5 книжок, які не відпустять вашої уваги до останньої сторінки

Варті уваги 

Vivat зібрав історії, які триматимуть увагу до останньої сторінки і чудово підійдуть, щоб відволіктися в останні дні лютого. Трилери, детективи, пригодницькі романи — що припаде вам до душі сьогодні?

Тана Френч. «У лісі» 

Тана Френч «У лісі» 

Книжка, від якої тремтять руки. Детектив відділу вбивств Роб Раян тримає своє минуле в секреті, але воно не дає йому спокою. Одного дня в лісі в передмісті Дубліна знаходять мертвою 12-річну дівчинку. Детектив разом з напарницею береться розслідувати справу, але розслідувач почувається не у своїй тарілці. Можливо, тому, що двадцять років тому там же, у лісі, зникли троє дітлахів. Поліція знайшла лише одну дитину, до смерті перелякану, в закривавлених кросівках… Хлопчик виріс, але минуле прийшло за ним. І можливо, спогади, які майже вдалося стерти, тепер стануть у нагоді?

За версією The Washington Post, Тана Френч — одна з найцікавіших авторок кримінальних романів за останні 10 років, лавреатка престижних премій детективістів. За її творами BBC і Starz вже зняли серіал «Дублінські вбивства». Колись сам Стівен Кінг визнав, що людям дуже пощастило, що у них є Тана Френч.

Карен Мак-Квесчін. «Місяцеве дитя» 

Карен Мак-Квесчін «Місяцеве дитя» 

Американській авторці Карен Мак-Квесчін вдалося написати історію, від якої неможливо відірватися. Холодна, січнева ніч, місячне затемнення. Шерон Лемке виходить на двір і у вікні будинку сусідів бачить дещо, що її напружує — маленька дівчинка миє посуд. Дітей такого віку у сусідів немає, та і дивно, коли дитина о такій порі займається хатніми справами. Хоча, зізнатися чесно, жінку ніколи не цікавило, що відбувається за парканом, хіба з напису на поштовій скриньці вона знала, що їхнє прізвище Флемінг. Незабаром до жінки переселяється її прийомна дочка Нікіта, якій те, що відбувається у сусідському будинку також здається підозрілим.

Там, де безсилі соціальні служби, можуть впоратися дві жінки, які розпочинають власне розслідування і з’ясовують моторошні речі. А що, якби Шерон не звернула увагу на те, що відбувається в сусідньому будинку?

Анастасія Нікуліна. «Я іду шукати» 

Анастасія Нікуліна «Я іду шукати»

Пригодницька книга від української письменниці Анастасії Нікуліної — це історія про людей, які мріють про здійснення бажань, але чи знають вони насправді, що хочуть знайти? Це історія про мрію і про те, яким є наше суспільство, чого ми прагнемо, за що готові боротися, через що готові переступати у гонитві за власним щастям.

Книга про людей, які пов’язані між собою, але навіть не здогадуються про це. Засновник благодійного фонду, у якого викрадають доньку, і який сам безслідно зникає. Слідчий на межі розлучення, який за будь-яку ціну хоче зберегти власну родину. Волонтери, які возять подарунки мешканцям дитячого будинку. Блогери-мільйонники, які полюють на хайп. А Юлік, підліток, але наївний як дитина, везе свого листа Святому Миколаю в … Харків. Що їх єднає? Як перетнуться їхні долі? До останньої сторінки ви не будете впевнені, у що перетвориться цей калейдоскоп та як розгорнеться історія.

Клер Норс. «Перші п’ятнадцять життів Гаррі Оґеста» 

Клер Норс «Перші п’ятнадцять життів Гаррі Оґеста»

Книга року за версією Washington Post. Британська письменниця Клер Норс розповідає захопливу, динамічну історію Гаррі Оґеста, з яким періодично стається одна прикрість — він помирає і народжується знову. Що б він не робив, він дорослішає, старішає, помирає і розпочинає нове життя з тієї точки, на якій закінчує попереднє. Гаррі пам’ятає все, що з ним відбувалося в попередніх життях та яка доля чекає на його друзів і близьких. Ці неймовірні знання не додають життю легкості — непросто бути дитиною, яка вдесяте живе одне і те саме життя.

Одного дня біля ліжка старого Гаррі, який доживав своє одинадцяте життя, з’явилася дівчинка, якій було відомо про його сутність. Вона знала про те, як припинити ці химерні переродження і мала для чоловіка повідомлення. Від того, чи він зможе змінити минуле, залежить доля всього світу. Чи вистачить життів Гаррі Оґеста для того, щоб виконати цю місію?

Алекс Майклідіс. «Діви» 

Алекс Майклідіс «Діви» 

У центрі роману Алекса Майклідіса, перекладеного на 37 мов, — історія двох людей, які на перший погляд не пов’язані, але їхні долі перетинаються. Психотерапевтка Маріанна тяжко переживає загибель чоловіка, який потонув. Професор Едвард Фоска викладає курс грецької трагедії в Кембриджі. Він харизматичний, розумний, популярний серед колег і студентів. А ще — соціопат, який одержимий культом Персефони й керує таємним товариством «Діви», адептки якого поклоняються йому, наче богу. Принаймні, в цьому переконана Маріанна.

Товариство дів практикує окультні ритуали. І одного дня, коли студентку Едварда знаходять з перерізаним горлом і виколотими очима, Маріанна усвідомлює, хто вбивця. Відтепер її життя підпорядковується одній єдиній меті — або вона доведе провину професора, або помре. Це не давньогрецька трагедія, але в цьому трилері чимало сучасних інтерпретацій античних міфів. До чого призведе атмосферний двобій?


Реклама

Популярні матеріали

Базовий гардероб 2023: одна сорочка — 5 образів


Елегантно і цікаво: офісний стиль на Тижнях моди


Колонка G: як миритися за допомогою сексу?


Читайте також
Популярні матеріали