Мистецтво завжди допомагало людям вижити у найскладніші часи. Тож і зараз це, без сумнівів, одна з найважливіших речей, яких ми потребуємо. Сьогодні ділимося найкращими українськими Instagram-блогами про мистецтво, які подарують натхнення, потішать око, дозволять дізнатися багато цікавого та закохають у мистецтво навіть тих, хто був до нього байдужим. Підписуйтеся!
Museums of Ukraine
Якщо ви хочете побувати у тому чи іншому українському музеї, та не маєте багато вільного часу, можете зробити це, відвідавши блог Museums of Ukraine. Тут зібрано все, що шукають поціновувачі мистецтва та музеїв: цікаві дописи про українських художників та їхні картини, фото музеїв з усієї України та їхніх експонатів, які допомагають буквально здійснити екскурсію, не виходячи з дому. Авторка блогу — дівчина родом із Луганщини, яка цікавиться живописом та культурою.
Hey Whatsart
Блог, який веде культурологиня Марія Дячук. Експертка легко, зрозуміло і з гумором розповідає про мистецтво та його напрями, знайомить нас з окремими художниками не лише як із митцями, а і як із живими людьми, та закохує у мистецтво навіть тих, хто до цього ним не цікавився.
Мозаїка
Культурний проєкт, що розповідає про українську культуру, історію та мистецтво. Зокрема, автори пропонують дізнатися більше про українських авангардистів, відомих на весь світ, розкривають таємниці петриківського розпису, розповідають, як краса українок надихала відомих художників, пропонують помилуватися Києвом на полотнах знаних митців і не тільки.
The Mysteztvo
Блог, що став вірусним завдяки життєвим мемам, близьким кожному із нас, основою для яких стали відомі картини. Однак, не мемами єдиними: авторка блогу Олена Полякова також публікує цікаві факти про легендарних художників, знайомить з історіями картин та їхніх героїв, розповідає про будні мистецтвознавиці, запрошує на тематичні лекції й не тільки.
Олена Зарецька
У власному блозі в Instagram художниця Олена Зарецька — онука українських художників-дисидентів Алли Горської та Віктора Зарецького — ділиться своїми роботами, імпровізованими майстер-класами, рефлексіями на тему війни та думками про мистецтво.