5 сучасних українських митців, за якими варто стежити

Кожен з унікальним стилем

Сучасне мистецтво проблематизує сьогодення і досліджує сценарії майбутнього. Щоб навчитися критично сприймати світ та розуміти, як з ним взаємодіяти, продюсерка культурних проєктів Каріна Качуровська пропонує підписатися на сторінки українських митців. Їхні художні практики стимулюють мислення і допомагають усвідомити зміни, які ми проживаємо сьогодні. 

Ave Libertatemaveamor 

Молода українська художниця-графік, псевдонім якої — це водночас і привітання, і абревіатура перших літер її імені, імені близької їй людини та символічного місця, де відбуваються події, які вона зображує. Її творчість — графіка знаків і символів. Художниця віднаходить прообрази у побутових сценах, різноманітті флори й фауни, літографії Геккеля. Тонко, естетично і з характером. 

Мітя Фенечкін 

Талант, який живе і працює в Одесі. Невтомно малює щодня. Розуміє, що при такій важкій боротьбі й такій великій кількості жертв ми не маємо права програвати на культурному фронті. Тож постійно робить замальовки про війну та веде активну виставкову діяльність. Має свій стиль і широке коле поцінувачів його художніх роздумів про сенси й відчуття. Впевнена, якщо ви ще не серед них, то після перегляду робіт точно приєднайтесь. 

Іра Максимова

Займатися художніми практиками Ірина почала не так давно, проте вже встигла здобути самість, неповторність і характерну колористику у своїх творах. Кожна робота — це маніфест, голос, заклик до дій. Поважаю, ціную і вам раджу. 

Андрій Опришко

Унікальний та самобутній. Прихильник малювання, ремісничих практик спонукає до роздумів і підкреслює вроджену багатогранність, тактильність і недосконалу красу матеріалів дикої природи. Основні кольори: охра, чорний, коричневий. У своїх  роботах митець часто зображує рідне село, знайомі ґрунтові дороги та кущі, де, на думку автора, ще залишились справжні емоції та стосунки. Щодня автор працює з гончарною глиною з використанням спеціальної обпалювальної печі — горна, де пластичний матеріал стає міцним базисом для прояву унікальної образно-пластичної мови художника. 

Антон Саєнко 

Художник-експериментатор, який працює з перформансом, ленд-артом, і живописом. Всі його проєкти заслуговують уваги, але моє серце належить саме монохромним полотнам з нескінченними нашаруваннями фарби, а разом з цим і сенсами. Це візуальна філософська практика, яка провокує питання, але не обов`язково на них відповідає.

Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Життєрадісний весняний манікюр для всіх, хто відчуває апатію: 15...


Etnodim присвятив вишиванки країнам, які допомагають Україні...


Читайте також
Популярні матеріали