5 фентезі-книжок, які прикрасять довгі зимові вечори

Телепорт у магічні світи

Чому чимало читачів і читачок люблять фентезі? Це казки для дорослих, історії, які дозволяють відволіктися від буденності та повсякденного життя з його турботами та переживаннями. У таких романах — магія, карколомні пригоди, романтика, неймовірні світи й харизматичні герої. Видавництво Vivat пропонує добірку фентезі-романів, які стануть гарними супутниками довгих зимових вечорів.

«Лазарус», Світлана Тараторіна (Vivat)

«Лазарус» української письменниці Світлани Тараторіної — дуже багатогранна історія. Це і детектив, адже головний герой — слідчий, Олександр Петрович Тюрин, який проти власної волі застрягає у Києві, головному місті Межі. І не просто потрапляє сюди, а має розслідувати шість головоломок, які наприкінці складуться в чудернацьку картину. Це й історичний роман, адже уважні читачі зауважать не одне відоме прізвище, й водночас матимуть можливість поглянути на реальних осіб з минулого по-новому. Це і захопливе фентезі, адже герої роману — не лише люди, але й упирі, зооморфи, людоведмеді, гмури, відьми, змієголовці, водяники, перелесники та інші дивні створіння. Криваві злочини, політичні інтриги, біль та радість кохання, секрети святих місць і поклик прадавніх сил — це містична історія, що тримає увагу до останньої сторінки.

«Двір срібного полум’я», Сара Дж. Маас (Vivat)

Мільйони людей по всьому світу чекають на романи Сари Дж. Маас. Українські читачі та читачки не виняток — вони з нетерпінням чекали на «Двір срібного полум’я». Це спін-офф серії «Двір шипів і троянд», яка оповідає про світ фейрі. Головна героїня, Неста Арчерон, завжди була гордою й гарячкуватою. Відколи проти власної волі стала фейрі, вона намагається знайти собі місце в небезпечному світі, спустошеному війною. Не може забути про жахи війни, а ще відчуває, що не тільки не має друзів, але й втрачає любов рідних сестер. Відвернути від смутних думок може хіба праця в бібліотеці та щоденні тренування під наглядом Кассіана. Проте навіть цей суворий воїн може виявитись безсилий у боротьбі Нести з її власними монстрами. Ну а крім особистих проблем, у дівчини, схоже, і проблеми з ворожими королевами. Роман з позначкою 18+, бо містить чимало гарячих сцен, які точно не залишать байдужими.

«Змія і голуб», Шелбі Мег’юрін (РМ)

Дебютний роман американської письменниці Шелбі Мег’юрін одразу став бестселером і заслужив схвальні відгуки не лише від читачів, а й від колег-письменників, зокрема від Сари Дж. Маас. Це романтичне фентезі з класичним сюжетом «від ворогів до коханців». Адже головна героїня — відьма, а герой — мисливець за відьмами. Що їх пов’язує? Переконання у власній правоті, внутрішня сила, а ще — священний шлюбний зв`язок, адже — випадково чи ні — вони стають подружжям. Люди з різних світів, з різним переконаннями: вона — безбожниця, крадійка, імпульсивна і трохи навіжена, він — спокійний, дотримується свого закону і своєї віри. А навколо світ, сповнений магії та небезпек.

«Крізь дзеркала. Викрадені з Місяцесяйва. Книга 2», Крістелль Дабос (Vivat)

Французька письменниця Крістелль Дабос стала справжнім відкриттям фентезі-літератури останніх років. Ця книжка — продовження роману «Крізь дзеркала. Зимові заручини». Історія про Офелію, дівчину в окулярах і старенькому шалику, яка весь час проводить з книжками в будівлі Архівів. Вона володіє даром читати минуле й мандрувати світами крізь дзеркала. Проти волі дівчина стає нареченою Торна — самозакоханого і жорстокого представника клану Драконів. А ще — інструментом змови, яка поставила під загрозу не лише її власне життя, а і майбутнє всього світу. Та коли все ніби налагоджується, Офелія починає отримували листи з погрозами: її спіткає лихо, якщо вона не скасує весілля. І такі листи отримує не лише вона. Тож нема ради — треба розслідувати цю заплутану історію і рятувати, себе та близьких людей.

«Вінтер», Марісса Маєр (Ранок)

Вінтер — справжня принцеса. Вона не прагне панувати над світом, плести інтриги, любить білого арктичного вовка Рю та марить гвардійцем Джейсоном, своїм вартовим. Як і всі місячани, вона має дар впливати на свідомість інших людей, але не бажає користуватися ним. Та затишний світ принцеси розбивається на друзки, коли в ньому з’являється дивакувата компанія на краденому космольоті на чолі з кіборгом Сіндер, яка є зовсім не тою, за кого себе видає. Це четверта частина з серії «Хроніки Місяця» американської авторки Марісси Маєр. Відомі казки («Попелюшка», «Червона шапочка», «Рапунцель», «Білосніжка») подані у несподіваному ракурсі — це дивує і заворожує водночас.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Олексій Гнатковський з родиною в ексклюзивній зйомці колекції...


Оспівування краси жіночого тіла в творчості Ненсі Дожаки


Читайте також
Популярні матеріали