8 виставок, які варто відвідати у жовтні

Від української культури до рефлексій на тему війни

Українське культурне життя вирує попри все. Так, жовтень підготував для киян безліч цікавих заходів — зокрема, виставок, присвячених абсолютно різним темам: від української культури до рефлексій на тему війни. Виставка сучасних плакатів до культових українських фільмів «Ре/Візія», філософський виставковий проєкт Сергія Гая «Цитати», персональна виставка Жанни Кадирової «Траєкторії польотів», фотовиставка «Сміливі нести світло» про найскладнішу зиму в історії незалежної України й не тільки — кожен знайде варіант на свій смак.

Виставка сучасних плакатів «Ре/Візія»

Де: Український Дім

Коли: 18 жовтня — 5 листопада

Фестиваль сучасної культури ПОРУЧ та онлайн-музей шрифтової спадщини Одеси «Літери в місті» у співпраці з Національним центром «Український Дім» 18 жовтня відкривають виставку сучасних плакатів до культових українських фільмів «Ре/Візія».

«Наша мета — привернути увагу широкої аудиторії до історії українського кіно та найвизначніших його здобутків. Ми вдячні усім художникам та дизайнерам, які вклали свої знання, вміння та художнє мислення у створення нових робіт та переосмислення нашої кіноспадщини», — розповідає ініціаторка проєкту «Ре/Візія» та засновниця фестивалю ПОРУЧ Ольга Сидорушкіна.

Відправною точкою проєкту став рейтинг «100 найкращих українських фільмів», що з`явився в результаті масштабного опитування представників національної та міжнародної кінокритичної спільноти, ініційованого та проведеного Довженко-Центром у 2020-2021 роках. Нові постери до вибраних стрічок з рейтингу створили відомі українські художники, ілюстратори та дизайнери, серед яких Женя Олійник, Варвара Перехрест, Вікторія та Віталіна Лопухіни, Марчела Мажина, Михайло Рафайлик, Кирило Ткачов та інші — загалом 31 автор та авторка. Над спільним стилем плакатів працювала дизайнерка, авторка першого в Україні курсу «Історія українського дизайну», переможниця всесвітнього конкурсу Type Directors Club Олександра Корчевська-Цехош.

Виставковий проєкт Сергія Гая «Цитати»

Де: Національний музей «Київська картинна галерея»

Коли: 17 жовтня — 19 листопада

17 жовтня о 17:00 в Національному музеї «Київська картинна галерея» відбудеться відкриття філософського виставкового проєкту Сергія Гая «Цитати» — масштабна ретроспектива творчості відомого українського художника зі Львова, яка є своєрідним усвідомлення ним власного життєвого та творчого шляху. Сміливі поєднання кольорів, неординарні рішення форм та цитати самого митця дозволять скласти повне враження про його творчість. Творчість художника є талановитим поєднанням різних стилів та течій, зокрема фовізму, експресіонізму, артбрют, неомодернізму. Сергій є учасником персональних та колективних виставок в Україні та поза її межами: у США, Німеччині, Великій Британії. Входить до сотні кращих художників України за версією видання «100 імен. Сучасне мистецтво України періоду Незалежності».

«Траєкторії польотів» Жанни Кадирової

Де: PinchukArtCentre

Коли: до 7 січня 2024 року

В PinchukArtCentre продовжується показ персональної виставки Жанни Кадирової «Траєкторії польотів», яка відкривається двома горизонтами України: одним, що походить із минулого, та іншим, що рухає сьогодення. Виставка мандрує географією та часом, планомірно втілюючи спільне історичне минуле, яке наповнює український публічний простір. Проєкт розглядає Україну як країну, що перебуває в процесі самовизначення. Поступаючись місцем різним траєкторіям, які виникають одночасно і часто проходять через акти руйнування чи насильства.

Фотовиставка «Сміливі нести світло»

Де: Національний музей Тараса Шевченка

Коли: 14–22 жовтня

14 жовтня в музеї Тараса Шевченка відкривається фотовиставка «Сміливі нести світло» про найскладнішу зиму в історії незалежної України. Минула зима стала одним з найважчих випробувань за всю історію незалежної України. Як жили українці під час масових відключень світла, налагоджували побут, продовжували працювати й допомагати один одному — розповідають у своїх роботах українські фотографи Саша Маслов, Сергій Коровайний, Євген Малолєтка, Поліна Полікарпова, Мстислав Чернов та багато інших.

Фотографії найважчої зими з майже усіх регіонів України також зібрані в однойменну книгу, яка буде представлена на виставці й стане ще одним документом війни, що незабаром побачить весь світ. Протягом листопада 2023 виставка також буде представлена в Харкові та Львові.

Виставка «Мови війни / War Languages»

Де: Музей Ханенків

Коли: 7 жовтня — 26 листопада

Виставка «Мови війни / War Languages» відбудеться в рамках співпраці двох українських музеїв — Музею Ханенків та Одеського художнього музею. На виставці будуть представлені роботи Євгена Баля, Васі Дмитрика та Миколи Лукіна, що є рефлексіями на тему «мови війни» та її впливу на наше повсякденне життя. Твори експонуватимуться у спорожнілих з початку повномасштабного вторгнення залах Музею Ханенків.

Проєкт народився з інституційного діалогу про сталість діяльності в умовах повномасштабного вторгнення Росії в Україну та роль музеїв під час війни. Одеський художній музей з 2022 року проводить серію монографічних виставок «Мови війни / War Languages». Їхня мета — відобразити нові художні мови, референтні різним військовим досвідам українського образотворчого мистецтва часів війни.

Експозиція «Пóкрив»

Де: Національний музей «Київська картинна галерея»

Коли: 3 жовтня — 5 листопада

Чи повинні мовчати Музи, коли свій громовий діалог ведуть гармати? Художники Людмила Раштанова, Едуард Потапенков, Сергій Корнієвський — учасники відомої творчої групи А.К.А. (Also Known As) — у спільному з Національним музеєм «Київська картинна галерея» проєкті по-своєму відповідають на це одвічне питання.

«Пóкрив» — актуальний проєкт, сповнений глибокого символізму та побудований на осмисленні цінності тендітних реліквій з колекції музею, який проходить в рамках довготривалого проєкту, присвяченого його 100-річчю — «Перлини музею: погляд із сьогодення». Роботи являють собою творчу інтерпретацію митцями сюжетів найвідоміших картин із музейної збірки, завдяки чому глядач має змогу доторкнутися до музейної збірки, що нині перебуває в безпечному місці поза людським поглядом.

Виставка сучасної української скульптури «Простори. Межі. Кордони»

Де: Український Дім

Коли: 29 вересня — 5 листопада

У новому проєкті «Простори. Межі. Кордони» Український Дім запрошує до рефлексивної подорожі крізь багатогранну природу кордонів і залучає до розмови, яка перетинає межі галерейних стін. Ця виставка — спроба окреслити своє місце в умовах воєнної дійсності, перезібрати власний світ зі шматків реальності, винайти актуальні сценарії життя.

На виставці будуть представлені твори 40 українських митців, які виходять за межі традиційного медіа скульптури на територію нових медіа — об’єктів та інсталяцій. Експонати створені в різноманітних техніках та масштабах: від інсталяції на мілітаристичну тему зі ста об’єктів у центральному залі до скульптурних робіт у камерних і навіть інтимних просторах.

Персональна художня виставка Анастасії Астаф’євої «ОГОЛЕНІ. Ехо війни»

Де: Національний музей ім. Тараса Шевченка

Коли: 25 жовтня — 6 листопада

25 жовтня в Національному музеї ім. Тараса Шевченка відбудеться відкриття персональної художньої виставки Анастасії Астаф’євої «ОГОЛЕНІ. Ехо війни». Проєкт створений як рефлексія на тему почуттів людини під час війни. «ОГОЛЕНІ» передає стан, який змусить людину відчути первозданність свого існування, вразливість, чуттєву незахищеність перед зовнішнім світом.

Перед відвідувачами повстанемо ми оголені, де звичайний дотик може утворити провалля зі стрімкими урвищами неспокою і тривог. В цей час, коли ми можемо не дочекатися свого «завтра», шкіри теж ніби не існує, немає захисної оболонки від зовнішніх подразників. На виставці будуть представлені мальовані та графічні твори, а також скульптурна експозиція.


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали