Боротьба жінок за рівні права була складною і тривалою, щобільше, вона триває і досі. В Міжнародний день боротьби за права жінок згадуємо найкращі фільми про сильних духом жінок, яких не змогли зупинити встановлені правила та які своєю діяльністю і наполегливістю невтомно наближали краще життя для кожної з нас.
Суфражистка (2015)
В центрі сюжету — боротьба жінок за виборчі права в кінці XIX століття. Мод Воттс живе звичайним життям жінки того часу, наповненим домашніми справами, вихованням сина та виснажливою роботою. Однак все докорінно змінюється, коли вона долучається до руху суфражисток і починає боротьбу. Приклад Мод показує, на які жертви доводилося йти жінкам заради досягнення рівноправності.
За статевою ознакою (2018)
Фільм розповідає про неймовірну Рут Гінзбург — одну з перших жінок, яким вдалося домогтися посади судді Верховного Суду США. Там вона доклала усіх зусиль, аби змінити систему зсередини, та зіграла вагому роль у зменшенні гендерної нерівності як стосовно жінок, так і стосовно чоловіків.
Посмішка Мони Лізи (2003)
Група студенток консервативного приватного коледжу вільних мистецтв прагнуть радше вийти заміж, як заведено в суспільстві того часу, аніж займатися улюбленою справою. Однак ситуація змінюється з появою нової викладачки Кетрін Вотсон, яка доводить своїм підопічним, що шлюб та домашні справи — не єдиний можливий життєвий шлях для жінки, адже у будь-якій ситуації вони мають право вибору.
Колетт (2019)
Вона має талант, проте світ про це не знає, адже вона — жінка. Колетт пише бестселери, але її чоловік видає твори під своїм іменем. Жінці доведеться поборотися за те, щоб мати змогу ставити своє ім’я під власними ж творами та нарешті бути почутою.
Небезпечний елемент (2017)
Біографічна драма про життя першої жінки-лауреатки Нобелівської премії Марії Кюрі — однієї з перших та найвизначніших феміністок у науковому світі Європи. Науковиця працювала в парі зі своїм чоловіком, проте через статеву та соціальну приналежність Марії її дослідження нерідко приписувалися винятково П’єру Кюрі. Та все ж вона продовжувала свою роботу, змінюючи не лише науку, а й сприйняття жінок суспільством.