5 книжок, які допоможуть жити усвідомлено і щасливо

Добірка, що здатна змінити життя на краще

Ми не можемо впливати на все, що відбувається навколо нас, але є речі, які ми можемо змінити, щоб почуватися трохи щасливішими. Перестати ходити по колу, нарешті жити за власними правилами, знати, як собі допомогти в приватному чи професійному житті, зрозуміти, чого ми насправді хочемо. Ця добірка книжок від видавництва Vivat може допомогти жити усвідомлено і щасливо.

«Сяйво свідомого "я"», Ніколь Ле Пера

Часто ми живемо в режимі автопілота і не розуміємо, що і навіщо робимо. Виснажуємося,  нервуємо, намагаємося досягнути чужих цілей, біжимо за результатами та рекордами, які нам насправді непотрібні. Ніколь Ле Пера, американська психологиня і психотерапевтка, переконана — коли ми живемо неусвідомлено, по шаблонах, втрачаємо зв`язок з внутрішньою системою координат, перестаємо себе чути, а відтак застрягаємо в травматичних стосунках і тривогах.

Її книжка «Сяйво свідомого "я"» точно прийдеться до смаку тим, хто хоче краще пізнати себе, опанувати стрес, віднайти смак життя. Ніколь зібрала методи холістичної психології — найкраще від психології, нейронауки та духовних практик, і охоче ділиться досвідом зі своїми читачами та читачками й мільйонами підписників в соцмережах.

«Дихай і живи. Як опанувати себе в кризових ситуаціях», Тетяна Вишко

Вдих-видих, вдих-видих. Під час стресу чи панічної атаки дихання повертає до нормального стану, дозволяє опанувати себе, опинитися «тут і зараз». Особливо тут і зараз, в часі війни, нам потрібні всі можливі інструменти, які можуть допомогти повернутися до нормального стану.

Тетяна Вишко, психологиня та психотерапевтка, повертає до життя через любов. До отого нормального життя, яке зараз нам здається хіба спомином. В її книжці — ефективні психологічні техніки та вправи, які можна застосовувати, коли йдеться про тривогу, стрес, ПТСР, психологічну травму, втрату, провину вцілілого, депресивні стани. Книжка не замінить походу до фахівця, якщо ви відчуваєте потребу, але вона написана у формі діалогу психологині з клієнткою. І замість нудьги від сухої теорії можна відчути присутність у своєму житті психолога, з яким можна «на ти» і який запитує «Як ти?».

«Запал без вигоряння. Як завершити цикл стресу, працювати до сподоби й жити щасливо», В`ячеслав Халанський

Надмір робочих обов’язків упродовж ненормованого робочого дня, десятки робочих чатів, що не замовкають і на вихідних. Збираєшся на роботу в понеділок зранку, а вже відчуваєш втому. Хіба це життя? Вигорання — хвороба сучасних людей. Керівники великих компаній, топменеджери, бізнесмени, а також лікарі, вчителі, журналісти, піарники, зрештою представники всіх професій, стикаються з цією проблемою.

Як зрозуміти, що ви або ваші підлеглі емоційно вигоріли? Чому нормально зраджувати сподівання начальника та прохати про допомогу? Де шукати мотивації та щастя під час війни? Відповіді — у книжці В`ячеслава Халанського, психолога та психотерапевта. Він не просто розповідає, що таке вигорання, як його діагностувати і як не допустити, але і ділиться реальними вправами та методами, які допоможуть перемогти вигорання, якщо воно до вас таки дісталося.

«Синдром самозванця. Як прожити неймовірне життя, на яке ви заслуговуєте», Еш Амбірдж

Ще одна проблема людей, які залучені до професійної діяльності, а, отже, більшості людей — синдром самозванця. Іноді нам здається, що ми нічого не знаємо, не варті підвищення, а іноді й взагалі соромимося ставити справедливу ціну за свою роботу. Мовляв, інші можуть заробляти пристойні гроші своєю працею, але не ми. А коли йдеться про те, щоби розпочати власну справу, взагалі ховаємо голову в пісок і переконані, що це неможливо.

Еш Амбірдж, блогерка і письменниця, підказує, як перетворити будь-які знання, якими володієте, на роботу мрії, розповідає, чому не варто починати з малого і як оговтатися після всього, що може вам прилетіти. Її трохи хуліганська книжка допоможе додати пристрасті до того, що ви вмієте робити, та позбутися застою в професійному житті. І не лише професійному. Адже знання, що ви варті мрії, дуже допомагають поза офісними стінами. Страхи, сумніви та перфекціонізм — це більше не про вас.

«Звичка давати п`ять. Візьміть під контроль власне життя за допомогою одного простого звичаю», Мел Роббінс

Пам’ятаєте, що говорять при посадці в літак? За потреби спочатку вдягайте маску на себе, а потім на тих, хто поруч. Тримати кулачки за інших — це добре, але найперше варто дбати про себе, адже лише так ви можете бути реально корисними іншим. Давати собі п’ять — це не просто дія, це цілісне ставлення до життя, світогляд, філософія та стратегія, що перепрограмовує підсвідомі патерни вашої свідомості.

Книжка Мел Роббінс — світовий бестселер, який переклали на понад 35 мов, а виступ авторки на конференції TED набрав понад 14 мільйонів переглядів. Вона зібрала у своїй книжці наукові дослідження, особисті історії та результати із реального життя, які звичка давати п’ять змінює життя людей по всьому світі. І це дійсно дієвий рецепт, який допоможе опанувати власне життя.


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали