20 знакових українських кліпів

Від «ВВ» до TVORCHI

Кожна з цих відеоробіт свого часу стала своєрідною точкою відліку для українського шоу-бізнесу: деякі твори вплинули на музичні жанри і напрями, деякі стали відображенням важливих соціальних подій у державі, а деякі змусили говорити про Україну весь світ! У нашій добірці — 20 знакових українських кліпів, які не тільки не втрачають з роками актуальності, а навпаки – набирають нової ваги і сенсу. Приємного перегляду!

 «Танці» (1989 рік), «Воплі Відоплясова»

Пісня «Танці», написана 1987 року, вважається неофіційним гімном гурту і досі розриває танцювальні майданчики.

«Я би назвав «Танці» першим репом і хіп-хопом Радянського Союзу, тому що вона не має мелодійного приспіву чи заспіву. Можна навіть сказати, що «ВВ» були піонерами реп-руху в Україні. У Росії щось існувало, але в принципі це був перший такий трек із читкою», — розповідав соліст гурту Олег Скрипка.

Кліп на пісню, відзнятий 1989 року з ініціативи каналу «УТ-1», потрапив до програми «Від», ведучим якої був Артемій Троїцький. Саме він призначив «ВВ» звання найкращого рок-гурту СРСР. Після цієї передачі на перспективних дебютантів із Києва чекали фестивалі та визнання далеко за кордонами України.

«911» (2001 рік), «Океан Ельзи»

«Взагалі-то це пісня про кохання машини до машини, сарказм з приводу того, що ми надто технологізовані, схожі на роботів. Я хочу, щоб було по-іншому. Мені спало на думку покликати когось на допомогу», — ділився спогадами соліст гурту Святослав Вакарчук.

Пісня «911» (разом із композиціями «Друг», Квітка», «Я до тебе», «Вставай», «Коко Шанель» та ін. увійшла до третього студійного альбому гурту «Модель», представленого 2001 року в Києві.

«Понад хмарами» (2003 рік), «Тартак» та Катя Chilly

Багато прихильників залишилися розчарованими кліпом через те, що сама Катя не так і не була в кадрі, а лише її силует з’являвся у різних варіаціях. Та такою була забаганка продюсера співачки, який таким чином хотів додати певної таємничості до її образу та голосу. Тим не менше, пісня здобула нечувану популярність. До сьогодні для багатьох «Понад хмарами» вважається композицією №1 в репертуарі «Тартака».

«Дикі танці» (2004 рік), Руслана

Із цією композицією Руслана Лижичко здобула трімфальну перемогу на «Євробаченні-2004» у Стамбулі та вперше привезла пісенний конкурс до України.

«Дикі танці» показали чарівність гуцульського фольку через поп-рок та вивели народну музику у сферу світового шоу-бізнесу.

«Варто чи ні» (2005 рік), Олександр Пономарьов

Пісні, написаній «золотим голосом України», судилося стати композицією поза часом і справжньою одою коханню. Її досі люблять, слухають і знають напам’ять відразу декілька поколінь українців. Із перших секунд композиція глибоко проникає в душу і пробирає до мурах кожного.

«Так мало тут тебе» (2005 рік), «Друга ріка»

«Так мало тут тебе» — перший сингл українського гурту  з третього студійного альбому «Рекорд», який було випущено 2005 року. Сингл став дуже популярним та 32 тижні протримався в українських хіт-парадах. Знімальний процес кліпу був ускладнений тим, що на кіностудії «Мосфільм» було засвічено плівку. Через це довелося все перезнімати заново. Режисером нової роботи став Андрій Рожен. Це відео стало першим, у якому другий гітарист гурту — Сергій Біліченко не знімався (надалі він з`являвся у кліпах гурту вкрай рідко).

«Тебе це може вбити» (2006 рік), СКАЙ

«Тебе це може вбити» — суперхіт гурту «Скай», випущений в лютому 2006 року. 2005 року пісня вперше прозвучала в ефірі каналу М1 у передачі «Свіжа кров». Сингл одразу здобув ротації на 25 радіостанціях України, а однойменний відеокліп довгий час утримував лідируючі позиції в хіт-парадах українських телеканалів. Пізніше композиція «Тебе це може вбити» увійшла до альбому «Те, що треба».

«Ноченька» (2006 рік), Тіна Кароль

Це одна з найбільш знакових та найбільш зворушливих робіт Тіни Кароль і Алана Бадоєва. У кліпі, знятому за мотивами фільму «Фотозбільшення» Антоніоні, співачка постає оголеною.

«Зараз дівчата часто роздягаються у відеороликах, але вони не розуміють головного: Кароль тримала поглядом. А просто повозити по тілу руками – це смішно», — розповідав в одному зі своїх інтерв’ю режисер Бадоєв.

«Вахтерам» (2007), «Бумбокс»

«Я написав «Вахтерам», коли повертався вночі з побачення. Ішов тоді від будинку коханої, де сиділи дві вахтерші, які не хотіли, але зрештою таки впустили мене до неї. У тексті згадується Чіуауа. Це веселе слово – ще й назва району, де проходять одні із найжорстокіших нарковоєн», — поділився лідер «Бумбоксу» Андрій Хливнюк.

Він зізнався, що хотів сказати піснею.

«Метафора між плюшками і Чіуауа в тому, що стосунки часто бувають войовничими, коли ейфорія і пристрасть змінюються на ненависть. При цьому головне випробування для двох закоханих – байдужість. Ця композиція – про прив’язаність до коханої людини і неприйняття байдужості до себе», — зазначив артист.

«Стыцамэн» (2010 рік), Іван Дорн

Пісню «Стыцамен», яка цього року відсвяткувала свій ювілей, сам Іван Дорн вважає однією з ключових за останнє десятиліття.

«Феномен цього трека для мене полягає в тому, шо ми не очікували його поворотності для музичної історії. Для нас це був свого роду експеримент. І у нас не було відчуття, що це може все взяти і змінити, тим більше на такому рівні. Коли це все стало відбуватися, ми швидко усвідомили, яке знамено несемо», — розповідав співак в одному зі своїх інтерв’ю.

Тому що «не надо стесняться»…

Make-Up (2012 рік), The Hardkiss

Відеоробота Make-Up Валерія Бебка була визнана найкращою в номінації «Відеокліп» на премії YUNA. Того ж вечора гурт переміг у номінації «Відкриття року». Англомовна пісня, в якій зазвучали фольклорні мотиви, відразу стала візитівкою гурту і залишається такою досі.

Misto (2014 рік), Onuka

Композиція Misto увійшла до дебютного альбому співачкита стала одним з двох україномовних треків релізу. «Ще починаючи з часів Tomato Jaws, я пишу тексти англійською мовою, тож україномовна лірика  Misto є певним викликом самій собі. Із самого початку майже ніхто не вірив у її успіх, а в результаті сталося так, що вона стала нашим головним хітом», – розповідала фронтвумен гурту Ната Жижченко.

Режисером відео виступив саундпродюсер гурту та чоловік вокалістки Євген Філатов, відомий як The Maneken.

«Кліп відображає наші з Натою взаємовідносини, наше щоденне життя і творчість. Адже ми удвох живемо в ритмі цього міста, тісно пов’язані з ним, а всі події, що мають місце у житті, неодмінно стаються на тлі цих фантастичних декорацій. Можна сказати, що це відео про нас у місті та про місто в кожному з нас», – зазначив режисер.

«505» (2015 рік), «Время и Стекло»

Кліп «Имя 505» побачив світ ще шість років тому та одразу став хітом. Режисером ролика виступив Леонід Колосовський, який знімає відеороботи для українських артистів першого ешелону. Три роки цей кліп бив усі можливі рекорди по переглядах і залишався лідером серед музичних відео українських артистів. Доки не поступився 2018 року хіту «Плакала». Станом на сьогодні «Имя 505» переглянули в YouTube понад 253 мільйони разів.

«Хочу танцевать» (2015 рік), Max Barskih

Кліп у стилі 90-х, який зняв співаку його продюсер і творчий друг Алан Бадоєв, був двічі забанений у YouTube. Про це сам співак розповідав у своїх соцмережах.

«На нього було дуже багато скарг, хоча, яка на мене, він не несе жодної загрози і дарує соковитий настрій», — писав артист у своєму Instagram.

А що скажете ви?

Кадр із кліпу

Кліп на пісню «Хочу танцевать» можна переглянути за посиланням.

«1944» (2016 рік), Джамала

Режисером кліпу на пісню, з якою співачка перемогла на «Євробаченні» став хореограф та засновник Apache Dance Crew Анатолій Сачівко.

Відео знімали впродовж трьох днів у Чернівецькій області в Буковинських Карпатах. Локацією кліпу стала покинута військова база «Памір» на вершині гори Томнатик, яка розташована на висоті 1565 метрів над рівнем моря.

«Цей кліп про світ, в якому щось пішло не так, історія про біду і трагедію. Кожен тут побачить свою картину. Я хочу, щоб кожен, подивившись цей кліп, розповів його по-своєму», – розповідала Джамала.

«Кружит» (2016 рік), Monatik

Історія «Кружит» була створена командою режисера Тані Муіньо, яка сьогодні знімає кліпи для Normani та Cardi B.

У відео взяли участь вісім абсолютно різних харизматичних, особливих пар, які під літні сонячні промені, тепле повітря і незабутньої краси море насолоджуються щастям один від одного. Зйомки проходили в одному з найбільш атмосферних міст України – Одесі.

«Я в захваті, що нам вдалося відшукати таких цікавих персонажів – кожен зі своєю історією, точкою зору і ставленням до світу, музики і почуттям ритму. Радий, що після репетицій головні герої відкрилися зовсім по-новому – злилися з музикою і одне з одним. Спочатку був переляк, невпевненість, хвилювання, адже деякі вперше зіштовхнулися з парними танцями, а хтось і з танцями взагалі. Але в процесі тривалих репетицій з`явилася легкість, задоволення і радість в очах – саме цей стан в результаті ми хотіли показати. Стан закоханості у партнера, в музику, в свою справу! У відео ми показуємо абсолютно різних людей, але однаково щасливих», – поділився Monatik.

Monakh (2016 рік), DakhaBrakha

Анімаційний фільм на пісню Monah, яка увійшла до п`ятого студійного альбому ЦШлях», зняв режисер із Нью-Йорка Олександр Данилюк. Це була друга колаборація художника і гурту: п`ять років до того митець екранізував пісню DakhaBrakha «Карпатський реп».

«Народна пісня, взята за основу, була веселою і жартівливою. DakhaBrakha зробили її серйозною і тривожною. Мені захотілося підсилити цей ефект, додати драми і містики. Головною темою стало сприйняття правди і брехні. Адже це історія не тільки про монаха, а про людину, на чию долю випали занадто завищені моральні очікування», — розповів Данилюк, який ідею створення кліпу виношував два роки, а реалізував за три місяці.

«Плакала» (2018 рік), Kazka

«Плакала» – пісня про дівочу долю, про здатність українок відроджуватися через гіркі сльози, про діючий рецепт стирання поганих спогадів. Лише аудіозапис пісні зібрав рекордні для України понад 70 мільйонів переглядів на YouTube. А кліп станом на сьогодні переглянули вже понад 387 мільйонів користувачів.

«Ми хочемо подякувати усім за любов, за ваші відгуки та підтримку. У цьому відео найбільш відверті емоції справжніх українських дівчат – таких прекрасних, чуттєвих та сильних. Це відео – ода нашим жінкам та подяка за натхнення, любов і силу», — говорить Олександра Заріцька, учасниця гурту KAZKA.

«Гори» (2019 рік), Kalush і alyona alyona

Alyona alyona і Kalush спільну роботу щиро присвятили красивій українській природі.

За словами режисера Антона Шинкаренка, вибір локації був очевидним для всіх.

«Гори займають особливе місце в моєму серці, я часто вибираюся в Карпати, ця атмосфера безумовно близька мені. У кліпі хотілося показати широту, самотність і тяжкість Карпатських гір. Перед написанням сценарію я подивився фільм «Тіні забутих предків» Параджанова. Крім того, надихався культурними особливостями цієї місцевості і, звісно, самою піснею», — розповідав Антон.

Falling (2021 рік), TVORCHI

Falling  — синтезований саундтрек усіх літніх подорожей, він про людей та пристрасть, яка здатні змінювати напрямок у навігаторі життя.

«Наш трек про занурення в почуття: коли падаєш в космічну невідомість і кайфуєш від цього моменту. Ми бажаємо кожному пережити такі емоції», — говорять учасники гурту.

Сингл Falling став першим треком нового альбому TVORCHI, які нещодавно відіграли свій перший сольник на Київському велотреку.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали