5 книг для тривалого перельоту

Щоб провести час із користю 

Замкнений простір, крихітне віконечко, обмежена кількість багажу поруч та кілька годин перельоту попереду. Соцмережами не скористатися, тож як згаяти час? Надійний помічник у такому випадку — це паперова чи електронна книга. А ми порадимо, що можна почитати, щоб тривалий переліт промайнув непомітно, цікаво і з користю.

Рід Гастінгс та Ерін Маєр. «Netflix і культура інновацій»

Рід Гастінгс та Ерін Маєр проаналізували історію успіху Netflix й визначили, чому бізнесів багато, але інноваційними та прогресивними серед них стають одиниці. Секрет компанії — у людях: уся команда працює злагоджено тільки тоді, коли кожен її учасник почувається комфортно і знає, що він — важливий елемент системи, а не абстрактна робоча одиниця. У цій книжці ви знайдете поради, як створити компанію, у якій хочеться працювати та впроваджувати інновації. Крім того, ви дізнаєтеся про залаштунки роботи в найбільшому стримінговому сервісі, який досягнув неабияких успіхів завдяки унікальній корпоративній культурі.

Перес Керолайн Кріадо. «Невидимі жінки»

Це перша книжка про гендерні нерівності, написана на основі 100 років досліджень прихованих даних про жінок, що творили історію на рівні з чоловіками. Перес Керолайн Кріадо, офіцерка Ордена Британської імперії, борчиня за права людини,  викриває гендерну нерівність там, де її годі й шукати: на клавішах фортепіано, у програмах розпізнавання голосу, у клінічних випробуваннях лікарських засобів… Жінки в цій системі залишаються непоміченими. Сфери життя, підлаштовані під чоловічі потреби, некомфортні, та більше — небезпечні для жінок. 

Делія Овенс. «Там, де співають раки»

Кайя все життя спостерігає за безкраїми луками на узбережжі — маршами. Вона самотня посеред цієї дикої природи, їй доводиться в усьому покладатися лише на себе. З-поміж рідних у неї залишився тільки батько, але йому байдуже до доньки. Побоюючись, що її знов покинуть, Кайя не підпускає до себе нікого й ховається від проблем — так роблять раки, за якими вона любить спостерігати. Невдовзі дівчина усвідомлює, що ладна розділити з кимось свій закритий від сторонніх очей світ. Це роман про вихід із зони комфорту, пошук однодумців і дорослішання без втрати власної особистості, хай би якої думки не було оточення.

Емі Вебб. «Велика дев’ятка»

Емі Вебб пояснює, що таке штучний інтелект та яку роль відіграли компанії Великої дев’ятки — Google, Amazon, Apple, IBM, Microsoft, Facebook, Baidu, Alibaba, Tencent — у його розвитку. Авторка пропонує сценарії перебігу подій упродовж наступних 50 років, окреслює ризики переходу від штучного вузького інтелекту до сильного штучного інтелекту та штучного надрозуму, пропонує тактичні та стратегічні рішення проблем, які виникнуть за наведеними сценаріями, а також конкретний план перезавантаження сьогодення. Книга відповість на питання, ким насправді є корпорації Великої дев’ятки, а також розповість, як штучний інтелект накопичує свої помилки та чому цю сферу потрібно врегульовувати на державному рівні. 

Деніел Ґоулман. «Емоційний інтелект»

Книжка Деніела Ґоулмана спирається на наукову базу і водночас сприймається легко широкою аудиторією. У ній автор розповідає, як на життєві здобутки впливає емоційна сфера людини. До того ж, Деніел Гоулман пояснює, які емоційні складники передусім формують нашу долю, для чого нам емоції та як навчитися ними керувати, чи можна виправити емоційні моделі, закладені в людині, і чи реально об’єднати два слова «емоційний інтелект» та не отримати суперечність.

 


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай із кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Old money — естетика, яка ніколи не вийде з моди: складаємо образи...


Читайте також
Популярні матеріали