10 книг для дітей та підлітків від українських сучасних авторів 

Поповнюємо домашню бібліотеку

«Маленький ревізор Дамсі», Ольга Фреймут

Перші кроки у світ математики, літератури, астрономії та етикету за методикою Ольги Фреймут. Ще маленький ревізор Дамсі невимушено, але з наполегливістю французької гувернантки, вчить дитину бути охайною.
 «Це мої робочі зошити для занять з молодшими дітьми Валерієм та Євдокією. Малята самі його вигадали. У нашій сім’ї так цього Дамсі полюбили, що я вирішила перетворити його у книжкового героя.
 Я навмисно зробила ці книжечки такими захоплюючими та іграшковими, щоб діти навіть не підозрювали, що вчаться», — розповідає Ольга про свою дитячу серію книжок.

«Кажан Жан», Ольга Фреймут

Це перша книга Ольги Фреймут для дітей і батьків. «Цю книжку я написала зненацька, – розповідає авторка. – Моя похресниця Габріель попросила розповісти їй казку про кажана. Я здивувалася, бо завжди побоювалась цих літаючих чорненят. Але коли вимовила перше речення, то одразу зрозуміла, що Хтось Невидимий диктує мені історію. Писала з донечкою Дунечкою під серцем. Тому ця казкова історія вагітна вибриками. Казочка тепер ваша, навіть якщо вам не віриться у казки, навіть якщо вам 3 місяці або й 83 роки, як моєму дідові Миколі. Можливо, історія кажанятка додасть комусь із читачів упевненості у своїх силах і допоможе побачити те, чого інші не бачать».

Капан Жан Ольга Фреймут

«Малечі про інтимні речі», Юлія Ярмоленко

Книга розповідає про дуже важливі речі — органи, які ми прикриваємо білизною. Не тому, що вони некрасиві чи сороміцькі, а тому, що до них ми ставимося дуже шанобливо й делікатно. Їх називають статевими органами або геніталіями. Ці органи потребують особливого догляду, і саме про них ми й поговоримо. Тож на які питання відповість ця книга: як правильно називаються статеві органи і як вони влаштовані; що таке правила інтимної гігієни і чому вони такі важливі; як правильно ходити в туалет і поводити себе в громадських вбиральнях; чому виникає ерекція і що таке менструація; звідки беруться діти?

«Малечі про інтимні речі», Юлія Ярмоленко

«Я сьогодні йду в садок», Світлана Ройз

Це справжня гра-практикум, яка допоможе в підготовці і звикання до дитячого садка. Перший похід до садку — відповідальний період, як для дитини, так і для батьків. Адаптація може тривати від півтора місяців до півроку. У книзі зібрано основні ситуації, з якими дитина зустрінеться в саду. Також є практики, які автор використовувала в роботі, вони зроблять процес адаптації легким і допоможуть батькам ще більше зблизитися з малюком. Завдяки інтерактивній книзі дорослі разом з дитиною в ігровій формі проживають всі складні моменти, з якими сім`ї найчастіше звертаються до автора-психолога: розлука з батьками, переодягання, денний сон та інше. Також в книзі є багато корисних порад і практик, здатних не тільки зробити адаптацію в садок легкою і приємною, але й зблизити дорослих з дітьми.

Я сегодня иду в садик

«Робі та Злюка в Короні», Галина Буділова

Українська дитяча письменниця Галина Буділова та художниця Ольга Реньова створили книжку-розмальовку про коронавірус для дітей віком 3-7 років. Це терапевтична казка, в якій іграшковий робот-лікар Робі розповідає дітям Платону та Мії про коронавірус та правила безпеки під час пандемії. У книжці дітям пояснюють, що таке «вірус», «карантин», «гігієна».

«Робі та Злюка в Короні», Галина Буділова

«Ідея на мільй000000н», Катерина Сад

Коли одна ферма залишилася без господаря, зграйка качок, які жили на ній, задумалися, що ж їм тепер робити. Качки вирішили написати оголошення про те, що вони шукають нового господаря, але вони не вміли писати і мусили вчитися. Довідатися, чи вдалося качкам здійснити задумане, ви зможете, гортаючи разом з дитиною книжку-картинку авторства ілюстраторки Катерини Сад «Ідея на мільй000000н». Завдяки чудовій і сповненій гумору історії читачі дізнаються, що таке вдалий стартап, і переконаються, що безвихідних ситуацій не буває.

«Ідея на мільй000000н», Катерина Сад

«Книга-мандрівка. Україна», Ірина Тараненко, Юлія Курова, Марія Воробйова, Марта Лешак

«Книга-мандрівка. Україна» — це 1200 непересічних фактів про Україну та українців. Ми відшукали не лише найдивовижніше, але й найважливіше, що варто знати про Україну: унікальні місця, де слід побувати, культурні здобутки, видатних особистостей та поворотні моменти, що вплинули на хід історії та життя кожного українця. Ця книга створена з відкриттів, і ми сподіваємося, що з нею ви зможете поглянути на Україну по-новому. Це видання — не лише для дорослих, але й для родинного читання з дітьми, для українців і всіх, хто хоче дізнатися більше про нашу країну.

«Книга-мандрівка. Україна», Ірина Тараненко, Юлія Курова, Марія Воробйова, Марта Лешак

«Історія брехні. Як ми обманюємося», Марина Кафтан

Фейки, маніпуляції, забобони, містифікації, пропаганда, реклама. Нинішня проблема медіаграмотності має тривалу історію. Довкола нас чимало відвертої брехні, скільки її не розвінчуй — люди й далі вірять в абсурдні речі. Ця книжка розповість про те, як і хто творить брехню, а головне — як її розпізнати і не піддаватися на зловмисні впливи. Корисно буде почитати і дорослим.

«Мартуся зі Львова», Ігор Гургула

Ця невелика книжечка під ніжною обкладинкою – історія не про сучасних підлітків, а про тих, які жили в буремні часи початку ХХ століття. Ті, на долю яких випали важкі випробовування, втрата рідних і батьківського дому, ті, які дуже рано мусили подорослішати. Мартуся – це, певною мірою, збірний образ юних львів’янок з інтелігентних сімей, яким довелося пережити й буллінг на вулицях багатонаціонального міста, і принизливу й виснажливу депортацію, холодний Сибір і знущання в дитячому будинку. Але на героїню книги Ігоря Гургула чекає особлива доля й важливе завдання. Вона зустрічає інших українських дітей, ділиться з ними переживаннями, спогадами, мріями. А згодом отримує доручення – повернутися до Львова, відвезти таємний лист і нікому ні словом не прохопитися про свою місію…

«Мартуся зі Львова», Ігор Гургула

«Це зробила вона», Видавництво

Це перша ілюстрована книга про видатних українок. Їхні історії захоплюють, їхній внесок вражає, їх приклад надихає. 50 жінок, що стали частиною історії України в науці, політиці, культурі. Пліч-о-пліч з чоловіками вони творили нову Україну. Пліч-о-пліч з чоловіками вони йшли до своєї мети. «Це зробила вона». Це зможете зробити і ви.

«Це зробила вона», Видавництво

 

 



 


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали