Американський словник Merriam-Webster назвав слово 2023 року

І це не «штучний інтелект»

Американський словник Merriam-Webster назвав слово 2023 року — ним стало слово «автентичний» (authentic), кількість запитів на яке значно зросла в контексті дискусій про штучний інтелект, культуру знаменитостей, ідентичність і соціальні мережі.

Слово «автентичний» має кілька значень, зокрема «не фальшивий», синонім до «справжнього» і «дійсного», а також «вірний власній особистості, духу чи характеру».

«Хоча автентичність, безумовно, є бажаною якістю, її важко визначити й вона є предметом дискусій — це дві причини, які змушують багатьох людей звертатися до словника. "Автентичний" часто пов`язаний з ідентичністю, національною чи особистою: так, автентичними можуть бути як національна кухня та страви, так і "власне я" та "голос". Такі знаменитості, як Лейні Вілсон, Сем Сміт і особливо Тейлор Свіфт, у 2023 році потрапили до заголовків газет із заявами про пошук свого "автентичного голосу" та "автентичного я". А з розвитком штучного інтелекту та його впливом на фейкові відео та безліч інших тем межа між "справжнім" і "фейком" стає дедалі розмитішою», — йдеться на сайті словника.

Серед слів, які також викликали підвищений інтерес у 2023 році: rizz (чарівність, привабливість), deepfake (фальшиві фото чи відео, як виглядають як справжні), coronation (коронація), dystopian (антиутопія), EGOT (термін, який позначає те, що артист виграв одразу чотири престижні нагороди: «Еммі», «Греммі», «Оскар» і «Тоні»), Х (нова назва соцмережі Twitter, яку перейменував Ілон Маск), implode (вибухнути) та інші.

Повний список слів шукайте за посиланням.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали