5 квір-романів від українських видавництв

Відверто про почуття та пошук ідентичності  

Шкільна історія кохання, автобіографічна оповідь про прийняття себе та книжка про безталанного юриста — такі квір-романи є в українських видавництвах.

Що варто прочитати? Ми зібрали 5 книжок, вартих вашої уваги.

«Орландо», Вірджинія Вулф

Роман «Орландо» незвичний навіть для його авторки — Вірджинії Вулф. Про що він? Чи це романтизована біографія молодого дворянина, що три століття поспіль не старішає, а згодом ще й перетворюється на жінку? Чи дотепна пародія?  Чи майстерна гра авторки з простором і часом? Чи своєрідне освідчення в коханні завдовжки з роман? Читачі можуть знайти відповіді самотужки.

«Майже хороші хлопці», Дар’я Чайка

Кім — гей, і вся школа дізналась про це, коли його особисте листування злили в мережу. А оповідач книжки — його колишній найкращий друг. Після літніх канікул вони повернулися до школи, де чутки й плітки постійно їх переслідують, а ненависть деяких учнів до Кіма іноді переходить усі межі.

Оповідачеві дошкуляє безліч запитань: чому Кім не дає відсічі кривдникам? Чому обірвав з ним спілкування після років дружби? Він прагне отримати відповіді. Проте правда, яка починає відкриватися оповідачеві, заплутує його ще більше. 

«Коли завмирає серце», Еліс Осман

Чарлі та Нік навчаються в одній школі та ніколи не перетинаються. Проте хлопці починаються сидіти за однією партою. Вони швидко стають друзями, і незабаром Чарлі сильно закохується в Ніка, хоча й не думає, що у нього є шанс. Але кохання працює дивовижним чином — Нік зацікавлений у Чарлі більше, ніж вони обоє усвідомлювали.

«Маленьке життя», Ганья Янаґігара

Четверо колишніх однокласників переїжджають до Нью-Йорка й шукають власний шлях у житті. Їм не все вдається, проте головні герої тримаються завдяки дружбі й власним прагненням. Минають десятиліття, стосунки поглиблюються, затьмарюються, приправляються пристрастю, успіхом і гордістю. Та всі розуміють, що найбільше проблем у Джуда, дуже здібного юриста і страшенно безталанного чоловіка. Розум і тіло героя пошматувало важке дитинство, його переслідують страхи  та травми, які він ніколи не зможе подолати, і саме вони назавжди визначають його життя.

«Припини свої вигадки», Філіпп Бессон

Автобіографічна історія розпочалася 25 років тому із зустрічі двох абсолютно різних підлітків: один — досить сором`язливий син вчителя, старанний студент і досвідчений читач; інший — селянська дитина, бунтівний, харизматичний і загадковий, улюбленець дівчат. Їхній потяг був негайним і недвозначним. Але Тома не міг висловити свої почуття і прийняти себе таким, яким він є.  Він зник з життя оповідача так само несподівано, як і з`явився, залишаючи юному Філіппу рану першого кохання, яка ніяк не загоювалася. 

Історія їхнього кохання — це складне і гостре спостереження за тим, як важко бути собою в певних соціальних чи сімейних рамках. 


Реклама

Популярні матеріали

Книжкові новинки червня, на які варто звернути увагу


Гід найгарнішими весільними сукнями 2024 року


«ТопШефи х WINETIME. Готуємо разом»: Іван Булавін ділиться...


Читайте також
Популярні матеріали