ХХ століття, яка, на перший погляд, не має стосунку до сучасних реалій нашої країни. Мене зачепило місце дії — умовне шахтарське містечко, де всі заводи і шахти стоять пусткою. Як висловлюється мер містечка, роль якого виконують Остап Ступка та Богдан Бенюк, «підіть на благородну жертву, вбийте себе, аби наше місто знову воскресло». Геніальні тексти великих драматургів розкриваються в будь-якій країні та в будь-який час за умови уважного погляду на них як постановчої групи, так і глядача. Музика в цій історії допомагає мені акцентувати для глядача ті смислові паралелі, які для мене важливо розкрити в тексті Дюрренматта. Адже так само, як в опері Моцарта «Дон Жуан» статуя Командора оживає, аби помститися Дон Жуану, так і героїня Наталії Сумської — Клер Цаханасян — оживає з тіні минулого, аби відплатити за заподіяне їй зло, скоєне Альфредом, роль якого виконує Олексій Богданович.

Прем’єра вистави мала відбутися ще рік тому. Після місяця репетицій ми змушені були зупинити процес роботи через війну та повномасштабне вторгнення. За цей рік змінилося і усвідомлення тексту, і рішення вистави. Було багато сумнівів, чи варто далі працювати над цим текстом. Зрештою, характер вистави набув більш аскетичного вигляду. Зменшилась кількість персонажів, щоби зробити акцент на стосунках головних героїв. Загалом сам сценографічний простір, який талановито придумала і реалізувала художниця Даниїла Колот, залишився незмінним. Образ самотнього шахтарського містечка, де зупинилося життя, лишається актуальним і сьогодні.

Наталія Сумська, виконавиця ролі Клер Цаханасян:

Мені приємно, що в нас з Олексієм Богдановичем вийшов такий тандем любові. Це те, що раніше не прочитувалося у цій п’єсі. А тут наша спільна робота з режисером Давидом Петросяном, оригінальне сценографічне рішення спонукали до легкості. І ми, власне, потягли на сцену те кохання, яке є в мільйонів людей. У декого воно триває все життя. Але це рідкість. У когось воно залишається світлою пам’яттю. Вистава вийшла щемливою завдяки тому, що ми взяли саме цю тему, тему кохання, яке не забулося за десятки років. Крім того, що тут є й тема спокути. Як говорить моя героїня у фіналі: «Я любила тебе понад усе. Дуже хотіла щастя саме з тобою. І це не давало спокою. Я хочу позбутися цього». Власне, вона приїжджає для того, щоб ще раз його побачити, ще раз спокутувати цей гріх.

Режисер-постановник, музичне оформлення / Давид Петросян

Художниця-сценографиня / Даниїла Колот

Художниця з костюмів / Наталія Рудюк

Клер Цаханасян /  Наталія Сумська

Альфред /  Олексій Богданович

Вчитель / Акмал Гурєзов

Бургомістр / Остап Ступка

Поліцейський /  Олександр Форманчук

Дворецький /  Вадим Полікарпов

Священник /  Арсеній Тимошенко

Сліпі /  Ксенія Баша, Іван Шаран

Служниці Клер Цаханасян / Олена Івасіва-Фесуненко, Тетяна Кришталь, Дар’я Легейда, Оксана Сидоренко, Мальвіна Хачатрян, Анастасія Рула

Місцеві жінки / Віра Зінєвіч, Наталія Калантай, Дана Кузь, Леся Липчук, Ірина Мельник,  Кароліна Мруга

Чоловік Клер Цаханасян / Павло Шпегун

У виставі беруть участь артисти оркестру.

Придбати квитки можна за посиланням.


Реклама

Популярні матеріали

Наймодніше взуття сезону від українських брендів


Що робити у разі радіаційної небезпеки?


Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Читайте також
Популярні матеріали