5 театральних прем'єр жовтня, які варті уваги

Культурна програма

Українське культурне життя не стоїть на паузі — навіть у надскладних умовах театри продовжують працювати над репертуаром й пропонують глядачам вистави на будь-який смак. Серед прем`єр жовтня — нове прочитання єдиного роману Оскара Уайльда «Портрет Доріана Грея» в Київському національному академічному театрі оперети, матріархальна комедія за п`єсою Дар`ї Кулік «Матір моєї мами» в Молодому театрі, балет «ДискриміНАЦІЯ» на музику Георга Генделя та Валентина Сильвестрова за постановкою Раду Поклітару й не тільки. На які ще вистави жовтня варто придбати квитки просто зараз? Розповідаємо у нашому матеріалі.

«Портрет Доріана Грея» в Київському національному академічному театрі оперети

«Портрет Доріана Грея» — єдиний роман письменника Оскара Уайльда. Твір приніс автору карколомний успіх і скандальну славу. Сюжет побудований навколо вічно молодого і дуже привабливого аристократа Англії кінця XIX ст. Доріана Грея, який обміняв свою душу на дар вічної молодості.

«Душа — жахлива реальність», — писав Оскар Уайльд. У 1990 році композитор Варконі Матіас і письменники-режисери Ас Янош і Гунар Браунке перетворили цю містичну історію з її дикими пристрастями й бурхливою чуттєвістю на шалений мюзикл. Проблеми, порушені Оскаром Уайльдом у романі, привертають увагу, спонукають до подальших роздумів. Підтвердження цього є численні екранізації твору. Перша з’явилася майже одночасно із появою кінематографа — у 1910 році. Також роман неодноразово  інсценізували на театральних підмостках різних країн світу, за його мотивами створено мюзикли. Нову версію «Портрету Доріана Грея» з 12 жовтня можна побачити в Київському національному академічному театрі оперети. Художній керівник постановки — Богдан Струтинський, режисура та хореографія — Вадим Прокопенко.

«ДискриміНАЦІЯ» в Академічному театрі «Київ Модерн-балет»

Восени «Київ Модерн-балет» готує прем’єру балету «ДискриміНАЦІЯ» на музику Георга Генделя та Валентина Сильвестрова. Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Прем’єра запланована на 21 жовтня на сцені МЦКМ Жовтневий палац. Постановка — Раду Поклітару.

«ДискриміНАЦІЯ» — це хореографічна фантазія, до складу якої увійде декілька непов’язаних між собою видовищних новел-притч. Це історії про різні форми дискримінації, об`єднані ідеями, що спрямовані на пропаганду цінностей демократичного цивілізованого світу. Постановка змусить кожного замислитися над проблемами сучасності та наголосить на важливості толерантності, зосереджуючи увагу на проблематиці дискримінації та підтримки взаєморозуміння. Авторська хореографія Раду Поклітару та талант артистів театру перетворять емоції та розбіжності сучасного світу в справжню майстерність танцю, створюючи унікальну картину неперервних рухів хореографії та внутрішнього життя суспільства.

«Сон літньої ночі» в Театрі на Подолі

Коли у пошуках порятунку, правди й ніжності ми ховаємося у мріях? Коли сон випускає найбільші страхи, які ховаємо навіть від самих себе? Коли ми сміємося до сліз, але ці сльози ранять наше серце? Що станеться, коли комедія, наповнена силою Квітки Богів, набуде кольору, який був невідомий донині, а наш сміх і наші друзі постануть в іншому світлі? Коли жарти, що лікують, стануть механізмом виживання, захистом від страху й бруду, отрутою для тендітної душі? Якими станемо ми та світ навколо, якщо навіть Боги закриють очі, щоб не бачити світла, яке так потрібне нашій землі? Пошукати відповіді можна на виставі «Сон літньої ночі» від Театру на Подолі.

«Матір моєї мами» в Молодому театрі

Молодий театр не зраджує свою традицію говорити з гумором про серйозне. От і цього разу прекрасна жіноча команда створила іскрометну комедію, що занурює в містично-іронічний світ, у якому три покоління — бабуся, мати й донька — ніяк не можуть знайти відповідь на споконвічне жіноче питання: чому від них усе життя тікають чоловіки?! От і зараз — за декілька днів до весілля зникає Саша, наречений бабусі.

Можливо, розгадка не така вже й проста, як усім здається? Можливо, винна у всьому… покійна прабабуся? То ж чи буде розкрито таємницю роду, і чи будуть колись щасливими жінки в цьому домі? Та куди все ж таки зник і чи повернеться наречений Саша?

«Люкс для іноземців» в Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка

Дія класичної комедії положень популярного англійського комедіографа Дейва Фрімена відбувається в невеличкому готелі французького містечка на кордоні з Німеччиною. Всі мешканці в очікуванні яскравого фестивалю Святого Вольфганга, у вирі підготовки якого виникає безліч несподіваних, непрогнозованих ситуацій. Одна з них і є основою сюжету: дві сімейні пари поселяють в одному номері, що породжує купу плутанини та курйозних сцен. Режисер-постановник Анатолій Хостікоєв за яскравістю відверто театрального дійства, яке насичено ефектними музичними номерами, відчув і втілив у виставі щемливу ноту ностальгії за справжнім реальним життям, яке існує поза межами карнавальної стихії. Після свята наступає ранок, а з ним і розуміння істинного сенсу життя, яке неможливо розпочати наново.


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Ювелірний дім SOVA презентує святкову колекцію прикрас, натхнену...


Читайте також
Популярні матеріали