Чому важливо співати українські колискові: доводять MamaRika та KOLA в альбомі пісень від бренду «Малютка»

Переосмислені на сучасний лад колискові здатні встановити зв’язок між мамою та немовлям

Бренд дитячого харчування «Малютка» випустив альбом з українськими колисковими в сучасній обробці. Десять унікальних пісень виконали MamaRika, KOLA і Катерина Гирман.

«Це не просто 10 колискових, записаних зі співачками. Це мільйони історій, що зашиті в колискові, у сімейні згадки українців. Тому ми зверталися до архівів, спілкувалися з матусями, залучали експертів з фольклору, разом із лікарями досліджували, як колискові впливають на здоров’я та розвиток малюток, усією командою вивчали музичні терміни й нюанси аранжування», — розповідає команда проєкту. 

Колискові вважаються магічним оберегом для дитини. Вони створюють зв`язок між мамою та немовлям, об`єднуючи в собі вербальну й тактильну комунікацію. Дитина ж отримує найщиріші побажання бути здоровою та мати щасливу долю.

Такі пісні здавна складають важливу частину українського культурного коду. Колискові знайомлять дитину з рідною мовою, містять багато художніх образів і розповідають повчальні історії. Вони важливі й зараз, адже дарують ніжність, символізують турботу, вказують на невидимий, особливий зв’язок та підкреслюють змістовність української культури. 

Не всі пам’ятають слова колискових чи знають, як наблизити їх до сучасних сенсів. Тому «Малютка» випустив альбом з десятьма українськими піснями для дітей. Колискові збирали в різних куточках країни разом із викладачкою народного співу Вірою Ібрямовою-Сиворакшою, а потім додавали до них сучасну обробку. 

«Хочеться, щоб кожна матуся, співаючи наші колискові, відчула міцний материнський зв’язок зі своєю дитиною. А кожен дорослий українець на мить повернувся в дитинство й відчув матусину турботу», — ділиться команда бренду.

П’ять колискових  з альбому заспівали українські виконавиці MamaRika та KOLA, інші п’ять — сонграйтерка та бек-вокалістка Катерина Гирман. Проникливий голос співачок дозволив пісням зазвучати інакше — модерно і яскраво. 

Переосмислені командою колискові набули простого, зрозумілого й важливого значення. У нових текстах пісень — любов до всього живого, позитивні замовляння на щасливу долю, ідеї здорового розвитку дитини та безмежної віри у її можливості, здійснення мрій та втілення турботи. 

До колискових також додали вагомі культурні коди — наприклад, сокола як символ української державності, сміливості, мужності українських козаків, чи траву материнку як символ материнської любові. 

KOLA виконала «Ой баю мій, баю, котка заспіваю» — ніжну пісню, у якій з’являється поширений для багатьох українських регіонів образ кота. Сама ж колискова зичить дитині здоров`я та замовляє малюка від негараздів.

KOLA також виконала переосмислену версію «Ой ти, котик, коточок» — колискову, в якій  згадуються назви трав, що добре впливають на сон малечі й також дарують щасливу долю, бадьорість і материнську любов.

Водночас MamaRika записала колискову «Ой повішу колисочку й на дуба, на дуба», у якій вплетені образи-обереги для дитини. Серед них — дуб як символ величі, мужності та сили, а також прообраз світового дерева життя.

Разом співачки виконали щемливу композицію «Ой люлі-люлі, налетіли гулі». Гулі в колисковій — символ чистоти й добра. Це риси, якими всі діти наділені з народження. Вони оберігають дитячий сон і спокій, адже здавна також символізують мир.

Колискові — це не тільки про магічне значення, яке передається крізь покоління. Їхню важливість підтверджують і лікарі. Пісні позитивно впливають на травлення дитини, покращують апетит і знімають стрес.

Унікальний альбом можна послухати на музичних платформах: Spotify, YouTubeYouTube Music, Apple Music. Створений «Малюткою», він відроджує культуру співу колискових та засвідчує піклування бренду про українські надбання. 

Реклама

Популярні матеріали

Ідеальний круїзний гардероб у новій колекції PAPAYA


Accessory of the day: unlock the main secret of ageless beauty from...


14 манікюрів з морським настроєм на літо-2024


Читайте також
Популярні матеріали