Чому варто залишатись в Україні ‒ відповідають Фагот, Олена Кравець, Ірина Данилевська та інші

Учасники соціально-освітнього проекту «Ті, що вражають», присвяченого 20-річчю ТСН, відомі музиканти, актори, діячі моди та культури відповіли на питання elle.ua про те, що б вони змінили в Україні

Ірина Данилевська, співзасновник та голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week

Що, на ваш погляд, є в Україні такого особливого, чого немає в інших країнах світу? 

Україна унікальна. Тут багато чого можна зробити вперше і при цьому реалізувати себе на всі 100 %. В інших державах у багатьох галузях все заплановано та прогнозовано, а у нас є безліч можливостей. Наприклад, нашій команді вдалося стати першим Fashion Week у Східній Європі. Зрештою, так склалися обставини, що зараз ми самі будуємо ту країну, у якій хочемо жити. І цим треба користуватися.

Що б ви змінили в нашій державі? 

Наша країна завжди славилась талановитими людьми. Але держава має навчитися їх цінувати. Молодій людині треба дати зрозуміти, що її цінують, що її здібності тут комусь потрібні. Держава, мабуть, і повинна заробляти гроші не стільки на природних ресурсах, скільки на світлих головах і золотих руках своїх громадян. Безумовно, що перед тим, як заробляти, потрібно вкласти: в освіту, в підтримку, в розвиток цих талантів. Стипендії, гранти, «інкубатори» мають допомогти молодій талановитій людині зміцніти і вдосконалитися. У свою чергу і молодь має розуміти, що до своєї обдарованості треба докласти працю, наполегливість та віру в себе. Тоді все обов’язково вийде.

Олег «Фагот» Михайлюта, музикант, лідер гурту «ТНМК»

Що, на ваш погляд, є в Україні такого особливого, чого немає в інших країнах світу? 

Чорнозем, який дає найбагатший урожай. Від того всі наші гаразди і негаразди. Ця земля нас годує, тому на неї задивляються багато хороших людей, але, в той же час, зазіхають і всілякі поганці.

Що б ви змінили в нашій державі? 

Я би хотів повернути людям почуття поваги до самих себе. Тривалий час українців усіма способами позбавляли самоповаги, адже тоді людьми легше керувати. Але ж ми знаємо, що ми найкращі. Головне, щоб кожен із нас це пригадав. Тоді і в під’їздах стане чистіше, і працювати всі будуть на повну силу, і економіка налагодиться. 

Олена Кравець, акторка, одна з лідерів Студії «Квартал 95»

Що, на ваш погляд, є в Україні такого особливого, чого немає в інших країнах світу? 

Кухня та пісні. Навіть якщо я довго знаходжусь у якійсь «смачній» країні, то мені все одно не вистачає української кухні. Очевидно, це поклик крові. А такої співучої та музичної країни, як наша, більше на планеті немає ‒ перевірено. 
Іще я би відзначила такий фактор як можливості. Наша країна сьогодні знаходиться у такому стані, коли люди можуть самі створювати можливості для власного розвитку. В інших державах вже є сформований кодекс життя, порядок, формули, правила, яких треба дотримуватися. А у нас є такі галузі діяльності, де ще й кінь не валявся. Попри всі труднощі, які ми переживаємо в економіці і політиці, головне побачити ці можливості та реалізовувати їх.

Що б ви змінили в нашій державі? 

Я би змінила звичку перекладати відповідальність на інших (батьків, керівництво, сім’ю) на звичку починати з себе. Мені здається, у нашій ментальності цього бракує. Я дивлюся на молоде покоління і розумію, що багато хто з них уже мислить інакше. Вони більше вірять у себе, ніж навіть моє покоління, у них все добре з самооцінкою. А ще я би поміняла пріоритетність слів «хочу» і «треба». Аби українці мали більше можливостей жити так, як хочеться, працювати там, де хочеться, і взагалі керуватися власними бажаннями, а не нав’язаними «треба».

Марічка Падалко, ведуча ТСН

Що, на ваш погляд, є в Україні такого особливого, чого немає в інших країнах світу? 

З великого досвіду подорожей у студентські роки можу сказати, що у нас особливі люди. Українці ‒ відкриті, гостинні і душевні люди. Вони самостійні та вміють відповідати за свої вчинки. Я це чітко зрозуміла, проживши цілий рік у США без «своїх». Саме тоді прийшло усвідомлення, що я хочу повернутися і жити в Україні, адже тут усе в наших руках. 

Що б ви змінили в нашій державі? 

Мені б хотілося, аби саме ці особливі українці зрозуміли, що треба нести відповідальність за те, як ми живемо та у якій країні. Ми можемо довго обурюватися нашими можновладцями. Але я згодна, що кожний народ заслуговує на ту владу, яку має. І нам потрібно ще трошки дорости до того рівня, коли ми будемо чітко відрізняти, коли нами маніпулюють, та обиратимемо на керівні посади винятково достойних людей.

Саша Кольцова, музикант, лідер гурту «Крихітка» 

Що, на ваш погляд, є в Україні такого особливого, чого немає в інших країнах світу? 

Свіжість сприйняття та, м’яко кажучи, соціальна незайманість. Дуже багато речей, які вже давно існують в інших цивілізованих самостійних країнах, для нас відбуваються вперше. Через це ми так гостро реагуємо на всі зміни, чимось дуже захоплюємося або, навпаки, по-дитячому розчаровуємося. Україна – дуже молода держава. І тому тут все можливо, бо це територія шансів.

Що б ви змінили в нашій державі? 

Нам потрібно змінити підхід до освіти. Тому що система звітності, яка існує у цій галузі, обмежує потенціал і вчителів, і учнів. Дуже важливо розповідати про історію української культури. В моєму ліцеї «Наукова зміна» це була окрема дисципліна. На таких уроках показували, наскільки привабливою є українська мова, живопис, музика. Це допомогло мені усвідомити, що я хочу залишитися жити та працювати тут. Мені також видається слушним розвивати читання. Я вірю, що кожен вечір, проведений з книжкою та своєю дитиною – це інвестиція, яка не лише зміцнює емоційний зв’язок з рідними та розвиває малечу, а й працює на майбутнє України. 

Ще я б запровадила декрет для чоловіків, як у Швеції. Потенціал батьківства українських чоловіків треба розкривати і підтримувати навіть законодавчо.
 


Реклама

Популярні матеріали

Які босоніжки нам потрібні цієї весни


«Діамант — найгарніша і найбажаніша інвестиція»: засновниця Diva...


Сучасний погляд на українські традиції: чому варто відвідати...


Читайте також
Популярні матеріали