5 книжок, написаних на основі реальних подій

Історії про відвагу, боротьбу та силу любові й віри

Часом книжки, засновані на реальних подіях, вражають так, що стає складно повірити у реальність описаних подій. Однак водночас ці історії сповнені світлими моментами, які розчулюють до сліз та дарують надію, що людина не лише здатна вистояти в найгірших моментах життя, а й зберегти любов у своєму серці. 

Сьогодні ми підготували для вас добірку з 5 неймовірних біографічних оповідей. 

«Світло днів. Нерозказана історія жінок руху опору в гітлерівських гето», Джуді Баталіон

«Світло днів. Нерозказана історія жінок руху опору в гітлерівських гето» — документальний роман про жінок, які допомогли перетворити єврейські молодіжні групи у Польщі на осередки опору для боротьби з нацистами. 

Одним із джерел натхнення для написання книжки про хоробрість єврейських жінок став збірник мемуарів Freuen in di Ghettos («Жінки в гето»), опублікований 1946 року. 

Джуді Баталіон дослідила численні документи та мемуари, відшукала родини героїнь своєї книжки, щоб відтворити хід подій, написати історію про незламність та зібрала розповіді безпосередніх учасниць спротиву, аби показати широту й масштаб жіночої відваги та висвітлити надзвичайні досягнення єврейських жінок, чиї подвиги досі лишалися невідомі.

«Світло днів» нещодавно вийшла друком у видавництві #книголав. Книжка перекладена понад двадцятьма мовами та стала бестселером New York Times, відзначена Національною єврейською книжковою премією та Канадською єврейською літературною премією та обрана Стівеном Спілбергом для екранізації.

«Татуювальник Аушвіцу», Гізер Морріс

Дебютний роман австралійської письменниці Гізер Морріс про силу кохання, віри й внутрішнього спротиву, завдяки яким можна пройти крізь найтяжчі випробування. Книжку написано на основі реальних подій. 

У 1942 році у концентраційному таборі «Аушвіц» зустріли одне одного Лалі Соколов та Гіта Фурман. У неї стерлося татуювання з порядковим номером, він мав набити новий… Це було кохання з першого погляду. Молодим людям судилося пережити страшні випробування, розлуку й омріяне возз’єднання, яке переросло у 56 років щасливого подружнього життя.

Їхню історію кохання записала Гізер Морріс зі слів самого Лалі, з яким авторка випадково познайомилася 2003 року. Ця зустріч змінила долі обох. Відчуваючи до Гізер довіру, літній чоловік наважився розповісти їй найпотаємніші подробиці свого життя під час Голокосту. Спочатку Гізер написала історію Лалі у формі сценарію, який було високо оцінено на міжнародних конкурсах, а згодом перетворила його на свій дебютний роман «Татуювальник Аушвіцу».

У світі було продано понад три мільйони примірників книжки. «Татуювальник Аушвіцу» очолив список бестселерів за версією The New York Times.

«Подорож Цильки», Гізер Морріс

«Подорож Цильки» — роман про Сесилію Кляйн, дівчинку, яку в шістнадцять років вислали в концтабір Аушвіц. У нелюдських умовах її врода та характер стали для неї порятунком і водночас прирекли на нові випробування. Після звільнення Аушвіцу дівчину за так звану колаборацію з ворогом висилають у Сибір. Цильці доведеться подолати нелегкий шлях, щоразу знаходячи в собі сили, про які ніколи не здогадувалася. Життєва подорож Цильки, сповнена боротьби, болю та світлих моментів, розчулить до сліз. Однак вона також подарує тверду надію, що людина не лише здатна вистояти в найгірших умовах, а й зберегти любов у своєму серці. 

«Обіцянка сестер», Гізер Морріс

Роман про сім’ю і сестринство, мужність і стійкість, в основі якого реальна історія. 

Три сестри — Цібі, Маґда та Лівія народилися і зростали в Словаччині. Коли Європу окупували нацисти, вони були ув’язнені в Аушвіці.  У цьому жахливому місці Цібі, Маґда та Лівія пройшли важкі випробування, ледь не померли від голоду, важкої праці та знущань охоронців концтабору, але постійно трималися разом. Коли туди наближалися союзники, щоб звільнити всіх, на них чекало останнє випробування — марш смерті з Аушвіцу. Нацисти намагалися знищити будь-які докази, що у цьому місці утримували в’язнів, і вивели всіх на страту. Та сестрам вдалося втекти та сховатися в лісі, поки їх не знайшли свої. 

Після звільнення сестри їдуть до Ізраїля, до свого нового дому, і тут їхня боротьба за свободу тільки починається. Лівія, Маґда і Цібі зустрінуть привидів минулого та відкриють таємниці, які вони приховують одна від одної, щоб знайти справжнє умиротворення і щастя. Ця історія про велику силу, відвагу і надію.

Книжки доступні до замовлення на сайті #книголав. 

«Вибір», Едіт Еґер

Еґер потрапила до Аушвіцу, коли їй було 16 років. Їм із сестрою вдалося вижити, однак вони втратили батьків. Через кілька років після звільнення Еґер емігрувала до Америки, де протягом десятиліть працювала над тим, щоб зцілитись від травми. У цій книжці історія її перебування у концтаборі та її звільнення, історія самозцілення та розповідь про те, яку роль у цьому процесі відіграв Віктор Франкл, психотерапевт, теж вцілілий в Аушвіці, а також це історії її пацієнтів, яким вона допомогла пережити скрутні моменти.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Old money — естетика, яка ніколи не вийде з моди: складаємо образи...


Читайте також
Популярні матеріали