Є фільми настільки досконалі, що інколи здається: їх зняли не люди. Вони захоплюють нас своїми вивіреними кадрами з ідеальною корекцією кольорів, відволікають від щоденних турбот, надихають і дають поживу нашій зголоднілій уяві.
Lifestyle-редакторка Іванна Петрович склала добірку неймовірно красивих фільмів, які має побачити кожен справжній поціновувач кіно.
«Любовний настрій», 2000
Фільм фантастичної краси, що розповідає історію двох самотніх людей, які живуть у комуналці Гонконга та поступово починають зближуватись один з одним. Їхні другі половинки ніколи не бувають вдома, а навколишнє оточення пронизане якимось особливим духом, перед яким буквально неможливо встояти. Легка та плавна музика, магія кольору, простота та експресія ієрогліфів, гіпнотичне повторення рухів — усе це заворожує глядача та занурює у глибину почуттів.
«Краса, що вислизає», 1996
Молода і вродлива американка приїздить до Італії, аби знайти батька, водночас розкриваючи під час своєї подорожі таємницю смерті матері і знаходячи своє перше кохання. Це блискучий приклад кіно для його поціновувачів, з майстерною роботою Бернардо Бертолуччі як режисера, неймовірною Лів Тайлер у ролі головної героїні, мальовничими краєвидами Тоскани, а також чистими та сильними емоціями, які роблять його однією з найпрекрасніших та найзворушливіших картин в історії італійського кіно.
«Розмальована вуаль», 2006
Британський лікар бореться з епідемією холери в маленькому китайському селі, водночас будучи нещасним у шлюбі без кохання з невірною дружиною. «Розмальована вуаль» пропонує нам гру двох чудових акторів, дивовижні декорації та могутню історію кохання, яка захоплює глядачів і не відпускає до кінця картини. Фільм емоційно захопливий та відносно бездоганний. Свого часу стрічка не отримала належної уваги, що досить несправедливо. Фільм мало чим відрізняється від романтичних драм, але бездоганна режисура, сценарій, гра акторів, операторська робота роблять його потужною, зворушливою романтичною епопеєю.
«Герой», 2002
Червоний — це брехня, синій — плутанина, білий — правда. Три кольори, три філософські притчі — три кінематографічні шедеври в одному фільмі Чжана Їмоу. За сюжетом, безіменний герой прибуває до воріт замку імператора та розповідає йому про свої три перемоги над ворогами. Весь фільм — це історія, заснована на стародавній китайській легенді — красивій та мудрій.
«Яскрава зірка», 2009
Фільм розповідає про трирічний роман між поетом XIX століття Джоном Кітсом та Фанні Браун. Події картини розгортаються в мальовничому селі Хемпстед у передмісті Лондона. У центрі сюжету — молодий, але смертельно хворий поет Джон Кітс, який знайомиться з дівчиною на ім’я Фанні Браун. Між ними раптово спалахує сильне почуття, яке дає сили та натхнення поетові, що вмирає. Дівчина стає його музою і надихає взятися за перо.
«Подалі від шаленої юрми», 2015
У вікторіанській Англії незалежна та вперта Батшеба Евердін приймає знаки уваги від трьох різних чоловіків: Габріеля Оука, вівчаря; Френка Троя, безрозсудного сержанта; і Вільяма Болдвуда, заможного і зрілого холостяка. Заплутана історія кохання, заснована на однойменному романі Томаса Гарді, захоплює не лише своєю мелодрамою, а й кадрами природи Англії та портретами людей тієї епохи.
«Спокута», 2007
Небанальна історія кохання, дії якої розгортаються у 1935 році. 30-річна Брайоні має чудову уяву і дар письменства. Її сестра Сесилія закохується в сина прислуги на ім’я Роббі. Проте кохання головних героїв набуває трагізму, коли кузину Лолу було зґвалтувано. Брайоні впевнено заявила, що це був Роббі, домальовувавши у своїй уяві сцену насильства. Через це Роббі забрали до колонії, а потім під час Другої світової його відправили на фронт. Сесилія не повірила у слова сестри, і між ними починається ворожнеча. Екранізація за однойменним романом Ієна Мак’юена складна, делікатна та руйнівна. Чудова операторська робота, мелодійний саундтрек та майже бездоганна акторська гра роблять «Спокуту» одним із найкращих фільмів свого часу.