7 найцікавіших книжок про мистецтво

Вчимося та пізнаємо

Мистецтво відображає життя, тому ми так ним зачаровані. Але мистецтво — це завжди інтерпретація, бачення митця. Як розуміти мистецтво, цінувати шедеври та долучатися до створення краси — про це наша спільна з національною книжковою платформою Yakaboo добірка.

«Коротка історія мистецтва»
С’юзі Годж

«Коротка історія мистецтва»

Глибоко вивчати мистецтво — справа цілого життя, можливо, і його не вистачить на те, щоб бути справжнім мистецтвознавцем. Утім, орієнтуватися в історії мистецтва — не така вже й складна річ. Для цього потрібні гарний посібник, цікавість і спостережливість. Ця невелика книжка про розвиток західного мистецтва допоможе зрозуміти основні етапи його історії, відкрити для себе найвидатніших представників культурних епох і мистецьких рухів та переглянути їхні найвідоміші роботи. Про кожен із цих витворів мистецтва авторка розповідає в історичному контексті разом із біографічними довідками про митців.

«Як ходити до музею»
Йохан Ідема

«Як ходити до музею»

Музеї вже не ті, що раніше. Мабуть, рідко де зустрінеш гробову тишу і повстяні капці для відвідувачів. Музейні доглядачі вже не такі суворі і, до речі, їхніми знаннями можна скористатися — автор розповідає, як саме. Також ви дізнаєтеся про те, чому найкращий гід по художньому музею — дитина, та що можна робити замість нудного блукання перед картинами, які через 10 хвилин вже здаються вам однаково нецікавими. Автор пропонує безліч «альтернативних» варіантів музейної поведінки для тих, кому справді цікаво дізнатися, що ж хотів сказати своїм твором художник. 

«65 українських шедеврів. Визнані й неявні»
Діана Клочко

«65 українських шедеврів. Визнані й неявні»

Деякі шедеври довго залишаються недооціненими, невідомими глядачу, бо хтось колись із різних причин не вніс їх до «канону». У випадку українського мистецтва ХХ століття багато вартих уваги творів лишилися осторонь глядацької уваги через ідеологічні причини. Зараз час відчиняти музейні архіви, вивчати приватні колекції та дивитися на «забуті» шедеври скульптури, графіки й живопису в європейській оптиці. 

Мистецтвознавиця і лекторка Діана Клочко представить свій канон і пояснення, чому саме ці твори мають таке значення для наших сучасників. 

«АР-НУВО. Стилі українського мистецтва ХХ-го століття»

Ірина Магдиш

«АР-НУВО. Стилі українського мистецтва ХХ-го століття»

Ар-нуво або модерн — стиль, що виник на рубежі ХІХ-ХХ століть переважно в архітектурі, образотворчому й декоративно-ужитковому мистецтві. Ви, можливо, бачили багато творів у цьому стилі, тільки не аналізували їх із мистецького погляду. Наприклад, київські будинки Городецького, залізничний вокзал у Чернівцях, будинок Глібова у Чернігові — типовий примхливий та мінливий ар-нуво. Але український модерн має й свої характерні відмінності, власні смисли і форми. Книжка стане зручним і привабливим трампліном для входження до світу візуальної культури для тих, хто раніше не цікавився українським мистецтвом.  

«Авангардне мистецтво в Україні, 1910–1930. Пам’ять, за яку варто боротися»

Мирослав Шкандрій

«Авангардне мистецтво в Україні, 1910–1930. Пам’ять, за яку варто боротися»

Авангард 1920-30-х років — це про сміливість. На відміну від мрійливого, квіткового модерна, тут все дихає епатажем та радикалізмом. Бурлюк,  Малевич, Татлін, Архипенко — авангардисти світового значення, а народились і працювали вони на території України. Світ визначив їх «російськими» або «європейськими» митцями, а вони вважали себе українцями. Нумо повертати українським авангардистам українське обличчя, викрадене колоніальним минулим! Ми були не провінцією, а багатонаціональною країною з багатою культурою, яка надихала сміливі мистецькі порухи. 

«Смерть митця. Як творчі люди виживають у часи мільярдерів і технологічних гігантів»
Вільям Дерезевіц

«Смерть митця. Як творчі люди виживають у часи мільярдерів і технологічних гігантів»

Ви вже бачили картини, які створює штучний інтелект? Читали його тексти? Як думаєте, коли митців витіснять комп’ютери? Відомий письменник та критик у своїй книжці досліджує дві основні думки щодо творчості. Перша: ще ніколи не було стільки класних інструментів для створення та поширення креативних продуктів. Друга: створити й опублікувати можна, втім, чи митець кожен, хто щось створює? І хто заплатить за творчість? Дерезевіц розмовляє з творчими людьми з найрізноманітніших мистецьких напрямів і доходить висновку: в епоху Ренесансу були майстри, в ХІХ столітті — богема, у ХХ — професіонали, а в цифрову еру з’являється нова парадигма, і вона змінює всі наші усталені уявлення про природу мистецтва й роль митця в суспільстві.

«Як знімати неймовірні фотографії»
Генрі Керол

«Як знімати неймовірні фотографії»

Так, не кожному бути митцем, але кожен має право на самовираження. Сьогодні багатьом доступні смартфони з  пристойними камерами, то чому б не навчитися робити гарні світлини. Ні, не просто гарні, а неймовірні! У цій книжці ви зануритесь у п’ять важливих тем: композиція, експозиція, світло, об’єктиви та мистецтво бачення. Автор надихне вас роботами культових фотографів, доповнивши їх власним аналізом із практичними порадами та гумором. На прикладі шедеврів від майстрів фотомистецтва ви побачите, як вдало застосовувати фотографічні прийоми, а також знайдете натхнення для власних ідей.


Реклама

Популярні матеріали

Подорож у минуле: історія металевої сумки Paco Rabanne 1969...


Головний тренд зими: рукавички, сумки, шарфи та інші аксесуари з...


9 трендів новорічного декору, які створять святкову атмосферу...


Читайте також
Популярні матеріали