5 книжок про сильних жінок із захопливим сюжетом

Історії, від яких неможливо відірватися

Ексклюзивно для ELLE.UA видавництво Vivat пропонує добірку історій про жінок і дівчат, які самостійно вирішували свою долю і проявляли силу навіть тоді, коли це здавалося неможливим. 

«Рум’яна» (Річард Кіршенбаум)

Це історія не про індустрію краси, не про створення брендів, які стали легендарними, а про те, як дві впевнені у собі жінки змінили власні життя і цілий світ, не більше і не менше. Вони розпочали свій шлях з різних відправних точок у непростий час випробувань і можливостей, особливо для жінок. Молода єврейка Джосая Герценштайн стала Джозефіною Герц і втекла з рідної Польщі до Мельбурна, де фактично з нікого започаткувала косметичний бізнес. Іммігрантка з Канади Констанс Ґарденер стає Ґардінер — так аристократичніше. І також мріяла підкорити індустрію краси. 

Підхід до ведення справи у них був різним, однак обидві мали одну мрію — щоби жінки на всіх континентах користувалися їхніми помадами чи парфумами. І цілеспрямовано до цього йшли, часто нехтуючи особистим щастям. «Рум’яна» — це історія не про помади чи креми, це розповідь про дружбу, суперництво і рішучість змінити світ чи бодай вміст жіночих косметичок. 

«Мандрівний цирк сріблястої пані» (Наталія Довгопол)

Фрау Ґріте, «срібляста пані», ефектна власниця мандрівного цирку, переживає скрутні часи, але не втрачає надії попри непрості життєві обставини. Що б не відбувалося навколо — цирк рушає далі, повз села і містечка. І одного дня до трупи долучається дивна дівчина, яку в селі вважають божевільною. А все тому, що вона спілкується з лісовиком, водяником та іншими створіннями. 

Це захоплива і добре написана пригодницька історія, яка проведе читачів українськими землями сторічної давнини, наповненими магічними істотами з міфології. А ще розкаже про жінок, які не бояться йти за своєю мрією та виживати у чоловічому світі та примушувати його грати за власними законами. Сильні й слабкі, простодушні й суперечливі — героїні цього роману дуже різні, але в цій різноманітності і є своя родзинка.

«Однойменні» (Едрієнн Янґ)

«Однойменна» — це друга частина пригод Фейбл, які розпочалися у книзі «Поміж злодіями». Це також історія про рішучість та здатність поставити на кін усе, що маєш, для того, щоби досягти бажаного. Дуже атмосферна книга, яка від якої віє солоним морським бризом. 

Фейбл одночасно втратила матір та домівку, і мусить працювати добувачкою на капітана-злодія, ставши заручницею у протистоянні між двома торговцями, один з яких — її батько. Це динамічна, яскрава історія зі світу піратів та магії, в якій перед сильною жінкою постають непрості виклики. Байдуже, що в неї нема нічого — вона мусить перемогти. І зробить для цього все.  

«Проклята» (Френк Міллер, Томас Вілер)  

Ця книга — особливе бачення історії про короля Артура, добре знайома легенда у новому, жіночому втіленні. Німуе 16 років, але її життя відрізняється від життя пересічних дівчат її віку. У селищі друїдів її переважно уникають, адже дівчина відьма і позначена темними чарами. Однак вищі сили вирішують, що саме Німуе може виконати особливу місію та врятувати рідні землі від Багряних Паладинів. Спочатку дівчина намагається втекти від відповідальності, яка на неї звалилася. Але згодом розуміє — мусить виконати доручення, чого б це їй не вартувало.

Німуе повинна доставити могутній меч до Мерліна і, заручившись підтримкою лицаря Артура, вирушає в небезпечну подорож. Цю історію про дівчину-воїтельку вже екранізували на Netflix. 

«Бібліотекарка з Аушвіцу» (Антоніо Ітурбе)

Потрапивши до Аушвіцу, 14-річна Діта Адлерова бере на себе просту на перший погляд, але неймовірно небезпечну місію — стає берегинею бібліотеки. В’язні як зіницю ока бережуть 8 книжок: старенький атлас, кілька підручників, якийсь роман французькою мовою та пошарпані «Пригоди бравого вояки Швейка». Якщо нацисти дізнаються про цей скарб, всіх причетних чекає розправа.  

Серед страху і розпачу дівчина плекає неймовірний світ і береже те, що здатне повернути до нормального життя, адже, читаючи ці книги, діти могли хоча б ненадовго відриватися і вчитися, думати, фантазувати. Це непроста, але дуже важлива історія про те, що навіть в найтемніші часи люди вміли знаходити щось світле, заради чого варто жити, і проявляти силу там, де це було практично неможливо. 


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали