5 французьких фільмів, які необхідно переглянути

Справжня естетика французького кіно

Одного разу знаменитий французький актор Ромен Дюріс сказав фразу:

«Іноді мені здається, що французи впевнені: у нас є монополія на любов».

Такий настрій легко простежується у французькому кінематографі. До речі,  Ромен Дюріс — виконавець ролі Гюстава Ейфеля в масштабному романтичному байопіку «Ейфель». Фільм розповідає про будівництво тієї самої вежі і про фатальне кохання всесвітньо відомого архітектора. Картина з Роменом Дюрісом та красунею Еммою Маккей із шоу Sex Education вже встигла стати фаворитом глядачів. Тому ми вирішили трохи докладніше розповісти про фільм і згадати ще чотири байопіка про знаменитих французів, де любов — один із персонажів.

«Ейфель», режисер Мартін Бурбулон (2021)

Гюстав Ейфель повертається до Парижу справжнім героєм, адже він керував установкою статуї Свободи в Нью-Йорку. Ейфель абсолютно переконаний, що його майбутнім проектом має бути будівництво підземки в Парижі. Але влада має іншу точку зору. Вони хочуть тимчасову, але абсолютно видатну споруду на Всесвітній виставці в Парижі. Гюстав проти, доки не зустрічає фатальну дівчину зі свого минулого — прекрасну Адрієнн Бурже, яка надихає його на неможливе. Чи варто говорити, що Ейфелева вежа, хоч і не була прийнята частиною французького істеблішменту того часу, пережила всіх героїв скандальної історії. І нас переживе. Романтична історія під музику двічі лауреата премії «Оскар» Олександра Деспла вже підкорила французів і тепер прийшла підкорювати українських глядачів. 

«Ів Сен-Лоран», режисер Джаліль Леспер (2014)

До цієї картини про знаменитого кутюр`є Ів Сен-Лорана приклав руку його партнер по життю та бізнесу П`єр Берже, а тому лінія їх відносин, поза всяким сумнівом, стала однією з ключових у фільмі . П`єр Ніне грає зворушливу версію  Сен-Лорана, за що й отримав величезну похвалу від його друзів та шанувальників. Берже, який відповідає за бізнес-бік легендарного модного будинку, з неменшим успіхом зіграв Гійом Гальєнн. Але критики цієї пари не могли не помітити гострішого фільму на ту саму тему — «Сен-Лоран. Стиль  — це я», де любов і наївність поступаються місцем пороку. А П`єр Ніні — Гаспар Ульєль. Обидва фільми по-своєму хороші, але якщо ви шукаєте саме історію про велике кохання і прийняття один одного, тоді вам сподобається схвалена модним будинком драма Леспера Ів Сен-Лоран.

«Генсбур. Любов хулігана, режисер Жоанн Сфар (2010)

Син іммігрантів з Одеси, музикант Серж Генсбур, безперечно, став одним з найяскравіших героїв не тільки автентичного французького шансону, а й світської хроніки. Герой-коханець, геній, хуліган — як тільки не називала його преса за життя і після. Фільм, зітканий з його музики та любовних пригод, поставив французький режисер Жоанн Сфар, який запросив на головну роль маловідомого, але талановитого характерного актора та музиканта Еріка Елмосніно. Адже це саме той випадок, коли зовнішня схожість куди важливіша за гучне ім`я. Елмосніно за роль Генсбура, звичайно ж, був удостоєний премії Премії Сезар. Красуні Летиція Каста і Люсі Гордон зіграли Бріжит Бардо і Джейн Біркін відповідно.  

«Коко до Шанель», режисер Анн Фонтен (2009)

Легендарна французька актриса Одрі Тоту в ролі знаменитої Габріель Шанель. При таких складових фільм Анн Фонтен продає себе сам. Картина розповідає про юність Коко та її сходження до слави, найчастіше не найлегшою ціною. Після кількох років життя в притулку, де батько ніколи не відвідував її, Габріель Шанель влаштовується в провінційний бар і працює відразу в двох іпостасях. Вона і швачка, і співачка, яка отримала прізвисько Коко за пісню, яку вона співає ночами разом із сестрою. Зв`язок з бароном Бальзаном (Бенуа Пульворд) дозволяє їй увійти у французьке світ і дає шанс розвинути талант до створення все більш і більш популярних капелюхів. Коли Коко закохується в англійського бізнесмена Артура Кепла (Алессандро Нівола), перед нею відкриваються нові можливості, але життя стає складнішим, ніж будь-коли. Багато біографів Шанель називають саме Артура головним коханням у житті кутюр`є. Дивовижні переплетення сюжету зроблять цей фільм обов`язковим для перегляду. 

«Життя в рожевому кольорі», режисер Олів`є Даан (2007)

Саме ця картина Даана про життя культової співачки Едіт Піаф зробила талановиту француженку Маріон Котійяр зіркою світового масштабу, яка була удостоєна премії «Оскар» на іноземній мові. До Котійяр це вдалося лише Софі Лорен у 1962 році. «Життя в рожевому кольорі» відтворює сторінки біографії знаменитої французької співачки Едіт Піаф, починаючи з її дитинства, проведеного в крайній потребі, до її смерті вже в статусі справжньої легенди. Картина переносить глядача з десятиліття в десятиліття, розповідаючи про найбільш значущі моменти біографії співачки. Життя співачки, її успіхи та падіння були невіддільні від її любовних переживань. Такою вона була — жінкою, яка не може не любити. І її музика є цьому кращим підтвердженням. 

 

Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали