20 українських стартапів

Про них варто знати

Підбиваючи підсумки 20-річчя журналу ELLE в Україні, ми не могли не згадати локальних підприємців та винахідників. Протягом цих років вони створювали та розвивали проривні проєкти та стартапи у сферах IT-технологій, дизайну, медицини, екології та багатьох інших. Враховуючи те, що українська IT-індустрія почала активно розвиватися приблизно 15 років тому, коли українські таланти почали взаємодіяти з глобальними гравцями, ми стали свідками ідей, які рухали не тільки Україну, а й увесь світ вперед. Двадцяткою найвідоміших стартапів ділимось у нашому списку.

PetCube

Petcube — це гаджет, який дозволяє власникові спілкуватися і грати зі своїм домашнім вихованцем, перебуваючи поза домом. Авторами проєкту стали троє українців: Олександр Нескін, Андрій Клен і Ярослав Ажнюк. Пристрій обладнаний камерою, мікрофоном, динаміками та лазерним променем. Керувати ним можна за допомогою смартфона. У 2013 році на краудфандінговому майданчику Kickstarter стартапу вдалося зібрати понад $250 тис. 2014 року проєкт отримав звання кращого hardware-стартапу Європи, а в 2018-му переміг на премії Red Dot Award — за кращий промисловий дизайн. Petcube має представництва у Сан-Франциско та Шеньчжені. Розробка Android- та IOS-додатків відбувається в Києві.

Instagram: @petcube

UGEARS

UGEARS, заснована у 2014 році дизайнером Денисом Охріменко та бізнесменом Геннадієм Шестаком, займається виготовленням 3D-пазлів з дерева. Українська компанія має власне виробництво в передмісті Києва, де розробляє і виробляє механічні 3D-пазли з фанери. UGEARS  також має патент на один із способів з`єднання деталей у моделях, який дозволяє без клею скласти механічну конструкцію. Конструктори UGEARS продаються в близько 85 країнах світу. 97% продукції йде на експорт. Наприклад, у рамках співпраці з Disney продукція компанії продається у всіх Діснейлендах світу.

Pocketbook

Pocketbook — виробник преміальних електронних книг на основі технології електронних чорнил, що була розроблена американською компанією E Ink. Засновниками стартапу були кияни Ігор Попов та Олег Науменко у 2007 році. На етапі створення стартапу штат Pocketbook налічував 12 осіб, а софт для першої електронної книги писала київська команда розробників на базі операційної системи Linux. Зараз Pocketbook — 4-й за величиною серед світових виробників електронних книг. 

Grammarly

Grammarly — програма, ідея якої полягала в запобіганні плагіату в академічних та наукових працях.  Стартап, який спочатку отримав назву MyDropbox, заснували три українці: Олексій Шевченко, Максим Литвин та Дмитро Лідер. Після успішного старту компанію придбала американська компанія, що спеціалізується на освітніх технологіях Blackboard. Вже у 2019 році капіталізація Grammarly перетнула позначку в один мільярд доларів.

Reface

Reface — це додаток, який дозволяє користувачам замінювати обличчя у відео чи GIF. Додаток базується на основі технології GAN. Відзначимо, що саме Reface  став першим AI-додатком, який посів перше місце в топі американського AppStore, випередивши Tik Tok, Netflix та Amazon.

GitLab

GitLab — це сервіс для систематизації файлів з кодом харківського програміста Дмитра Запорожця. Стартап був створений у 2011 році. Цікаво, що в компанію українця 1,5 мільйона доларів інвестував Ештон Кутчер.

Looksery

Маски та фільтри для соціальних мереж вже стали повсякденням. Однак мало хто знає, що за створенням динамічних 3D-фільтрів стоїть одеський стартап Looksery. У 2015 році розробку придбав Snapchat за 150 мільйонів доларів.

Depositphotos

Проєкт Дмитра Сергеєва — це відомий сервіс бібліотеки фотографій, який налічує візуальний контент із понад 210 мільйонів роялті-фрі- файлів, відео і тематичних колекцій фотографій. Заснований у 2009 році.

DressX

DressX в 2020 році запустили в США дві українки — Дар`я Шаповалова та Наталія Моденова, які мають великий досвід у модній індустрії: вони разом заснували ряд успішних компаній в Європі у сферах моди та технологій, а керівник розробки продукту DressX Юлія Краснієнко очолювала відділ маркетингу в українському стартапі Looksery (компанію придбав Snap Inc. у 2015 році). Компанія займається розробкою віртуального одягу за допомогою 3D-технологій, який можна носити виключно у фото- і відеоформатах.


Iblazr

Компанія Concepter розробляє фотоспалахи для iPhone Iblazr. Вони активно продаються не тільки в App Store, але і на інших світових майданчиках, таких як Amazon. Автором проєкту є Влад Тисленко. На розробку гаджета пішло 9 місяців.

Preply

Preply — платформа для пошуку викладача іноземної мови, заняття з якими проводяться в основному по Skype. Обрати можна як викладача для початкового рівня, так і носія мови. Стартап був заснований у 2013 році Кирилом Бігом.

Allset

Allset — програмне забезпечення для закладів харчування. Allset дозволяє робити передзамовлення у ресторанах, бронювати столики, заздалегідь оплачувати замовлення та залишати чайові. Офіси компаніє знаходяться в Києві та Сан-Франциско. Прототип сервісу з`явився в 2013 році в Україні. Проєкт очолив Стас Матвієнко.

Sixa

Sixa — це хмарна обчислювальна компанія, яка надає користувачам доступ за запитом до персонального комп`ютера, який працює в хмарі. Заснована Євгеном Нечаєвим і Миколою Мінченко у 2015 році.

Kwambio

Kwambio — компанія, що спеціалізується на 3D-друку. На принтерах Kwambio можна роздруковувати практично що завгодно, використовуючи тільки смартфон або комп`ютер. Фокусом компанії є створення предметів з кераміки. Сьогодні компанія базується в Нью-Йорку і орієнтується на ринки США і Великобританії.

kwambio.com

Restream

Restream — це сервіс для одночасного стрімінга відео на всіх найпопулярніших в інтернеті платформах. Компанія була створена у 2015 році Олександром Худа і Андрієм Суржінским. Restream має аудиторію від любителів комп`ютерних ігор до телеканалу Discovery, пресслужби Червоного Хреста і урядів країн. Зараз в компанії два офіси — в Києві і в Остіні, штат Техас.

People.ai

People.ai — продуктова компанія, що працює в ніші `AI for sales`  система підтримки прийняття рішень на підставі даних з CRM. People.ai дозволяє збирати і аналізувати календарі, дзвінки і email співробітників, допомагаючи компаніям поліпшувати ефективність роботи. Офіси компанії знаходяться в Києві та Сан-Франциско.

Esper Bionics

Компанія виникла у 2019 році. Першим проєктом стартапу став протез з технологією інтуїтивного управління. Основний ринок збуту компанії за океаном, однак виробництво знаходиться в Україні. В планах Esper Bionics створювати продукти повʼязані з протезуванням і ортопедією. Також винахідці хочуть розробити імпланти-сенсори.

Instagram: @esperbionics

Ajax Systems

Ajax Systems — це компанія, що розробляє бездротові системи безпеки. Вона була заснована у 2011 році в Києві Олександром Конотопським. Головний офіс та виробництво розташоване в Києві.

MacPaw

Компанія Олександра Косована MacPaw заснована в 2008 році. Вона займається розробкою і реалізацією програмного забезпечення для операційних систем macOS і iOS. Штаб-квартира знаходиться в Києві. Найбільш відомими продуктами компанії є CleanMyMac, Setapp, Gemini Photos і багато іншого.

 

 


Реклама

Популярні матеріали

Знайомтеся, Олександр «Терен» — український ветеран та новий...


«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Український суперфуд: 5 корисних страв з буряка


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали