13 нових книжок березня, які варто прочитати

Анонси від українських видавництв

Збірка творів Антуана де Сент-Екзюпері, третій том сімейної саги Ірини Вільде, оповідання Людмили Таран та історія про подорож Карпатами  — ось такі новинки пропонують українські видавництва цього місяця.

На яку літературу слід звернути увагу? Ми зібрали 13 книжок березня. 

«Там, де заходить сонце», Олена Пшенична

72-річна Віра Тиха колись була вчителькою української мови. Тепер вона опинилася в будинку для літніх людей, куди її привіз єдиний і такий коханий син.

Улітку 2022 року Віра Петрівна залишається сама: син Толя день і ніч волонтерить, а невістка з дітьми вимушено евакуюється за кордон. Можливо, з хворим серцем й небезпекою навколо дійсно краще перебути поки тут — під наглядом медиків, у компанії «однолітків»? Та замість відкритих, гостинних стареньких жінка зустрічає у будинку зранених, колючих стариганів, що з дня у день просто спостерігають, як їхні життя, неначе сонце, закочуються за обрій. Що приховують ці самотні старечі серця? І які труднощі здатне витримати материнське серце? «Там, де заходить сонце» — книга-пластир на кожне зранене серце та водночас надзвичайно чесна оповідь.

«Приходь без дзвінка. Дванадцять мандрівок додому», Світлана Бєлоусова

Одного разу Яна сідає у потяг «Рахів — Київ» і знайомиться з дідусем. І попри зупинки у маленьких селищах, гамір нових пасажирів плацкарту й фізичну втому, дівчина все уважніше слухає Василя Васильовича. Його історія, неначе намистини, нанизується на нитку спогадів її власного життя. Чи зустрінуться вони знову? Чому гірські маршрути, пейзажі й нічний ліс — незамінні ліки від власних травм? Напевно, ці відчуття знайомі кожному — такі особисті й невимовлені… Але що станеться, якщо про них заговорити вголос? Десь серед темного лісу на останніх відсотках заряду телефону, що слугує ліхтариком, дівчина йде вперед, попри виснаження й біль у ногах, цитуючи Ліну Костенко: «Цей ліс живий, у нього добрі очі». Бо вона вірить у світло і не втомлюється шукати його серед людей.

«"Планета людей" та інші твори», Антуан де Сент-Екзюпері

Одного спекотного літнього дня майор де Сент-Екзюпері вирушив у розвідувальний політ і безслідно зник… Здається, що зірка, до якої він так прагнув долетіти все життя, нарешті вказала йому шлях. Небо завжди було другим домом льотчика-письменника, і відданість польоту, неначе крила літака, надихала, підносила все вище вгору, а потім, у стрімкому піке, спонукала оголювати душу на сторінках новел і романів. Поєднання автором романтики й фронтового братерства, фантастичних мрій і реалій війни, нестримного бажання вільного польоту й досвід окупації підіймає нас усе вище і запевняє, що у житті немає нічого кращого за небо і політ. «Планета людей та інші твори» — це збірка трьох знакових літературних шедеврів, написаних Екзюпері у період розпалу Другої світової війни.

«Фанатка. Біполярна історія», Христина Морозова

Лікарі та рідні звуть її Анна. У головної героїні біполярний розлад. Її життя — це нескінченна гойдалка, манію змінює депресія, і це ніколи не закінчується. А ще Анна має в житті дві пристрасті — лекції з історії мистецтва та їхній викладач Владислав. 

Владислав — блискучий лектор, арткритик. Має лабрадора й страждає від алкогольної залежності. А ще він бореться за садибу Мурашка, замість якої в центрі Києва хочуть звести нову будівлю. За звичайних обставин вони, мабуть, ніколи б не зустрілися, та випадок зводить їх разом в одній квартирі. Двоє дуже різних людей, обʼєднаних порятунком будинку і невідворотним наближенням смерті. Це історія про життя і його завершення, свободу волі, пошуки себе й... архітектуру.

«Скандал», Людмила Таран

«Скандал» — це нова збірка оповідань письменниці Людмили Таран. Тексти, зібрані у цій книжці, — це своєрідна археологія пережитого: дисидентство,  (не)прийняття себе та свого походження, своєї сексуальності, «неправильних» почуттів. Самі ж тексти вибудувані на контрастах: курйозах і трагедіях, батьках і дітях, любові й смерті, війні й мирному житті. Авторка постійно розхитує читача на емоційних гойдалках, гартуючи тим самим витривалість, силу й любов до життя.

«Сестри Річинські. Том 3», Ірина Вільде

Це завершальна частина сімейної саги «Сестри Річинські». У центрі сюжету — п’ять сестер, які після смерті батька-священника опиняються сам на сам з реальним життям, поза звичним побутом, на такому хиткому містку між минулим і непевним майбутнім, де в усьому доводиться робити складний вибір.  У третьому томі сестрам не вдасться уникнути ідеологічних і політичних перипетій, на тлі яких розгортається буремне історичне полотно; а проте кожна з них проявить надзвичайну силу духу, протистоятиме на позір безвихідним обставинам і знайде власний шлях у майбутнє. 

