7 атмосферних книжок для зимового читання

Варті уваги

Читання сприяє збереженню психологічної рівноваги та зменшенню тривожності. Цієї зими нам дуже потрібні хороші книжки, які б стали вірними друзями та компаньйонами для довгих зимових вечорів. Разом з національною книжковою платформою Yakaboo ми зібрали найцікавіші та найтепліші видання для вашої читацької зими.

«Опівнічна бібліотека», Метт Хейг

Кожна з нас хоч раз та фантазує про те, яким було б життя, якби в якийсь день було прийняте інше рішення. Обрати іншу професію, іншого чоловіка, розвивати талант, не слухати «мудрих» порад. Уявіть, що десь існує таємнича бібліотека, у якій повно книжок про ваші можливі життя. Навіть так: про ваші життя у паралельних реальностях. Цікаве було б читання. Та ще й з можливістю пожити альтернативним життям. Але чи виявились би ті інші історії кращими за ту, яку ми проживаємо тут і зараз? Читайте світовий бестселер про шанс, який отримала Нора Сід, обираючи книжки в Опівнічній бібліотеці. 

«P. S. Я кохаю тебе», Сесілія Агерн

Книжки, які стають популярними в багатьох країнах, мають дещо спільне: вони зачіпають щось дуже важливе для нас усіх, щось, у що ми хотіли б повірити. Наприклад, у те, що любов не вмирає. Бестселер ірландки Сесілії Агерн розповідає історію втрати: Джеррі помер, Голлі залишилась сама та зачинилась від усього світу у своєму болю, аж поки не отримала пакунок з листами, які її чоловік писав в останні місяці свого життя для неї. Кожного разу вона з нетерпінням чекає першого числа, щоб розкрити черговий конверт із настановами від чоловіка та зробити ще один крок, що повертає її до життя: купити нове плаття, взяти участь у конкурсі караоке, з`їздити на море. У такий спосіб вона долає свій біль та віднаходить мужність рухатись уперед.

«Голоси Памано», Жауме Кабре

Історичний трилер чи психологічна драма? Спочатку це мав бути роман про вчителів у Іспанії часів диктатури Франко. Але вийшов епічний та емоційний твір про вибір, який стає рано чи пізно перед кожним з нас: бути голосом чи мовчати? У 1943 році молодий шкільний учитель Оріол Фонтельєс з вагітною дружиною приїздить до Торени — невеликого селища в Піренеях. Жодної ідилії там немає: партизани, франкісти, трагічні долі каталонських родин, переплетені з Великою Історією. 50 років потому щоденник Оріола знайде його колега з Торени. І з подивом дізнається, що офіційна історія, в яку вона завжди вірила, була брехнею. 

«Життя посеред життя», Ольга Карі

У цій книзі багато хто з нас впізнає себе. Ольга Карі написала щиру та щемливу жіночу оповідь про воєнні будні й комендантські дні у Києві, про весну 2022 року з її викликами та загрозами. Ми так часто применшуємо наш жіночо-тиловий внесок у перемогу, а варто замислитись над його цінністю. Адже саме від нас залежить добробут членів наших родин, життєздатність дружніх та родинних зв’язків. Книга розповідає про стосунки та емоції, про переосмислення життя та його пріоритетів, допомагає віднайти світло у собі та в інших.

«Її порожні місця», Анна Грувер

Різні часи, різні країни, різні дівчата. Анна — юна переселенка з Донецька, яка любить музику й одного старшого одруженого чоловіка. Сара — єврейська дівчинка з вадами слуху, яка створює колажі та веде щоденник упродовж 1938–1941 рр., який згодом вийде у світ окремою книжкою. Що спільного у цих дівчат з різних часових та просторових світів? Яку правду шукає Анна у щоденнику Сари? І як історія Сари вплине на життя Анни, адже долі дівчат виявляються переплетеними. Роман про правду, стійкість та дім, який завжди там, де ми. 

«Марина», Карлос Руїс Сафон

Трохи містики, таємниць, магії та незабутніх зустрічей. Однієї весняної ночі у Барселоні хлопець на ім’я Оскар зустрічає незвичайну дівчину на ім’я Марина. Разом вони переживають декілька моторошних пригод, зустрічають майже потойбічних лиходіїв, розкривають таємниці міських легенд, блукають кладовищами та покинутими будинками. Але секрет, який найбільше цікавить молодого Оскара, — це секрет самої Марини, яка назавжди змінила його життя. Читайте роман, який геніальний фантаст та містик Сафон назвав своїм улюбленим. 

«Кім Джійон, 1982 року народження», Чо Намджу

Південна Корея — це вам не Північна. Країна розвинена, високотехнологічна, культурна і… безнадійно патріархальна. Кім Джійон — поширене ім’я для цілого покоління кореянок, які з самого народження відчувають себе другорядними й меншовартісними у порівнянні із хлопчиками та чоловіками. Це культурна норма, проти якої нікому не спадає на думку протестувати. Аж раптом Кім Джійон починає говорити й чинити дивно, лякаючи рідних. Жарт чи протест, можливо, хвороба чи ще щось? Цей роман дозволяє під новим кутом подивитись на сучасні суспільні норми та дізнатись більше про життя у Південній Кореї. 


Реклама

Популярні матеріали

Незамінний аксесуар цієї весни: як правильно підібрати колготки...


Які босоніжки нам потрібні цієї весни


Пісна страва: пиріг з горошком і цибулею за 20 хвилин  


Читайте також
Популярні матеріали