5 книжок про екологічний спосіб життя

Як дотримуватися свідомого споживання та дбати про власний добробут

Шкода швидкої моди, відмова від поліетилену та свідомий вибір повсякденних речей — про це розповідають автори книжок, наголошуючи на важливості екологічного способу життя. Як подбати про власний добробут та водночас потурбуватися про планету? З нагоди Міжнародного дня екологічних знань ELLE разом з Yakaboo зібрав 5 книжок, які допоможуть кожній людині стати більш екофрендлі.

«Не купуй нічого, май усе. Радість витрачати менше, ділитися і робити це все усвідомлено», Лісл Кларк та Ребекка Рокефеллер

Свідоме споживання часом сприймають як постійну відмову собі в чомусь. Але насправді йдеться про уважний і чесний аналіз своїх потреб та імпульсів. Авторки, засновниці міжнародного проєкту The Buy Nothing, пропонують етичний підхід до споживання — не «економити на собі», а натхненно дбати про власний добробут, громаду та планету. Книга складається з семи розділів, у яких є інструкції, як навчитися віддавати, просити, відмовлятися від нового на користь старого, ремонтувати та виготовляти певні речі, ділитися, позичати й дякувати.

«Життя та смерть однієї одежини», Максін Бедат

Ваші улюблені джинси мають свою особисту історію. Шкода, що не можуть її розповісти. Проте за них це зробить Максін Бедат, яка все життя займається модою та відповідальним споживанням. З книжки ви дізнаєтеся все про ваші джинси: звідки вони насправді прийшли, скільки тисяч кілометрів подолали чи скільки рук їх ткали, фарбували, пакували, відправляли й продавали, щоб доставити до вас. І все заради того, щоб ми купували більше і більше, не замислюючись про реальну вартість речей. Навіщо нам знати про це? Бо швидка мода приносить людям в усьому набагато більше прикрощів, ніж щастя.

«104 дні без поліетилену», Маріанна Бойко

Авторка проєкту Zero Waste Ukraine одного разу провела експеримент і перестала користуватися будь-яким поліетиленом. За результатами дослідження вона створила щоденник 104-денної відмови від одноразових торбинок у супермаркетах, пластикових трубочок та горнят у кафе. Книжка авторки теж екологічна: папір її сторінок виготовлено з деревини, вирощеної методами, що запобігають деградації лісів і виснаженню лісових ресурсів, а обкладинка — з картону з вторинної сировини. 

«Жити із "зеленим серцем". Подбай про себе і планету», Ґей Браун

Зменшити кількість непотрібних речей та сміття — це пів біди. Але як правильно обрати потрібні речі: яку зубну пасту взяти з-поміж тисячі інших? Яке мило точно безпечне? Як тепер бути з одягом, меблями, їжею? Якщо до таких щоденних виборів підходити усвідомлено, ми вплинемо не лише на своє здоров’я та оселю, а й на планету загалом — запевняє екологічна активістка Ґей Браун. Дослідниця просто й доступно пояснює, як вибирати харчові продукти й засоби особистої гігієни, та пропонує рішення, які відповідають вашому бюджету і способу життя.

«Садотерапія. Як позбутися бур’янів у голові», Сью Стюарт-Сміт

Садівництво може бути цілющим для розуму людини, а ще — зменшити стрес і сприяти добробуту в повсякденному житті. Догляд за рослинами — це основа психотерапевтичного методу, ефективність якого почали фіксувати науково під час реабілітації вояків Першої світової війни. Відтоді садотерапія широко використовується для зменшення стресу та досягнення психологічного добробуту. Сью Стюарт-Сміт, авторка й видатна психіатриня — теж завзята садівниця. Вона стверджує, що вам необов’язково мати свій сад — для вправ буває достатньо маленької клумби або навіть прогулянки в парку.


Реклама

Популярні матеріали

Знайомтеся, Олександр «Терен» — український ветеран та новий...


«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали