7 причин відвідати Shambala Wellness Club 

Власний досвід редакторів ELLE.UA

Повномасштабна війна підірвала здоров’я усіх нас. Тому лікарі радять хоча б іноді дозволяти собі відпочивати, відволікатись та піклуватися про себе. І найкраще рішення — поїхати на ретрит-вікенд чи на оздоровлення в тихе місце на березі стрімкої річки, де можна насолодитися індійськими пахощами та аюрведичними оліями у затишному SPA. Йдеться про Shambala Wellness Club — райський куточок для оздоровлення, відновлення життєвого та психоемоційного балансу. 

В умовах тиші й за допомогою медитативної музики та індійських терапій шеф-редакторка сайту Катерина Попова та lifestyle-редакторка Іванна Петрович максимально розслабилися, по-справжньому відпочили й оновилися. І тепер вони діляться своїми спостереженнями, чому треба їхати на ретрит саме в Shambala Wellness Club. 

Оздоровча місія 

Перш ніж їхати в Shambala, треба розуміти, що це не SPA-центр, а місце для відновлення і детоксикації організму,  а також боротьби з емоційним виснаженням. Для цього використовується комплексний аюрведичний підхід, який включає заспокійливу атмосферу, вегетаріанське харчування та аутентичні процедури. 

Варто зазначити, що Shambala — це один із найбільших у Східній Європі проєктів та перший аюрведичний стаціонар в Україні, присвячений розвитку культури аюрведи та здорового способу життя. Багаторічний досвід спеціалістів із Індії дозволив створити унікальну оздоровчу концепцію. В її основі — філософія стародавньої індійської медицини аюрведи, wellness-підхід, сучасні тренди у харчуванні та очищенні організму. До того ж для гостей розробляється індивідуальна програма оздоровлення із використанням препаратів природного походження та аутентичних аюрведичних засобів, що постачаються з Індії. 

Аюрведичний детокс 

Це одна з найголовніших причин приїхати саме сюди — отримати неймовірний досвід аюрведи (наука про життя, що втілила знання індійських цілителів), про яку вам детально розкажуть спеціалісти комплексу. 

Варто знати, що основний принцип аюрведи полягає в тому, щоб лікувати не хворобу, а людину. Це основа всієї концепції Shambala Wellness Club — усунення причин різних проблем в організмі людини, а не тільки симптомів захворювання, що вже проявило себе. Оздоровлення досягається шляхом використання внутрішніх ресурсів організму у поєднанні з впливом цілющих трав і олій, а також заняттями йогою, дихальними практиками та медитацією.

І хоча на українському ринку аюрведа поки що лише набирає своєї популярності, у світі це вже давно вважається «золотим стандартом» очищення. І впевнитися у цьому варто на власному досвіді. 

Аутентичні процедури 

Найбільший вплив на здоров’я людини чинить спосіб життя: розпорядок дня, харчові звички, рівень фізичної активності, статева поведінка, шкідливі звички, вид діяльності та інше. І він залежить від самої людини. 

Від народження людський організм наділений великими можливостями для самовідновлення. Якщо взяти цю його властивість за основу, то за допомогою таких методів, як корекція способу життя, раціоналізація праці та відпочинку, фізична активність, духовний розвиток, дихальні та медитаційні практики, музикотерапія, фітотерапія, ароматерапія, унікальна система Панчакарма, прогрівання тіла трав’яними та соляними мішечками (кіжи), масляні ванни (васті), різноманітні масажні техніки, йога, пранаяма (дихальні практики), хамам, фінська сауна, циркулярний душ, соляна кімната з іонізованим повітрям та кольоротерапією, можливо протягом багатьох років зберігати чудовий стан здоров’я, високий життєвий тонус та відновити свій психоемоційний стан у часи війни.

Їжа 

Оздоровчу місію підкріплює спеціальне, чітко підібране меню за всіма правилами аюрведи. Для комплексу розробили два види меню:

1. Аюрведичне комплексне меню з незвичайним поданням страв. На одній тарілці розміщують одразу шість смаків: солодкий, солоний, терпкий, гіркий, гострий і кислий. У Shambala вважають, що такий підхід цілюще впливає на ментальний і фізичний стани та дозволяє збалансувати всі процеси в організмі. Кожну страву готують з екологічно чистих продуктів.

2. Авторське меню À la carte. Воно вміщує великий вибір вегетаріанських, безглютенових і безлактозних страв, а також свіжі салати, корисні закуски та десерти.

SPA-відпочинок

У SPA від Shambala пропонують аюрведичні масажі, водні процедури, приємні розслаблювальні терапії, сауну та повний релакс. 

Фахівці комплексу створили 11 SPA-пакетів. Наприклад, «Антистрес», що  включає аутентичний індійський масаж всього тіла, стоп та голови. До пакета «Традиції Сходу» входить кокосовий скраб та обгортання з німу. Для того щоб спробувати на собі аюрведичні терапії, Shambala пропонує програми SPA day, Wellness day, Ayurvedic weekend та SPA weekend.

За бажання провести день у SPA-зоні варто звернути увагу на пакет Welcome Pool & SPA, який дозволить вам протягом усього дня користуватися інфраструктурою комплексу.

На території SPA-зони розташований wellness-бар, де можна насолодитися різноманітними фіточаями, а також спробувати всілякі фреші, смузі, зелені коктейлі та дієтичні корисні солодощі. Тут можна вгамувати спрагу після банних процедур і відновити сили в атмосфері тиші та медитативної музики.

Програми 

Як ми зазначили раніше, основною оздоровчою програмною лінійкою в Shambala Wellness Club є «Аюрведа» — низка оздоровчих детокс-програм, які тривають від 10 днів.

До лінійки «Аюрведа» входять програми:

• панчакарма (традиційне індійське глибоке очищення організму);

• відновлення опорно-рухового апарату;

• нормалізація роботи шлунково-кишкового тракту;

• комплексна підготовка до вагітності;

• аюрведична корекція ваги (14 днів).

В результаті проведеної панчакарми ваш організм очиститься від токсинів, відновиться і зміцниться імунітет, покращиться робота кишково-шлункового тракту (КШТ) та засвоєння цінних мікроелементів. Загальний психоемоційний стан буде більш стабільним та гармонійним.

Щоденні програми включають проходження таких аюрведичних процедур, як:

• абх’янгам — м’який масляний аюрведичний масаж;

• удвартанам — масаж із використанням порошків із трав та спецій;

• широдхара — процедура, в процесі якої тепла олія тонкою цівкою ллється на лоб, розслабляючи та тонізуючи центральну нервову систему;

• патра потлі — масаж мішечками з травами в олії.

Плануючи long weekend, щоб поєднати приємне з корисним, можна звернути увагу на програми лінійки Wellness. Вони націлені на очищення, оновлення та омолодження організму й розраховані на три, чотири або сім днів відпочинку. 

Серед програм:

• detox

• detox + antistress

• relax

• anti-age

• beauty.

Відновлення емоційного та психологічного стану під час війни

Аюрведа може бути корисна для відновлення емоційного та психологічного добробуту декількома способами:

Цілісний підхід: аюрведа розглядає людину загалом, включаючи її розум, тіло і дух, а також всі аспекти здоров’я.

Управління стресом: аюрведичні практики, такі як йога, медитація та масажі зменшують рівень стресу та сприяють розслабленню.

Харчування та спосіб життя: аюрведа наголошує на важливості збалансованого харчування, яке допомагає підтримувати хороше психічне здоров’я.

Зв’язок розуму та тіла: аюрведа визнає зв’язок між розумом і тілом та те, як емоції можуть впливати на фізичне здоров’я. Звертаючись як до фізичних, так і до емоційних аспектів добробуту, аюрведа допоможе відновити баланс і зміцнити загальний стан здоров’я.

Зміцнення імунітету: аюрведа приділяє велику увагу підтримці імунної системи. Впроваджуючи здорові звички харчування та лікувальні трави у свій раціон, люди можуть зміцнити свій імунітет, що зробить їх більш підготовленими до подолання фізичних та емоційних проблем, пов’язаних із війною та кризою.

Заохочення турботи про себе: аюрведа наголошує на важливості турботи про себе, тому що це позитивно впливає на фізичний та емоційний добробут та може стати дуже корисним, якщо доступ до медичної допомоги обмежений.

Сприяння стійкості: аюрведа допомагає людям розвивати стійкість, тобто здатність адаптуватися до викликів та перебороти труднощі. Це може бути особливо важливо під час війни та кризи, коли людям потрібно вміти справлятися з невизначеністю та змінами.

Підвищення ясності розуму та ухвалення рішень: аюрведичні практики, такі як медитація та усвідомленість, допомагають розвинути підвищену ясність розуму та покращити навички ухвалення рішень.

Шеф-редакторка сайту ELLE.UA Катерина Попова

«Спокій, тиша, релакс цих вихідних розігнали всі хмари смутку, тривоги та стресу. “Так буває?” — запитаєте ви. “Так”, — скажу вам я, хоча сама в це не вірила, поки не провела ретрит-вікенд у чудовому місці для відновлення життєвого та психоемоційного балансу Shambala Wellness Club.

Повний комфорт у комплексі довершують такі важливі сьогодні речі, як генератор, власна свердловина та Starlink. А в разі повітряної тривоги можна спуститися в комфортабельні підвальні приміщення з ремонтом, вентиляцією та опаленням.

Але попри кілька тривог за день, тут неймовірно спокійно: такий релакс та тиша, що здається, ніби перебуваєш десь в іншому світі. А це саме те, чого нам усім зараз так не вистачає. 

 • @katerinakareva
  @katerinakareva
 • @katerinakareva
  @katerinakareva
 • @katerinakareva
  @katerinakareva
 • @katerinakareva
  @katerinakareva
 • @katerinakareva
  @katerinakareva
 • @katerinakareva
  @katerinakareva
 • @katerinakareva
  @katerinakareva
 • @katerinakareva
  @katerinakareva
 • @katerinakareva
  @katerinakareva
 • @katerinakareva
  @katerinakareva
 • @katerinakareva
  @katerinakareva
 • @katerinakareva
  @katerinakareva
 • @katerinakareva
  @katerinakareva
 • @katerinakareva
  @katerinakareva
 • @katerinakareva
  @katerinakareva

Чесно скажу, ніколи не стикалася з індійською культурою, тому ця подорож мене дійсно вразила. Аюрведа — це життєва філософія, яку треба розуміти, це більше про спосіб життя, про оздоровлення, а не про “приїхати на вікенд порелаксувати”, але доторкнутися до цієї культури було дуже цікаво. 

Пранаяма та медитація, які я вперше спробувала, спа, йога, аюрведична кухня, трав’яні чаї, медитативна музика, ароматні ефірні олії — увесь цей експірієнс такий потрібний саме зараз. 

Один із найнезабутніших досвідів тут — масажі. Я обрала обгортання з морських водоростей, і це дійсно вау-ефект, як і обіцяли. Навіть заснула під час сеансу, а після масажу відчула неймовірну легкість тіла. І, до речі, вибір масажів величезний, кожен тут знайде щось для себе. 

І хочу нагадати кожному і кожній, що наш головний ресурс — ми самі. І що в такі важкі та тривожні часи треба піклуватися про себе, відключатись від усього зовнішнього світу хоча б на декілька днів».

Lifestyle-редакторка сайту ELLE.UA Іванна Петрович

«Я вже вдруге відвідала Shambala Wellness Club і вкотре впевнилась у дієвості перебування там. За майже три роки від моменту запуску тут відбулося чимало змін, однак своїм основним принципам комплекс не зраджує. Головним і досі залишається покращення ментального та фізичного стану його гостей.

Нас всіх час від часу охоплюють тривожність, паніка, емоційне вигорання та банально поганий настрій. У стані невизначеності та втоми важко знаходити потрібний ресурс та бути корисним собі і суспільству. Тому важливо піклуватися про свій психоемоційний стан. Із такими думками я приїхала до Shambala Wellness Club. Мені хотілось відпочити, відфільтрувати думки та перезавантажитись. Спокійна атмосфера заміської локації, тиша, відсутність інформаційного шуму та SPA-процедури чарівним чином допомагають розслабитись і відключитись від турбот буденного життя.

 • @ivankapetrovich
  @ivankapetrovich
 • @ivankapetrovich
  @ivankapetrovich
 • @ivankapetrovich
  @ivankapetrovich
 • @ivankapetrovich
  @ivankapetrovich
 • @ivankapetrovich
  @ivankapetrovich
 • @ivankapetrovich
  @ivankapetrovich
 • @ivankapetrovich
  @ivankapetrovich
 • @ivankapetrovich
  @ivankapetrovich
 • @ivankapetrovich
  @ivankapetrovich
 • @ivankapetrovich
  @ivankapetrovich
 • @ivankapetrovich
  @ivankapetrovich
 • @ivankapetrovich
  @ivankapetrovich

Окрім цього, я спробувала медитацію, пранаяму та йогу, які по-новому відкрили для мене світ аюрведи та її філософії. Якщо ви приїхали лише на вікенд і хочете максимально швидко й ефективно відчути розслаблення, раджу відвідувати медитацію перед сном, на йогу та пранаяму навідатися зранку, а масажі та спапроцедури запланувати на день.

Якщо ж ви прагнете ґрунтовного перезавантаження на всіх рівнях, варто звернути увагу на довготривалі програми комплексу. Наприклад, панчакарму  — глибокий очисний процес, який дозволяє тілу позбутися токсинів на всіх рівнях, включаючи кров, лімфу, стінки кровоносних судин, м’язи, всі органи та клітини, що їх формують.

Піклуйтесь про себе, адже це допомагає нам побудувати внутрішній стрижень і вистояти навіть у найскладніші часи». 


Реклама

Популярні матеріали

5 етапів відносин, через які проходять лише міцні пари


Рецепт тертого пирога з ягодами: крок за кроком


8 формул для образів зі спідницею максі


Читайте також
Популярні матеріали