Ексклюзивно для ELLE.UA екологиня, ексзавідувачка еколого-просвітницького відділу та відділу інформації Одеського зоопарку, членкиня Всеукраїнської екологічної ліги Анна Білякова розповідає про те, чому так важливо грати зі своєю собакою та як це правильно робити.
Ми ретельно плануємо свої справи та пишемо списки цілей. З не меншою прискіпливістю власникам собак варто підійти й до графи «розваги з домашнім улюбленцем». Грати з хвостатим другом — це корисно та цікаво. До речі, це потрібно і вам, і вашій тварині.
Подібні спільні розваги не лише становлять важливу частину виховання хвостатого, а й формують дружні відносини між вами. Як ви встигли помітити з лекцій кінологів та великого асортименту зоомагазинів, зараз питання ігор із собакою пішло далеко від простого кидання палиці у парку.
Розберемося, як вибрати найвеселіше, безпечне та корисне із цього різноманіття та уникнути тих розваг, що можуть нашкодити. Спойлер: весело та цікаво буде і людським, і собачим учасникам цього дійства.
До небезпечних іграшок та розваг можна віднести:
Розваги із використанням лазерної указки
Це не задовольняє головної мети ігрового полювання (а усі наші пухнастики — справжні хижаки у душі). Неможливість упіймати «здобич» може викликати у тварини стрес і навіть стати причиною виникнення проблем зі здоров`ям. Тут вже не до розваг.
Іграшки, що замалі для собаки
Завжди уважно підбирайте подарунки для тварини за розміром, щоб улюбленець точно не зміг їх проковтнути. До цього ж можна віднести будь-які іграшки з маленькими деталями або ті, що легко розірвати на частки. Іграшки, які мають наповнювач на кшталт синтепону, — також невдалий варіант.
Автоматичний пристрій, що сам кидає собаці м‘яча
Це не несе загрози для здоров‘я тварини, але може нашкодити психіці особливо збудливих хвостиків. Така гра викликає гіперфіксацію на м‘ячі та може перезбуджувати. До того ж до важливого моменту побудови справжньої дружби між хазяїном та собакою ця гра відношення не має зовсім.
Іграшки із сировини низької якості
Ось це вкрай небезпечно. Тому вироби з токсичної пластмаси або синтетичного волокна обходимо стороною та не беремо.
Гарні варіанти, які варто додати до собачого wish list:
Усілякі засоби для когнітивного навантаження: пошукові килимки, лабіринти, головоломки. Подібні розваги сприяють розвитку уважності, кмітливості. А ще це дуже цікаво.
Маленький лайфхак: не обов`язково обмежуватися лише вибором у магазинах, дещо можна спорудити й у домашніх умовах. Наприклад: скласти кілька рушників шарами один до одного, між ними сховати смаколики, скрутити все і дати собаці нюхати, шукати та діставати їжу. Почитайте: інтернет рясніє безліччю ідей.
Собаче морозиво. Цей смаколик обожнюють і діти, і дорослі, і навіть собаки. Ось тільки для наших кудлатих членів родини воно потрібне особливе. Представлене воно у вигляді порожніх всередині іграшок або килимків для вилизування, які потрібно обмазати рідким кормом для собаки та сховати на певний час до морозильної камери. Це диво-частування заспокоює, розслаблює, добре підходить для легко збуджуваних собак. До того ж морозиво може зайняти увагу собаки на доволі тривалий час. Тому його можна давати улюбленцю, коли вам потрібно залишити його дома наодинці, щоб не нудьгував.
Авжеж, обираючи усілякі м’ячики, кісточки тощо звертайте увагу в першу чергу на якісні матеріали: не сильно жорсткі, але достатньо міцні, щоб собака їх не з’їв. Тоді нічого не зіпсує ваших веселощів на прогулянці чи вдома.
Фізичне здоров’я, психологічний комфорт, соціалізація — важливі аспекти, що можуть бути забезпечені саме іграми та розвагами. Тож нехай цей процес буде якісним, веселим та безпечним для всіх.