Vivat зібрав історії, які триматимуть увагу до останньої сторінки і чудово підійдуть, щоб відволіктися в останні дні лютого. Трилери, детективи, пригодницькі романи — що припаде вам до душі сьогодні?
Книжка, від якої тремтять руки. Детектив відділу вбивств Роб Раян тримає своє минуле в секреті, але воно не дає йому спокою. Одного дня в лісі в передмісті Дубліна знаходять мертвою 12-річну дівчинку. Детектив разом з напарницею береться розслідувати справу, але розслідувач почувається не у своїй тарілці. Можливо, тому, що двадцять років тому там же, у лісі, зникли троє дітлахів. Поліція знайшла лише одну дитину, до смерті перелякану, в закривавлених кросівках… Хлопчик виріс, але минуле прийшло за ним. І можливо, спогади, які майже вдалося стерти, тепер стануть у нагоді?
За версією The Washington Post, Тана Френч — одна з найцікавіших авторок кримінальних романів за останні 10 років, лавреатка престижних премій детективістів. За її творами BBC і Starz вже зняли серіал «Дублінські вбивства». Колись сам Стівен Кінг визнав, що людям дуже пощастило, що у них є Тана Френч.
Карен Мак-Квесчін. «Місяцеве дитя»
Американській авторці Карен Мак-Квесчін вдалося написати історію, від якої неможливо відірватися. Холодна, січнева ніч, місячне затемнення. Шерон Лемке виходить на двір і у вікні будинку сусідів бачить дещо, що її напружує — маленька дівчинка миє посуд. Дітей такого віку у сусідів немає, та і дивно, коли дитина о такій порі займається хатніми справами. Хоча, зізнатися чесно, жінку ніколи не цікавило, що відбувається за парканом, хіба з напису на поштовій скриньці вона знала, що їхнє прізвище Флемінг. Незабаром до жінки переселяється її прийомна дочка Нікіта, якій те, що відбувається у сусідському будинку також здається підозрілим.
Там, де безсилі соціальні служби, можуть впоратися дві жінки, які розпочинають власне розслідування і з’ясовують моторошні речі. А що, якби Шерон не звернула увагу на те, що відбувається в сусідньому будинку?
Анастасія Нікуліна. «Я іду шукати»
Пригодницька книга від української письменниці Анастасії Нікуліної — це історія про людей, які мріють про здійснення бажань, але чи знають вони насправді, що хочуть знайти? Це історія про мрію і про те, яким є наше суспільство, чого ми прагнемо, за що готові боротися, через що готові переступати у гонитві за власним щастям.
Книга про людей, які пов’язані між собою, але навіть не здогадуються про це. Засновник благодійного фонду, у якого викрадають доньку, і який сам безслідно зникає. Слідчий на межі розлучення, який за будь-яку ціну хоче зберегти власну родину. Волонтери, які возять подарунки мешканцям дитячого будинку. Блогери-мільйонники, які полюють на хайп. А Юлік, підліток, але наївний як дитина, везе свого листа Святому Миколаю в … Харків. Що їх єднає? Як перетнуться їхні долі? До останньої сторінки ви не будете впевнені, у що перетвориться цей калейдоскоп та як розгорнеться історія.
Клер Норс. «Перші п’ятнадцять життів Гаррі Оґеста»
Книга року за версією Washington Post. Британська письменниця Клер Норс розповідає захопливу, динамічну історію Гаррі Оґеста, з яким періодично стається одна прикрість — він помирає і народжується знову. Що б він не робив, він дорослішає, старішає, помирає і розпочинає нове життя з тієї точки, на якій закінчує попереднє. Гаррі пам’ятає все, що з ним відбувалося в попередніх життях та яка доля чекає на його друзів і близьких. Ці неймовірні знання не додають життю легкості — непросто бути дитиною, яка вдесяте живе одне і те саме життя.
Одного дня біля ліжка старого Гаррі, який доживав своє одинадцяте життя, з’явилася дівчинка, якій було відомо про його сутність. Вона знала про те, як припинити ці химерні переродження і мала для чоловіка повідомлення. Від того, чи він зможе змінити минуле, залежить доля всього світу. Чи вистачить життів Гаррі Оґеста для того, щоб виконати цю місію?
У центрі роману Алекса Майклідіса, перекладеного на 37 мов, — історія двох людей, які на перший погляд не пов’язані, але їхні долі перетинаються. Психотерапевтка Маріанна тяжко переживає загибель чоловіка, який потонув. Професор Едвард Фоска викладає курс грецької трагедії в Кембриджі. Він харизматичний, розумний, популярний серед колег і студентів. А ще — соціопат, який одержимий культом Персефони й керує таємним товариством «Діви», адептки якого поклоняються йому, наче богу. Принаймні, в цьому переконана Маріанна.
Товариство дів практикує окультні ритуали. І одного дня, коли студентку Едварда знаходять з перерізаним горлом і виколотими очима, Маріанна усвідомлює, хто вбивця. Відтепер її життя підпорядковується одній єдиній меті — або вона доведе провину професора, або помре. Це не давньогрецька трагедія, але в цьому трилері чимало сучасних інтерпретацій античних міфів. До чого призведе атмосферний двобій?