5 книжок, які варто прочитати кожній мамі

Шлях авторок від вагітності до виховання підлітків

Чи існує формула ідеального виховання дітей? Всюдисущі поради, суспільні очікування, нові та не завжди успішні досвіди спілкування з тінейджерами, особисті кризи — усе це лягає на плечі батьків. Складний шлях — вагітності, пологів, народження дитини й подальшого її виховання — проходять саме мами. 

Як жінкам навчитися чути себе, побудувати правильні стосунки з дітьми та не обмежуватися стереотипами? Ми зібрали книжки про різні етапи виховання дітей, де авторки діляться власним досвідом.

Комплект книжок «Мам» та «Не вагітна», Каріна Саварина

Це може бути ваша сусідка, яка щоранку виходить на пробіжку, блогерка, за якою вам подобається стежити в соцмережах, або навіть близька подруга. Усі вони можуть виявитися жінками, які безрезультатно намагаються стати мамами. Роман «Не вагітна» створений на особистому досвіді авторки. Понад п`ять років невдалого планування вагітності стають болісною, місцями смішною, але відвертою історією про молоду жінку, яка мріє про материнство. Про соціальний тиск і походи до лікарів, нетрадиційну медицину і спроби штучного запліднення, подвійне життя у соціальних мережах, еміграцію і повернення в Україну — цей автобіографічний роман порушує чимало непростих тем. 

«Мам» — це продовження першого роману авторки. Тут головна героїня не тільки вчиться піклуватися і співіснувати разом з усиновленою дитиною, а й намагається змиритися із неприйняттям суспільства, містом, яке абсолютно не пристосоване для немовлят, непривітними лікарями, новими стосунками із чоловіком і навіть із власним тілом. Друга книжка написана відверто, іноді з іронією, а іноді із болем, вона відтворює трансформацію стосунків матері й дитини. Щоб стати мамою, героїні доведеться пройти чимало, а передовсім — почути саму себе. 

«Мама має право. Як подолати кризу материнства, позбутися почуття провини і знайти час на себе», Ніна Рестієрі

Це посібник для мам, які переживають стрес і перевтому. Спираючись на власний досвід, Ніна Рестієрі пропонує кроки для створення власної програми з подолання кризи. Авторка була дружиною, мамою чотирьох маленьких дітей та успішною підприємницею. Для більшості людей усе це — невимовне блаженство, а вона почувалася нещасною. Тож щодня картала себе за те, що невдячна своїй долі. А втім, озирнувшись довкола, Ніна зрозуміла, що більшість мам, яких вона знала, відчували те саме — страшенну втому, пригніченість, смуток, — при цьому наполегливо працювали, щоб зберегти ідеальний зовнішній вигляд.

«Матера вам не наймичка, або Чому діти це — прекрасно...», Катя Бльостка

Це книжка про реальне, живе, неідеальне материнство. Авторка поважною ходою пройдеться всіма періодами материнства, намагаючись триматися курсу на збереження здорового глузду та душевної рівноваги. Вона також розбере стереотипи, зруйнує шаблони та допоможе виробити імунітет до непрошених порад і забобонів.  Книжка написана для мам, щоб підтримати й надихнути; майбутніх мам, щоб налаштуватись і знати, чого чекати; бабусь, щоб згадати й пережити знову; і татусів, щоб краще зрозуміти усіх мам.

«Мам, ну ти нормальна?», Лоррейн Кенді

Психологиня та колумністка Лоррейн Кенді написала інструкцію з виживання поруч з дочкою-тінейджеркою. Її книжка — для батьків, які покинули надію на те, що емоційним гойдалкам колись настане кінець, а життя знову засяє барвами. Як вижити мамам під одним дахом із дочками-підлітками та не збожеволіти? А якщо це справдешнє цунамі накриває сімейний корабель ще й одночасно із власною кризою середнього віку? Що таке синапси, сепарація та підліткова логіка і як воно все працює? Де є межа норми в підлітковій поведінці? Які стратегії в побудові стосунків із підлітками ефективні? Про це легко та з іронією розповідає любляча мама чотирьох дітей, троє з яких — дівчата.


Реклама

Популярні матеріали

Одна сумка, яку полюбили всі модниці цієї осені


Благодійні ініціативи до місяця обізнаності про рак молочної...


Що, як і коли їсти для схуднення без дієти?


Читайте також
Популярні матеріали