7 найкрасивіших колекцій української класичної літератури

Окраса книжкової полиці

Колекція творів української літератури вдома — це не тільки пізнавально та патріотично, це ще й красиво. Разом із національною книжковою платформою Yakaboo знайомимо вас із цікавими та естетично привабливими серіями наших класиків від провідних видавництв. Обирайте собі ту (або ті), що до вподоби та насолоджуйтесь читанням.

«Вибрані твори», Ольга Кобилянська

Cерія Yaka ШКОЛА від Yakaboo Publishing

27 листопада виповнюється 160 років з дня народження Ольги Кобилянської. Прекрасна нагода перечитати або познайомитись з творами видатної письменниці. У серії Yaka ШКОЛА від Yakaboo Publishing том, присвячений Кобилянській містить найпопулярнішу повість авторки «Царівна», що порушує актуальну на ті часи тему емансипації жінок. До видання також увійшли «Impromtu phantasie», «Valse melancolique», «Людина», «Некультурна» й «Битва».

Серія Yaka ШКОЛА від Yakaboo Publishing пропонує збірки творів, включених не тільки до обов’язкової програми з української літератури, а й рекомендованих для позакласного читання. Усі книжки мають також зручну електронну версію, а обкладинки паперових книжок оформлені в оригінальному стилі, що надихається автентичними косівськими кахлями.

«Арабески. Антологія української малої прози І половини XX ст.», упорядниця Віра Агеєва

Серія «Reвізія. Перечитай класиків» від Yakaboo Publishing

В оповіданнях майстрів малої прози може уміщуватись ціле життя, глибока драма, велике кохання або лише одна, але пронизлива сцена. Твори з цієї антології, як вигадливі арабески, творять натхненний візерунок тем та настроїв найкращих українських авторів першої половини XX ст. Леся Українка, Кобринська, Хвильовий, Дніпрова Чайка та інші митці проведуть нас мальовничими узбережжями та полями, дадуть змогу зазирнути до майстерень мисткинь, музик, акторів і астрономів, розкажуть про непрості долі та літературну «кухню» митців.  У серії вийшли ще дві антології, так само бездоганно оформлені: незвичайна обкладинка з тканою текстурою й тисненням, дивовижні ілюстрації та шляхетний кремовий папір.

«Тіні забутих предків», Михайло Коцюбинський

Серія «Перлини української класики» від Клуб Сімейного Дозвілля

Магічний реалізм по-українськи. Настав час читати цей роман Коцюбинського не тільки як екзотичну історію про звичаї гуцулів, але і як визначний твір світової літературної спадщини. Прозовий твір, комікс, фільм, вистава та навіть балет - з кожною інтерпретацією повість Коцюбинського відкриває все нові й нові сенси. Смакуйте майже шекспірівський сюжет: чи то так дивно сплелася доля, мов тонкі та плутані гірські стежки, чи то бавилися лісові духи, але малий Іван Палійчук закохався в Марічку з ворогуючої родини Гутенюків. Чи мало юне кохання шанс на щастя? Можливо, якби карпатські зорі були прихильнішими. Також до видання увійшли вибрані оповідання й новели.

Серія має дивовижні яскраві обкладинки, що надихаються традиційними українськими візерунками.

«Три зозулі з поклоном», Григір Тютюнник

Серія «Своя класика» від Pabulum

Григір Тютюнник (якого не слід плутати із братом Григорієм Тютюнником, теж письменником) — видатний представник покоління шістдесятників. багато хто згадає його твори для дітей та підлітків, наприклад, майже автобіографічну повість «Климко» про подорож хлопчика окупованим німцями Донбасом. Дорослі ж твори радянська критика не пропускала, тому вони менше відомі читачам. До збірки видавництва Pabulum увійшло десять текстів автора: «Зав’язь», «Холодна м’ята», «Чудасія», «Медаль», «Червоний морок», «Обмарило», «Облога», «Оддавали Катрю», «День мій суботній», «Три зозулі з поклоном».

У новій серії видавництва з тканинним корінцем та рельєфним тисненням вийшли також «Майстер корабля» Юрія Яновського та «Царівна» Ольги Кобилянської.

«Невеличка драма», Валер`ян Підмогильний

Серія «Vivat Класика» від Vivat

Валер`ян Підмогильний хотів написати роман, у якому майстром корабля буде жінка. І написав «Невеличку драму» — роман про нові взаємини, новий побут, нову мораль і вічні питання, які постають у несподіваних учудненнях доби технічного прогресу. Шалена ірраціональна пристрасть чи холодний раціональний розрахунок — хто вийде переможцем із двобою? Чи перемога взагалі можлива, якщо і кохання, і страждання — лише стандартні реакції білка?

Підмогильний майстерно розігрує на камерній сцені невеличку драму, назва якій — життя. Це один з найкращих філософських романів в українській літературі XX сторіччя. Укладачкою нової серії української класики від видавництва Vivat є літературознавиця Ярина Цимбал. Увага поціновувачам книжок із кольоровим обрізом!

«Тигролови», Іван Багряний

Серія «Шкільна бібліотека української та світової літератури» від Фоліо

«Тигролови» — унікальний роман про протистояння людини та репресивної радянської машини, тому що фінал у нього зовсім не передбачуваний. Йдеться про пригоди у далекосхідній тайзі, у краю, населеному переселенцями з України, у Зеленому Клину. Герой роману «Тигролови», молодий український інженер-авіатор Григорій Многогрішний, катований, голодний, засуджений на 25 років ув’язнення, втік по дорозі до концтабору. Майор НКВС Медвин — «професійний тигролов» — розпочинає полювання на втікача… Буде кохання, адреналін та багато автобіографічних історій, адже свого часу митця було ув’язнено, заслано до Далекого Сходу, звідки він спромігся втекти та дістатися України. Лише після своєї смерті він був реабілітований, став лауреатом Шевченківської премії 1992 року, і його книги почали перевидавати в Україні.

«Метелики на шпильках. Б`є восьма. Повнолітні діти», Ірина Вільде

Серія «Неканонічний канон» від Віхола

Трилогія Ірини Вільде — це тексти про складність адаптації дівчинки до дорослого світу, до вимог, цінностей і незрідка подвійної моралі початку ХХ століття. Навіть власний дім стає місцем психологічних травм та сексуального насилля. Вже там героїня Вільде почувається пришпиленим метеликом, барвистою, святково вбраною істотою, котрою милуються поціновувачі колекції.

Тринадцятилітня дівчинка існує насамперед для того, щоб їм подобатися, розважати. Школа і суспільне життя тільки підсилюють відчуття задухи для дівчини. Дорослішання Дарки визначене початком Першої світової війни. Вона відмовляється від заміжжя та робить усвідомлений політичний вибір мови й культури, до активної участі в українському русі Буковини.

Лаконічні обкладинки серії, в якій вийшли вже з десяток книжок української класики, сподобаються любителям мінімалізму.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали