Книжки можуть покращити наше життя — чи це художня література про зміни, які стаються з головними героями, чи нон-фікшн про особливості людського тіла. Удосконалити ментальне та фізичне здоров’я ще допомагають мотиваційні історії або практичні та науково обґрунтовані поради.
Ми зібрали 6 книжок, авторки яких розповідають про пам’ять, стрес, прийняття себе та правильне харчування. Усе для того, щоб життя було щасливішим.
«Памʼятати. Наука про спогади і мистецтво забування», Ліса Дженова
Чи відчували ви коли-небудь тривогу, коли не могли пригадати ім’я актора фільму, який дивилися минулого тижня? Або, зайшовши в кімнату, забували, навіщо прийшли сюди? А коли не могли згадати, чи вимкнули праску вдома?
У книзі «Пам’ятати» нейробіологиня та письменниця Ліса Дженова пояснює природу спогадів, чому деякі з них тимчасові (пароль до вайфаю), а інші — довготривалі (день весілля). Вона також говорить про чітку різницю між звичайним забуванням і тим, що вже є симптомом хвороби Альцгеймера або деменції. Ця книга допоможе зрозуміти, як функціонує пам’ять, та розповість, як значно покращити свою здатність запам’ятовувати.
«Їж, пий, худни: здоров’я без дієт», Наталія Самойленко
Головний сучасний стандарт краси — це здоров`я. Правильне харчування та фізичні вправи необхідні для того, щоб подовжити молодість організму й уникнути багатьох хвороб.
Якщо вам здається, що виконувати всі ці приписи важко й марудно, книжка лікарки у сфері дієтології та ендокринології Наталії Самойленко допоможе розібратися у причинах виникнення зайвої ваги, підібрати раціон, сформувати звичку правильно харчування. Легкий та зрозумілий авторський стиль разом з оригінальними ілюстраціями Наталки Гайди мотивуватимуть на позитивні зміни.
«Стресостійкість», Міту Стороні
Надмір інформації з різних гаджетів, багатозадачність, дедлайни, існування у постійній напрузі — як впоратися з невгамовним стресом у цьому шаленому світі?
Міту Стороні пояснила механізм стресу на рівні нервової, гормональної, імунної систем. Її книжка — своєрідна інструкція, як зберігати спокій і покращити своє життя. Це практичні поради, як протистояти стресу за допомогою зміни харчування, фізичної активності, сну, роботи над емоціями, медитації, сеансів масажу і навіть комп’ютерних ігор. Будь-який маленький крок наблизить до стресостійкості.
«Закарбовано на кістках. Таємниці, які ми залишаємо після себе», Сью Блек
Ця книжка пропонує подорож людським тілом, яке досліджують крізь призму анатомії та судової антропології.
Розділ за розділом ви вивчатимете частини тіла й дізнаватиметесь, як експерт з анатомії — судовий антрополог працює, щоб ідентифікувати померлу особу, як він допомагає патологоанатому визначати спосіб і причину смерті, а одонтологу чи радіологу — інтерпретувати висновки. З книжки ви дізнаєтеся, як життєвий досвід та спосіб життя закарбовується на наших кістках.
«ЦвіТИ! або Як полюбити ту, що в дзеркалі», Оля Цибульська
Як вилізти з депресії, віднайти нові сенси й залишатися собою попри все? Чому звичка порівнювати себе з іншими гірша, ніж курити й дзвонити колишньому? Як робити життєві вибори так, щоб ніколи про них не шкодувати?
Ця книжка — ніби найкраща подруга, яка допоможе знайти відповіді на ці та багато інших запитань. З нею ви зможете посміятися разом над спогадами з дитинства чи юності, поговорити про життя і сміх, війну і втрати, страх і радість, материнство й пошук себе.
«Переписати життя: як і що змінювати, щоби стати щасливою людиною», Олена Любченко
Ми хочемо жити щасливо, але найчастіше такий ідеал шукаємо деінде: хочемо мати успішний вигляд у чужих очах, намагаємося відповідати очікуванням близьких і взагалі бути не гіршими за інших. Але чи часто ми запитуємо себе: «Що потрібно для щастя саме мені?»
Психологиня Олена Любченко у книзі «Переписати життя» розповідає, як навчитися слухати себе, усвідомлювати власні бажання і планувати необхідні зміни, щоб нарешті жити своїм неповторним життям. І найголовніше, як переписати життя максимально безболісно.