Чому варто відвідати музично-культурний фестиваль «V`YAVA Єднання»

Алея майстеркласів та понад 300 артистів на заході

На Арт-заводі Платформа 23-26 травня відбудеться музично-культурний фестиваль «V`YAVA Єднання». Подія об’єднає митців та артистів в одному просторі — для гостей заходу підготували 5 сцен, понад 300 артистів, виставки сучасних митців і безліч розваг для дітей. 

Серед лайнапу події — ONUKA, Go_A, O.TORVALD, ZIFERBLAT, KRUT, TEMBER BLANCHE, NAZVA та KHAYAT.

Відвідувачів також чекатиме вихор українських традицій та звичаїв. Майстри проведуть майстеркласи та навчать усіх охочих гончарства, ткацтва, ковальства, випікання жайворонків із тіста, різьблення, гри на народних інструментах, майстрування ляльки-мотанки, ліплення з глини, народного розпису, ритування по шкірі тощо.

Ми розповідаємо детальніше про майстеркласи та митців, які їх проводитимуть.

Магія гончарного кола

Майстеркласи з гончарства на фестивалі проводитиме Ярослав Чабанюк. Він не лише талановитий гончар, а й мудрий порадник.

У давні часи, коли в селище заїжджав гончар, дівчата спішили до нього щось запитати й чули відповідь «між рядків». Так буде й на фестивалі. Окрім виробу з глини, відвідувачі отримуватимуть корисний бонус — добре слово майстра.

Ковальство — в атмосфері палкої любові до металу

Ковальство — одне з найстародавніших українських народних ремесел. Його на фестивалі навчатиме Андрій Зубрицький — коваль із 22-річним досвідом.

Андрій — знаменитий майстер реплік історичних предметів побуту та зброї. Він має за плечима 2 рекорди України — за найбільший складний ніж та найменший тризуб з осколка, привезеного із зони бойових дій 2014 року. Під керівництвом майстра охочі зможуть виготовити кований виріб — гвіздок, підкову чи щось творчо-фантазійне. А ще — послухати цікаві історії від коваля.

Ткацтво на старовинному верстаті

Навчатиме ткацтва на фестивалі Наталя Видрич — представниця династії ткаль із Волинського Полісся.

Старовинний ткацький верстат, на якому вона працює, передавався поколіннями ткаль у селі Велимче Ратнівського району. На ньому сотні років ткали полотно для одягу, а також килими, доріжки та рушники.

Технологія гарячої емалі в ювелірному мистецтві

Майстриня Ірина Пастернак працює з металом та гарячими емалями — на цій основі вона створює прикраси вже багато років. Її сережки, підвіски й декоративні елементи з барвистими емалевими візерунками носять не тільки в Україні, а й у Німеччині, Канаді, США, Австралії та інших країнах. На фестивалі кожен зможе створити власну прикрасу разом із майстринею.

Знайомство з кобзарством

Київському кобзарському цеху вдалося зберегти традицію кобзарства, яку активно забороняли й знищували в радянські роки. Репертуар передавався усно, традиції майстрування інструментів продовжуються молодими хлопцями й нині.

Випікання жайворонків із тіста

Віра Лещенко завітає на фестиваль із прекрасною весняною традицією — випіканням жайворонків із тіста. Таких пташок отримували діти до свята та бігали з ними по пагорбах, закликаючи весну, а потім смакували цими птахами.

На фестивалі кожен зможе навчитися ліпити жайворонків, пекти їх у печі, а також співати веснянки.

Різьблення по дереву в найкращих традиціях Полісся

Навчати різьбярства на фестивалі буде Сергій Святний — відомий ніжинський майстер по дереву. Він працює в жанрі народної іграшки, народних музичних інструментів та традиційного чернігівського посуду. У своїх роботах майстер використовує форми й орнаменти народної різьби Чернігівського краю, у такий спосіб відтворюючи кращі традиції поліського різьблення.

Ритування по шкірі: із підковою на щастя

Різьблення по шкірі й оздоблення справжньої підкови навчатиме власниця стайні трюкових коней Ольга Сенченко. Відвідувачі зможуть вирізьбити або виритувати на шкірі малюнок, а також отримати дизайнерську річ із підковою на щастя.

Традиційна вибійка: мистецтво часів Київської Русі

Мистецтво вибійки — відоме з давніх часів оздоблення тканини дерев’яними штампами. Опанувати його можна на фестивалі. Відвідувачі заходу продовжать прадавню традицію — отримають вибійчану річ або нанесуть візерунок просто на власний одяг чи сумку.

Ліплення з глини із відомою керамісткою

Ліплення з глини на фестивалі навчатиме Валентина Коваленко — відома художниця-керамістка, скульпторка та художниця. Вироби на майстеркласах під її керівництвом стають витворами мистецтва навіть у тих, хто вперше бере до рук глину. 

Народний розпис

Народним розписом наші пращури переважно оздоблювали побутові речі. На фестивалі учасники майстеркласу вивчатимуть елементи розпису та прикрашатимуть сито, ложку, рамку тощо. Також на Алеї майстрів можна буде виготовити ляльку-травничку (мотанку), вінок із польових трав та квітів, а також ляльку чи коника зі свіжої трави.

Свічка з вощини своїми руками

Свічка — джерело життя і світла, символ тепла й затишку, домашнього вогнища. Запашний віск та нескладна техніка — і кожен відвідувач майстеркласу отримає прекрасну свічку, зроблену власноруч. Оздобити свічку можна буде нитками та сухоцвітами. Ба більше — створити для своєї свічки воскові квіти та якнайбільше дізнатися про традиції бджільництва.


Реклама

Популярні матеріали

10 фільмів, які варто передивитися цієї осені


Благодійні ініціативи до місяця обізнаності про рак молочної...


Поза трендами: самобутні прикраси в техніці Мокуме ґане від...


Читайте також
Популярні матеріали