10 книжок, які дозволять дізнатися про Київ більше

З любов`ю до столиці

Напередодні Дня Києва, який традиційно відзначають в останній вікенд травня, як ніколи доречно присвятити час тому, аби познайомитися з улюбленим містом трохи ближче. Дізнатися безліч цікавих фактів, подивитися на столицю під іншим кутом та надихнутися на прогулянки новими маршрутами допоможе наша добірка книжок, присвячених Києву.

«Місто з химерами», Олесь Ільченко

Хочете здійснити подорож у часі й повернутися в Київ початку ХХ століття? Тоді книжка «Місто з химерами» точно для вас. Автор Олесь Ільченко дає читачам можливість поспостерігати за будівництвом Миколаївського костелу, зазирнути за лаштунки найвідомішого київського театру тих часів, дізнатися більше про життя відомого архітектора Владислава Городецького і не тільки.

«Марсіани на Хрещатику. Літературний Київ початку XX століття», Віра Агеєва

Нова книжка Віри Агеєвої — це ще одна можливість для екскурсу в Київ початку ХХ століття. От тільки тут ми побачимо саме літературний Київ. Авторка показує місто очима відомих письменників, авангардних художників, богемних поетів і не тільки. Де вони збиралися? Де влаштовували дискусії? Де пили каву й гуляли довгими літніми вечорами? Чудова нагода поглянути по новому на улюблене місто, яке у той час, як і зараз, розвивалося, творило та жило попри все.

«Київські контури», Аттила Могильний

Збірка віршів київського поета, одного з найталановитіших представників покоління «вісімдесятників» Аттили Могильного — місце, де любов до цього міста оформилася в рими. У вибраному можна знайти вірші «Турмани над дахами», «Обриси міста» й не тільки.

«Awesome Kyiv», Тамара Кравченко і Світлана Кострикіна

Надзвичайно яскрава, барвиста та натхненна англомовна книга, де зібрано все найцікавіше про Київ. Тут можна знайти інформацію про основні історичні події, відомих і талановитих жителів міста, мистецтво, культуру, спорт, літературу, традиції та навіть улюблену вуличну їжу киян. На сторінках цієї книжки можна буквально побачити зелень каштанів, киян, що грають у шахи та обговорюють все на світі у місцевих скверах та парках вдень та місто, що не спить, вночі.

«Відбудова Хрещатика в колекціях архітектурної графіки»

Всі ми знаємо, як виглядає сучасний Хрещатик, та чи знали ви, що головна вулиця Києва могла виглядати зовсім інакше? І чи можете уявити, як саме? У цьому допоможе книга «Відбудова Хрещатика в колекціях архітектурної графіки» — вона розповідає про конкурс з відбудови найвідомішої вулиці столиці, що відбувся у два тури протягом 1944–1947 рр., а також історії післяконкурсного проєктування окремих споруд протягом 1949–1951 рр. В книзі зібрані унікальні матеріали: від графічних робіт з різних фондових колекцій та приватних збірок до описів проєктів від учасників конкурсу.

«Привид Києва», Мацуда Джюко

Неймовірні подвиги українських пілотів у небі над Києвом на початку повномасштабного вторгнення Росії стали основою для народження легенди про Привида Києва — грози ворожих літаків. Ця ж історія своєю чергою надихнула відомого автора манґа Мацуда Джюко, який присвятив їй книгу коміксів. Впевнені, вона сподобається і дітям, і дорослим.

«Місто», Валер`ян Підмогильний

В центрі сюжету урбаністичного роману Валер`яна Підмогильного — хлопець, який приїхав до столиці з села і намагається знайти в місті своє місце. Спостерігаючи за перешкодами, злетами та падіннями головного героя, читач також дізнається багато цікавого про Київ 1920-х років.

«Химерний Київ. Легенди, лякачки та цікавинки», Тетяна Стрижевська

Якщо любите містику та захоплюєтеся таємничими легендами про Київ, обов`язково додайте до свого must-read «Химерний Київ. Легенди, лякачки та цікавинки». В ній авторка розповідає більше про місцеві легенди, розвінчує деякі міфи та відповідає на безліч питань. Серед них: на яку гору літали відьми,  в яких особняках мешкають привиди та де жив Змій Горинич.

«Рік 1918, Київ», Дмитро Донцов

Дмитро Донцов, який на час ведення записів (вони велися з 29 травня 1918 року по 9 лютого 1919 року) очолював Українську Телеграфну Агенцію і спілкувався з багатьма політичними, громадськими та культурними діячами України того часу, зібрав у своїх нотатках унікальні свідчення про тодішнє життя Києва. Київський щоденник буде цікавим абсолютно всім, хто цікавиться історією не лише Києва, а й України та її формування загалом.

«Хрещатик — комунікатор між часами», Наталія Кондель-Пермінова

Ще одна книга, присвячена головній вулиці столиці. В ній можна спостерігати за примусовими трансформаціями Хрещатика в 1930-х роках, конкурсними змаганнями з післявоєнної відбудови вулиці в 1940-х роках і не тільки.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали