10 найкращих книжок XXI століття за версією Стівена Кінга

Романи про Другу світову війну, трилери та фантастика

У The New York Times підготували список 100 найкращих книжок XXI століття. Для цього видання анонімно опитало сотні відомих людей з літературного світу. 

Проте декого в The New York Times попросили поділитися обраними 10 книжками. Серед людей, які погодилися, — Стівен Кінг.

Які книжки американський письменник вважає найкращими? Ми ділимося списком короля жахів.

«Спокута», Ієн Мак’юен

13-річна Брайоні Толліс звинувачує в злочині давнього друга своєї сестри. З часом вона розуміє, що вчинила неправильно. Героїня шукає шляхів для спокути, поки світ огортає Друга світова війна. 

Christine Falls, Бенджамін Блек

Похмурий паталогоанатом хоче дізнатися правду про смерть Крістіни Фоллз. Проте натрапляє на таємниці вищої католицької спільноти. Історія розгортається в Дубліні 1950-х років.    

«Щиголь», Донна Тарт

Мати Тео Декера загинула в нього на очах. Тепер події, які вирують навколо героя, — лише тло для його душі, зацикленої на жахливому моменті дитинства. Єдине, що здатне повернути хлопця до розуміння абсолютної цінності життя, — це безсмертна краса небагатьох речей, які варто рятувати навіть із полум`я.

«Загублена», Ґіліян Флінн

Емі та Нік готуються відсвяткувати п’яту річницю весілля. Проте жінка несподівано зникає — і, здається, до цього причетний її чоловік. Це роман про те, як ідеальна пара може приховувати безліч секретів. 

«Старим тут не місце», Кормак Маккарті

Це історія трьох головних героїв на південному заході Техасу. Події розгортаються поблизу мексикансько-американського кордону та поєднують кримінал з наркотиками. 

«Орикс і Деркач», Маргарет Етвуд

Планета Земля може стати непридатною для життя. Тому Сніголюд, Деркач та Орикс беруть участь у проєкті «Парайдайс», що має створити расу нових людей. Проте хтось із творців вирішує — треба викорінити старий світ. Знаряддям для цього стає глобальна пандемія.

The Paying Guests, Сара Вотерс

Френсіс живе з матір’ю, оплакує загибель братів на війні та через чималі борги померлого батька вимушено  приймає квартирантів. Гості приносять веселощі та музику, проте також викликають небезпечні бажання в головної героїні. 

«Змова проти Америки», Філіп Рот

Це альтернативна історія часів Другої світової війни. Роман розповідає про долю однієї єврейської родини, якщо президентом у США стає прихильник нацистів.

«Симпатик», В`єт Тан Нґуєн

Головний герой — політичний ув’язнений, а в минулому — таємний комуністичний агент. Він розповідає про падіння уряду Південного В`єтнаму в 1975 році та інші події, що розгорнулися вже в Каліфорнії.

«Під куполом», Стівен Кінг

У невеликому містечку в штаті Мен люди змушені виживати. Вони не мають доступу до решти світу через раптову появу невидимого купола. Поки містечком шириться паніка, місцевий бізнесмен Великий Джим бере владу до своїх рук — і спричиняє свавілля та насильство. 


Реклама

Популярні матеріали

7 причин, чому ви не можете знайти кохання


10 ознак, що ви п'єте мало води


3 найкращі вправи, які чудово знімають стрес


Читайте також
Популярні матеріали