5 фільмів про щастя

Налаштовуємося на позитив

Усі режисери впевнені: щоб досягти високих касових зборів — наприкінці фільму має бути хепі енд. Тому ромкоми, комедії, мюзикли та фентазі про здійснення бажань користуються особливою популярністю серед глядачів. Уолт Дісней якось сказав: «Щастя — це стан душі. Все залежить від того, як дивишся на речі». Саме тому ми зібрали 5 стрічок, які змушують нас замислитися про власне ставлення до щастя.

«Вперед, мандрівнику», 1942 р.

Стрічка «Вперед, мандрівнику», знята за романом Олів Хіггінс Прауті 1941 року, представляє напрочуд прогресивне для свого часу бачення способів лікування психічних захворювань. Відмовляючись від ексцесів теорії Фрейда на користь лікування, заснованого на самооцінці та прийнятті себе, головна героїня Шарлотта вчиться визнавати, що існують різні види щастя — отримувати задоволення від простих речей, бачити власну цінність та красу навколишнього світу, ділитися одкровеннями з іншими.

«Місцевий герой», 1983 р.

«Місцевий герой» розповідає історію Мака (Пітер Рігерт), техаського нафтового менеджера, якого захоплений астрологією бос (Берт Ланкастер) відправляє до Шотландії придбати прибережне місто для нафтопереробного заводу. Затятий капіталіст, Мак потроху змінює своє сприйняття світу у міру того, як зростає його любов до суспільства та природи. Білл Форсайт отримав премію BAFTA за «Місцевого героя», і неважко зрозуміти чому. Знятий зі стриманою впевненістю і в’їдливим почуттям гумору, цей фільм — пронизлива, смішна комедія, що приносить задоволення.

«Місцевий герой» тонко досліджує різні форми щастя — скромне життя філософа-волоцюги, радощі світу природи, дружбу та спілкування, не гламурні, але романтичні стосунки. Кумедний прагматизм — на противагу капіталізму.

«Давайте потанцюємо», 1996 р.

Успішний, але нещасний офісний працівник Шохей (Кодзі Якушо) закохується в красиву танцівницю бальних танців і вчительку Май (Тамі Кусакарі), котра сумно дивиться з вікна студії, і глядач стає свідком нового роману. Але комедійна драма Масаюкі Суо не про кохання і не про танці; скоріше, йдеться про самореалізацію у позбавленні від комплексів, знятті стигматизації, у вмілому (або не дуже) самовираженні через танці, що підвищують рівень ендорфінів у крові.

Шохей таємно бере уроки танців, соромлячись того, що він може видаватися смішним. Він може видаватися безглуздим, але кого це хвилює, коли танго змушує його відчути себе живим?

«Амелі», 2001 р.

Продюсери «Амелі», номіновані на п’ять премій «Оскар», напевно, дещо знають про щастя. Ця дивна історія про самотню, добру, юну парижанку з живою уявою знайшла відгук як серед місцевої, так і серед міжнародної публіки. Коли Амелі (Одрі Тоту) знаходить стару коробку з дитячими пам’ятними речами, вона вирішує передати її першому власникові.

Здійснюючи свій план, Амелі розуміє, що її власне щастя може бути пов’язане з тим, щоби приносити щастя іншим. Але чарівний фільм режисера Жана-П’єра Жене — це не просто гімн альтруїзму: він також нагадує нам, що щастя можна знайти у повсякденності.

«Думками навиворіт», 2015 р.

Анімаційна картина Pixar, що отримала «Оскар», знайомить нас із дівчинкою Райлі, за стан якої відповідають п’ять емоцій, що живуть у її голові, — Радість, Сум, Гнів, Страх і Огида. Після того, як Райлі переїжджає зі своєю сім’єю до Сан-Франциско, її основні спогади та «острови особистості» руйнуються і перебувають під загрозою знищення, а Радість побоюється владарювання Журби, яка все більше заповнює емоційне тло головної героїні.

Що цікаве: створюючи фільм, режисер Піт Доктер багато консультувався з психологами про те, як наші емоції впливають на стосунки між людьми. «Думками навиворіт» — це сміливий інтелектуальний мультфільм, який візуалізує вплив людського розуму на наш стан.


Реклама

Популярные материалы

У Sakebar by Nobu відбудеться чайна церемонія до Дня святого...


Зігріваємося: смачний рецепт какао з арахісовою пастою


Найбільш трендові окуляри 2023 року


Читайте також
Популярні матеріали