«Євген Коновалець. Історія нерозкритого вбивства», Олександр Кучерук, Юрій Черненко, Михайло Ковальчук 

Історія вбивства очільника ОУН Євгена Коновальця тривалий час ґрунтувалася на неповних даних, радянській дезінформації, здогадках і припущеннях. У цій книжці зібрана величезна кількість документів, пов’язаних з убивством Коновальця, більшість з яких публікується вперше. Зокрема, переклад протоколів розслідування нідерландською поліцією вбивства лідера ОУН. Ким був Євген Коновалець? Що сталося 23 травня 1938 року в місті Роттердам?  Свідчення очевидців злочину, прихована історія радянської спецоперації та спроб розколоти ОУН, листи, статті з газет того часу дозволяють чіткіше відтворити останні роки життя українця.

«Смак свободи», Олена Моренцова-Шулик

«Смак свободи» — це історія, що надихає вірити в себе та сміливо йти до власних бажань. В центрі сюжету — молода дівчина Варя, яка мріє про високу кулінарію. Попри відсутність підтримки від найрідніших, головна героїня вирушає у велике місто, аби цю мрію здійснити. Життя Варі змінюється назавжди, коли вона знаходить старовинну книгу з рецептами Ольги Франко. Легка романтична історія занурює нас у світ автентичних кулінарних традицій.

«Майстер ілюзій», Олексій Тимошенко

У своїх фантастичних оповіданнях Олексій Тимошенко змальовує іншу реальність крізь призму понять і категорій буденності. Ми  живемо надто швидко, тому й часом не  помічаємо деталі, які вже є ознаками майбутнього. У цій збірці читач побачить звичайних героїв у незвичайних обставинах і, можливо, у комусь із них впізнає себе, свої проблеми та знайде відповідь на одвічні питання про сенс буття.

«Супроти єства», Жоріс-Карл Гюїсманс

Творчість французького письменника XIX століття Жоріса-Карла Гюїсманса вирізняється своєрідністю мови, розмаїттям лексики, детальністю описів та чуттєвістю оповідної манери. А його роман — яскравий зразок і маніфест європейського декадансу, у якому автор остаточно відходить від натуралізму. Головний герой твору — Жан дез Ессант, який самотньо живе в заміському будинку, віддається витонченим розвагам та створює власний світ, де все навпаки. 

«Діана. Справжня історія з її вуст», Ендрю Мортон

Діана завжди хотіла бути собою. Вона мріяла стати королевою людських сердець, і це здійснилося. Принцеса Уельська — одна з найпривабливіших персон XX століття, ікона стилю і порушниця спокою дому Віндзорів.  За шість років до своєї трагічної загибелі Діана відважилась на серію відвертих інтерв’ю для книжки Ендрю Мортона, в яких відкрила світу всю правду про себе. Щира сповідь звучить з її власних вуст — вона також доповнена теплими спогадами рідних і друзів. 

«Покора», Щепан Твардох

Лейтенант 6-го батальйону шлезьких піонерів Алоїс Покора лежав без тями в берлінському шпиталі, поки Німеччина програвала Першу світову війну. Опритомнівши, він зрозумів, що старий світ безповоротно зник, а його замінив геть новий, у якому йому, Алоїсові, ще треба знайти місце. Він завжди був самотнім і зневаженим, змушеним повсякчас доводити свою значущість. Але тепер, маючи чотири роки бойового до­свіду, у новій революційній реальності він стане цінним надбанням хоч для спартаківців, хоч для фрайкорпсерів, хоч для поляків, які будують незалежну державу. Та чи хоче сам Алоїс доєднуватись хоч до когось? Може, його єдина мета — бути поряд з вимріяною Аґнес?

«Тому, що ти є», Дара Корній

Про характер Оксани в універі ходили легенди — вона відшивала кавалерів на раз-два. Та Влада виявилось не так просто позбутися. Зрештою він домігся руки та серця коханої, але, можливо, жалість — не найкращий привід для одруження? Читач знайомиться вже зі старшою Оксаною, поступово дізнаючись її історію: студентське голодування під час Революції на граніті, вдале заміжжя, мов у казці про Попелюшку, і водночас постійне, виснажливе протистояння зі свекрухою і її високими стандартами, які нікому, окрім неї, не потрібні. Чи вдасться Оксані зберегти в цьому всьому себе? І чи є хтось, кого вона кохатиме і з ким буде по-справжньому щасливою? У цьому романі так багато всього, та найбільше — справжніх емоцій.

Реклама

Популярні матеріали

Ідеальний круїзний гардероб у новій колекції PAPAYA


Accessory of the day: unlock the main secret of ageless beauty from...


14 манікюрів з морським настроєм на літо-2024


Читайте також
Популярні матеріали