Якщо у вас немає планів на вечір, чому б не зробити велику чашку ароматного чаю та не провести його за читанням цікавих історій? Пропонуємо вам добірку з п’яти захопливих книжок видавництва #книголав, які ви прочитаєте на одному диханні. Це різні за жанром та настроєм книги, щоб кожен знайшов собі історію до вподоби.
«Незриме життя Адді Лярю», Вікторія Елізабет Шваб
1714 року у Франції одна дівчина укладає фаустівську угоду, щоб отримати вічне життя. Але угода виявляється прокляттям: тепер її забуватимуть усі, кого вона зустріне на своєму шляху. Так починається неймовірне життя Адді Лярю, її приголомшлива подорож століттями і континентами, історією і мистецтвом, під час якої вона шукає способу залишити слід у світі. Проте одного дня, триста років потому, все змінюється, коли Адді в одній непримітній книгарні натрапляє на юнака, який пам’ятає її ім’я.
«Ведмеже місто», Фредрік Бакман
Це історія про маленьке містечко Бйорнстад на півночі Швеції, яке на перший погляд здається досить спокійним, але насправді в ньому вирують пристрасті. Колись у ньому вирувало життя, а зараз лишилось безробіття та безвихідь. Єдина надія міста — юнацький хокейний клуб. На цьому виді спорту тут зав’язані долі. День перемоги у матчі став найщасливішим для міста і клубу, але для Маї Еріксон і її батьків — був найжахливішим та змінив усе. Тож жителі міста мають зробити вибір та вирішити, яку ціну вони готові заплатити за перемогу.
«Задум», Джин Ганфф Кореліц
Захопливий психологічний трилер. У центрі сюжету — колись молодий перспективний письменник Джейкоб Фінч Боннер, чия перша книжка отримала добрі відгуки. Але нині він викладає літературну творчість у третьосортному коледжі й намагається підтримати залишки самоповаги, бо давно вже не писав — і тим паче не публікував — нічого путнього.
Один з його студентів, зверхній і самовпевнений Еван Паркер, оголошує, що не потребує Джейкового наставництва. Адже головне в романі — задум, а його задум просто не може не вистрілити. Джейк готовий списати ці вихваляння на типовий нарцисизм новачка-аматора, але потім йому розповідають сюжет майбутнього твору.
За кілька років Джейк, уже майже забувши про це, довідується про смерть Евана Паркера. Невже Паркер так і не написав свого роману? Невже така історія пропаде дарма? І Джейк сідає сам писати чужий твір, навіть не підозрюючи, до яких наслідків може призвести ця «крадіжка».
«Моя бабуся просить їй вибачити», Фредрік Бакман
Книжка про життя: сумне й смішне, болюче й захопливе водночас, а також про одне з найважливіших прав людини — право бути інакшим. Ельзі — сім, і вона не така, як інші. Її бабуні — сімдесят сім, і вона неймовірно шалена. Для Ельзи вона найкращий — і єдиний — друг. Щоночі Ельза ховається від світу в бабусиних історіях про Країну-Спросоння та Королівство Міамас, де ніхто не мусить бути «нормальним». Та коли бабуня помирає й залишається жити лише в листах, написаних до тих, перед ким вона відчувала провину, — ось тоді й починається найбільша Ельзина пригода...
«Добрі новини з Аральського моря», Ірена Карпа
До написання роману Ірену надихнув переїзд до Парижу. В основі сюжету — пригоди чотирьох героїнь, яких об’єднують українське походження і секрети з минулого, а також бажання звільнитися від них і почати нове життя.
«Роман писався три роки, вбираючи в себе реальні історії реальних жінок. Через це в ньому нема ні повністю позитивних, ні повністю негативних героїнь, а є різні психотипи, де кожна читачка знайде себе. Хтось буде бісити, хтось смішити, хтось змусить плакати. Бо в книзі є все: фешн, секс, стиль життя, зрада, втеча, пошук себе, вбивство, інтрига, смак вина і багато-багато Парижа. Хтось їздить на Астон Мартині, а хтось краде монетки, залишені офіціантові на чай. В певний момент долі цих моїх жінок переплітаються, і так — не читайте кінець відразу, щоб не спойлити, хто вбивця. Я люблю їх всіх. У кожній із них є часточка мене. І часточка вас. Тому сміливо пірнайте», — коментує Ірена Карпа.