5 книжок, які допоможуть поринути у чарівні світи і втекти від реальності

Магія літератури

 

Наше життя зараз непросте — тривоги, відсутність світла і тепла, невпевненість у тому, що буде завтра. Так хочеться іноді поринути в казку і не думати весь час про реальність! Видавництво Vivat підготувало добірку книжок з фентезійними історіями, які допоможуть ненадовго заховатися від сьогодення. Іноді це саме те, що потрібно для того, аби зберегти свою психіку.

«Двір холоду і зоряного сяйва»Сара Маас

Часто письменники звертаються до знайомих казкових сюжетів і переосмислюють їх, надаючи нових барв і відтінків. Оповідь американської письменниці Сари Дж. Маас про Двір шипів і троянд — це особливий погляд на історію про Красуню і Чудовиська. Роман «Двір холоду і зоряного сяйва» — четверта частина циклу, яка тепер доступна й українським читачам.

Одного дня мисливиця Фейра вбила вовка, який виявився не просто хижаком, а одним з фейрі. Зазвичай світи людей і цих чарівних істот не перетиналися, але не того разу. Фейрі зажадали відплати — дівчина мала піти на довічне ув’язнення до їхнього світу. Так почалася історія, що існує в багатьох романах, які мають шалену популярність у всьому світі й перекладені 35 мовами.  

У романі «Двір холоду і зоряного сяйва» головні герої постають перед новими проблемами — відновлюють Двір ночі та місто, зруйноване під час війни. І попри те що наближається святковий час, день Зимового сонцестояння, минуле не дає спокою.

«Як король Ельфгейму зненавидів оповідки», Голлі Блек

Не менш популярною у поціновувачів фентезі є Голлі Блек, авторка понад 30 творів для дітей та підлітків. Її книга «Як король Ельфгейму зненавидів оповідки» — це ілюстроване доповнення до серії про «Народ Повітря». Фантастично гарне видання, що окрім краси і користі несе небезпеку — ризикуєте так захопитися світами Голлі Блек, що доведеться поринути в читання усієї серії романів про «Жорстокого принца», «Лихого короля» та «Королеву порожнечі».

Книги «королеви фентезі», як фанати називають Голлі Блек, — це романи про чарівні світи, зокрема світ граційних і жорстоких фейрі, які недолюблюють інші раси, особливо людей. Та Двір фейрі, Ельфгейм, не оминули людські вади — інтриги, заколоти, несподівані союзи і  боротьба за владу. Ця історія точно не є дитячою казкою, хоч у ній є щось від кельтських легенд. Це оповідь про рішучість, боротьбу і силу, особливо жіночу. 

«Знайти країну амазонок», Наталія Довгопол

Наталія Довгопол — авторка майже десяти фентезійних романів. Її твори не перекреслюють реальність, а прикрашають її, додають дрібку магії. Новий пригодницький роман переносить читачів у давнину. Дивна компанія — князівна, яку програли в карти; шляхтич, який повстав проти батька; скоморошка та волоцюга — вирушає на пошуки легендарної країни амазонок. Навіщо? У кожного свої причини. Між героями, на перший погляд, немає нічого спільного, але все в цій історії не так просто.

«Знайти країну амазонок» — не історичний роман, але в ньому є певна історична канва, події відбуваються в майстерно виписаних декораціях XVII століття. За словами письменниці, у нас теж були лицарі у блискучих обладунках, замки, бали, гарне вбрання, князі та шляхта, тож чому не відправити героїв у такий світ? Причому дівочі персонажі тут на видноті, вони не другорядні, а діють пліч-о-пліч із героями-чоловіками.

Світ роману Наталії Довгопол розписаний детально, до дрібниць — побут, звичаї, традиції. Героям віриш та переживаєш: чи з ними все буде добре? Чи зроблять правильний вибір? І чи знайдуть-таки країну амазонок?

«Всі мої Ключі і Ґайя», Наталія Матолінець

А от в історії від ще однієї української письменниці Наталії Матолінець амазонок немає, проте є чаклуни, маги, безліч таємниць і доленосні зустрічі. Це оповідь, яка припаде до смаку не лише підліткам, а й дорослим читачам. Адже питання вибору, сумнівів щодо правильності рішення хвилюють і їх. 

На перший погляд, це історія про дівчину, яка втрачає пам’ять, постійно потрапляє в халепи, і хлопця-чаклуна, який може її врятувати. Але з розвитком подій герої розкриваються, а ситуація стає значно глибшою. За головною героїнею, Ґайєю, полює чи не вся чаклунська спільнота, головний герой, Іґніс, вважає, що його неправильно назвали, тому йому тотально не щастить. На цю парочку чекають пригоди, погоні та подорожі в часі та просторі. Події відбуваються у фантазійному світі, але в назвах деяких міст та країн виразно читаються сучасні топоніми, тож можна заплющити очі й уявити вулички, наприклад, Кракова (Кракау в романі).

«Всі мої ключі і Ґайя» — перший роман з нової серії від Наталії Матолінець, так що далі точно буде.

«Зірки й кістки», Ірина Грабовська

Роман «Зірки й кістки» української письменниці Ірини Грабовської також є першим твором з нового циклу «Замок із кришталю». Це фентезі меча і магії, абсолютно середньовічне за духом, про боротьбу за владу і те, що у кожного є власна темрява, з якою йому належить зустрітися.

Події роману мають реальне історичне підґрунтя із середньовічної європейської історії. Але це зовсім інший світ, осяяний священним світлом Зірок. Світ зі своїми війнами, правителями, релігіями, у якому не обійшлося без монстрів, що ними керують живі, та мертвих, які постають на полі бою.

Це епічна оповідь про конфлікт держав, кланів і окремих людей, у якій залишилося місце для благородства, дружби і кохання. Герої «Зірок й кісток» неоднозначні, вони розвиваються, а подекуди й деградують. Хтось приховує свій дар, хтось прагне повернути батьківський спадок, когось по життю веде бажання помсти. Герої ведуть боротьбу зі світом й із самими собою, примушують за них переживати й дуже відволікають від нашої реальності.


Реклама

Популярні матеріали

Які босоніжки нам потрібні цієї весни


Сучасний погляд на українські традиції: чому варто відвідати...


Модні новинки від українських брендів


Читайте також
Популярні матеріали